Výplody chorých myslí

Hlášky

29. května 2017 v 8:50 | Mittalmarovci
To se tak někdy stává, že na našich akcích padají nejrůznější méně či více vtipné přeřeky a hlášky. Ty nejpovedenější většinou pečlivě zapisujeme a posléze ztratíme. Protože se nám ale podařilo jich pár najít, dnešní článek bude věnován právě těmto hláškám.

Huan

23. května 2017 v 5:11 | Tani, Aredhel a Šárka inkognito, obrázek nakreslila Tani, povídání napsala Irith
Ano, dámy a pánové, vítejte u dnešního článku s názvem Huan a podtitulem "Vrcholné poetické dílo mladé nadějné generace". A proč vrcholné? Čtěte a zjistíte sami.

Mapy

8. května 2017 v 10:12 | Irith

Když se zkusíte pohrabat v mapách Google, zjistíte zajímavé věci. Věděli jste třeba, jak dlouho trvá cesta autem z Kraje do Mordoru? Nebo že ze Středozemě do Valinoru je to pouhých sedmnáct minut?

Silmaril na čele

10. dubna 2017 v 6:35 | Irith, Polly
Když jsem se před rokem bavila s Pomněnkou o táboře, říkala, že si není jistá, jak Laisi zareaguje na to, že jsme přišli, viděli, a z jejích nejoblíbenějších elfek udělali hobity. Laisi zareagovala dobře. Ale ten rozhovor mě měl varovat. Už tehdy mi mělo být jasné, že zákony "něco za něco" platí všude, i ve Středozemi, a že se můj den blíží.

Kozkův tajný deníček

9. června 2016 v 6:11 | Irith, Polly
Od Blonďatého překupníka uplynul už rok a dlouho jsme nezveřejnili žádný pořádný "Výplod choré mysli". Ale to se brzy změní (ale jen pro ty, kdo najdou odvahu číst dál).
Možná znáte poněkud rozšířené Tajné deníky . My je samozřejmě známe také a... jako... víte co, že jo... Některé pasáže jsou doopravdy vtipné, ale jinak... Takže jsme se my, trhlí hobiti, rozhodli sepsat vlastní deníky. Ovšem ve stylu Samových trablí a Aurewen. Takže, pokud máte rádi Legolase, elfy, vážnou literaturu a zdravý rozum, raději tento článek přeskočte.
První deník, který jsme se rozhodly zveřejnit (a také první sepsaný) je právě Legolasův - Kozkův. Psaly jsme ho tak tři měsíce, což je docela dobrá bilance (teď to je +- půl roku). Ještě máme sepsaný deníček Aragorna, Smíška a Pipina. Ovšem kdy ty zveřejníme záleží jen a jen na okolnostech a počtu článků.
Ještě dodáme, že je to psáno podle filmu, podle Společenstva Prstenu.
Pokud jste si doopravdy jistí, že jste už dali sbohem všem svým šedým buňkám mozkovým a vážnému pojetí Tolkienova díla, vítáme vás u prvního Deníčku.


Hobití bulvár

1. dubna 2016 v 9:09 | Irith a Polly
Přinášíme vám první díl převratného listu "Moderní půlčík". Zajímá vás, jak to ve skutečnosti bylo s Brandorádskými rodokmeny? Jaké bylo tajné trápení Froda Pytlíka? Nebo se dychtíte dozvědwt, jak náš milý starosta ve skutečnosti přišel ke svému bohatsví? Prosím, jen otočte stránku a čtěte dál.

Středozemský humor aneb Hlášky z lístečků

21. ledna 2016 v 20:00 | Společensvo Mittalmar
Byla nebyla jedna hobití slavnost, a ta se jmenovala Volání Rádovských. Byla to velká sláva a sjely se na ni bytosti ze všech koutů Ardy. Když nastal večer a na hobití noru se snesla tma, rozhodly se ony bytosti, že si ukrátí čekání na Velké překvapení a zahrají si všem známou hru s lístečky. A protože to byly bytosti středozemské, kreativní a se smyslem pro humor, vznikly skvosty hodné zapsání do Rádovských kronik. Zde vám je přinášíme k nahlédnutí. Kéž je středozemského vtipu vždy dosti a naše výtvory vám přispějí k radosti. :-)

Přísloví

1. října 2015 v 6:42 | Polly (text)
Přestože už máme kompletní hobití historii, svátky, kalendář i lidové písničky, pořád nám připadalo, že ještě něco chybí. A pak nám to došlo. Co takhle přísloví a pořekadla? Tak, nyní jsou tu. Zatím soupis přísloví, někdy časem snad dojde řada i na ta pořekadla.

10 důvodů proč milovat Legolase

1. dubna 2015 v 12:51 | Legolasovy oddané obdivovatelky
Dnešní článek bychom chtěly zasvětit našemu oblíbenci. A kdo to je? No přece elf, kterého všichni tak upřímně obdivujeme a milujeme. Ten úžasný elf s nádhernou postavou, charakterem a myslí. No přece Legolas! Takže tady je deset důvodů pro milovat Legolase podle Mittalmaru.
Rozhodně nezapomeňte napsat, jestli ho také tak zbožňujete!

Kouřové signály - Středozemská morseovka

26. března 2015 v 6:43 | Irith, Polly a Delfi (přepis a legenda na úvod je čistě Pollyina práce)

To jsme se takhle jednou rozhodli, že zkusíme vyprovozovat čistě Středozemskou morseovku. A jak to dopadlo?
Legenda v úvodu a přepis s vtipnými vsuvkami je čistě Pollyina práce o níž jsme my dva ostatní bratranci nevěděli. Takže za ten geniální úvod chvalte ji!

Vyrob si svého Kořena!

18. listopadu 2014 v 18:14 | Irith
Vím, že teď je na další článek brzy, ale tohle prostě musím napsat!
V televizi, respektive na čt déčko existuje v sobotu táno pořad pro děti na výletech a jmenuje se to TamTam. Je to prostě zpavodaj, co se kde bude o víkendu dít. Sestra to sleduje, ale tuhle sobotu to nestihla. No a v sobotu veer mi přišel meil od našeho třídního Kozka, že tam říkali něco o hobitech a Kořenovi. Okamžitě jsem začala pátrat a teď vypátrala.

Samovy trable

22. září 2014 v 12:00 | Irith a Polly
Pro dnešní významný den jsme se rozhodly publikovat jednu velice, velice významnou povídku - Samovy trable. Ta totiž odstartovala všechno, co se Kozka apod týče. Dalo by se říct, že je to taková naše "Bible". Prostě povídka, v níž jsme sepsaly většinu našich výrazů (jako Hroch, Provozovat..) a vyprovozovaly charakteristiku našich upravených postav (Kozk, Narwe...). Pokud by vám něco z toho nebylo jasné, podívejte se sem http://mittalmar.blog.cz/1408/uplny-slovnicek-nasich-vyplodu-chore-mysli-provozovny nebo nám napište do komentářů a my se pokusíme vysvětlit.

Test závislosti

5. září 2014 v 15:45 | Irith a Polly

Kdysi, kdesi jsme našly na nějakém blogu test "jste závislí na PP?" (odkaz- http://ernil-i-pheriannath.blog.cz/1107/jste-zavisli-na-lotr). Velmi se nám to zalíbilo, a tak jsme se rozhodly, že tento text ukážeme i Vám.
Ale pozor! Aby to nebylo tak snadné, tak jsme přidaly do závorek za každý bod to, jak se nás tento bod týká.
Takže konečně se můžete dozvědět, jak špatně na tom jste se závislostí :)

Úplný slovníček našich výplodů choré mysli (provozovny)

22. srpna 2014 v 20:46 | Irith, Polly a Delfi
Stalo se, co se stát muselo. Naše postižení přerostlo tak daleko, že se již nedokážeme dorozumívat normální řečí ani s Vámi, blogery. Proto nás prosím respektujte, my Vám za to pro snadnější komunikaci přinášíme slovníček nejdůležitějších pojmů. Bude průběžně aktualizován. V rámci Vašeho zdraví Vám radíme, abyste se raději nepokoušeli zjistit, jak jsme na taková hloupá slova přišly (pokud to není uvedeno). Navíc přidáváme charakteristiku postav ze společenstva jako ochutnávku "Deníků z PP" a povídky "Samovy trable", které se tu někdy v budoucnu objeví (a aby si Jeremiáš mohl vybrat, za koho se obětuje). A ano, rozhodně nejsme normální :)
Další čtení je jen na vlastní nebezpečí!

 
 

Reklama