Výplody chorých myslí

Horoucí srdce

1. dubna 2018 v 2:47 | NECHTĚJ VĚDĚT!
Po dlouhých debatách a demokratickém hlasování vám s radostí oznamujeme obrovskou změnu- Mittalmar přechází na výhradní slashovou tvorbu!

V dnešním blogerském světě už zkrátka nefrčí klasické povídky a vůbec ne nějaké nudné reportáže z akcí a podobné věci. Proto jsme se rozhodli jít s dobou.

A právě teď tak máte jedinečnou příležitost pohlédnout na náš první příspěvek, na vrcholné dílo dvou geniálních mladých autorek. Jedinečný příběh, brilantní jazykové obraty a to nejlepší, co kdy vůbec mohlo na téma Středozemě vzniknout! Nejlepší! Nejúžasnější! Nejvíc elfů! Nejvíc orlů! Nejvíc plamenů! Ani jeden slon!

"Mohl za to trpajzlík" - reportáž z Volání Rádovských 2017

19. března 2018 v 21:31 | Irith, Tani
Došli jsme k závěru, že nemá smysl psát reportáže z každé akce. Dříve pro nás bylo všechno nové a byli jsme absolutně nadšení, takže bylo lehké psát vtipné, zajímavé reportáže. Ale jak čas plyne, věci se opakují. Přijdeme, kecáme, jdeme na pár přednášek, zpíváme, kecáme. Nic co by zaujalo čtenáře a vy byste měli touhu dozvědět se o tom víc. Proto pravděpodobně končíme s reportážemi jako takovými. Ale neznamená to definitivní konec. Občas se stane, že nás buď někdo požádá o sepsání postřehů z nějaké akce (jako třeba představení Feanora) nebo se na akci stane tak zajímavá a zvláštní věc, že stojí za to ji popsat (jako byla ta hra na Radostinách.

Toto je ten druhý případ.

Středozemské šílené teorie

25. ledna 2018 v 19:44 | Irith
V tomto článků bychom vám rádi představili několik nejšílenějších fanouškovských teorií, vztahujících se k Pánovi Prstenů, které jsme tak na internetu zachytily. Je to opravdu výběr toho "nejlepšího". Klasické teorie Kdo-je-Tom-Bombadil tedy nečekejte :-)

Hlášky

29. května 2017 v 8:50 | Mittalmarovci
To se tak někdy stává, že na našich akcích padají nejrůznější méně či více vtipné přeřeky a hlášky. Ty nejpovedenější většinou pečlivě zapisujeme a posléze ztratíme. Protože se nám ale podařilo jich pár najít, dnešní článek bude věnován právě těmto hláškám.

Huan

23. května 2017 v 5:11 | Tani, Aredhel a Šárka inkognito, obrázek nakreslila Tani, povídání napsala Irith
Ano, dámy a pánové, vítejte u dnešního článku s názvem Huan a podtitulem "Vrcholné poetické dílo mladé nadějné generace". A proč vrcholné? Čtěte a zjistíte sami.

Mapy

8. května 2017 v 10:12 | Irith

Když se zkusíte pohrabat v mapách Google, zjistíte zajímavé věci. Věděli jste třeba, jak dlouho trvá cesta autem z Kraje do Mordoru? Nebo že ze Středozemě do Valinoru je to pouhých sedmnáct minut?

Silmaril na čele

10. dubna 2017 v 6:35 | Irith, Polly
Když jsem se před rokem bavila s Pomněnkou o táboře, říkala, že si není jistá, jak Laisi zareaguje na to, že jsme přišli, viděli, a z jejích nejoblíbenějších elfek udělali hobity. Laisi zareagovala dobře. Ale ten rozhovor mě měl varovat. Už tehdy mi mělo být jasné, že zákony "něco za něco" platí všude, i ve Středozemi, a že se můj den blíží.

Kozkův tajný deníček

9. června 2016 v 6:11 | Irith, Polly
Od Blonďatého překupníka uplynul už rok a dlouho jsme nezveřejnili žádný pořádný "Výplod choré mysli". Ale to se brzy změní (ale jen pro ty, kdo najdou odvahu číst dál).
Možná znáte poněkud rozšířené Tajné deníky . My je samozřejmě známe také a... jako... víte co, že jo... Některé pasáže jsou doopravdy vtipné, ale jinak... Takže jsme se my, trhlí hobiti, rozhodli sepsat vlastní deníky. Ovšem ve stylu Samových trablí a Aurewen. Takže, pokud máte rádi Legolase, elfy, vážnou literaturu a zdravý rozum, raději tento článek přeskočte.
První deník, který jsme se rozhodly zveřejnit (a také první sepsaný) je právě Legolasův - Kozkův. Psaly jsme ho tak tři měsíce, což je docela dobrá bilance (teď to je +- půl roku). Ještě máme sepsaný deníček Aragorna, Smíška a Pipina. Ovšem kdy ty zveřejníme záleží jen a jen na okolnostech a počtu článků.
Ještě dodáme, že je to psáno podle filmu, podle Společenstva Prstenu.
Pokud jste si doopravdy jistí, že jste už dali sbohem všem svým šedým buňkám mozkovým a vážnému pojetí Tolkienova díla, vítáme vás u prvního Deníčku.


Hobití bulvár

1. dubna 2016 v 9:09 | Irith a Polly
Přinášíme vám první díl převratného listu "Moderní půlčík". Zajímá vás, jak to ve skutečnosti bylo s Brandorádskými rodokmeny? Jaké bylo tajné trápení Froda Pytlíka? Nebo se dychtíte dozvědwt, jak náš milý starosta ve skutečnosti přišel ke svému bohatsví? Prosím, jen otočte stránku a čtěte dál.

Středozemský humor aneb Hlášky z lístečků

21. ledna 2016 v 20:00 | Společensvo Mittalmar
Byla nebyla jedna hobití slavnost, a ta se jmenovala Volání Rádovských. Byla to velká sláva a sjely se na ni bytosti ze všech koutů Ardy. Když nastal večer a na hobití noru se snesla tma, rozhodly se ony bytosti, že si ukrátí čekání na Velké překvapení a zahrají si všem známou hru s lístečky. A protože to byly bytosti středozemské, kreativní a se smyslem pro humor, vznikly skvosty hodné zapsání do Rádovských kronik. Zde vám je přinášíme k nahlédnutí. Kéž je středozemského vtipu vždy dosti a naše výtvory vám přispějí k radosti. :-)

Přísloví

1. října 2015 v 6:42 | Polly (text)
Přestože už máme kompletní hobití historii, svátky, kalendář i lidové písničky, pořád nám připadalo, že ještě něco chybí. A pak nám to došlo. Co takhle přísloví a pořekadla? Tak, nyní jsou tu. Zatím soupis přísloví, někdy časem snad dojde řada i na ta pořekadla.

10 důvodů proč milovat Legolase

1. dubna 2015 v 12:51 | Legolasovy oddané obdivovatelky
Dnešní článek bychom chtěly zasvětit našemu oblíbenci. A kdo to je? No přece elf, kterého všichni tak upřímně obdivujeme a milujeme. Ten úžasný elf s nádhernou postavou, charakterem a myslí. No přece Legolas! Takže tady je deset důvodů pro milovat Legolase podle Mittalmaru.
Rozhodně nezapomeňte napsat, jestli ho také tak zbožňujete!

Kouřové signály - Středozemská morseovka

26. března 2015 v 6:43 | Irith, Polly a Delfi (přepis a legenda na úvod je čistě Pollyina práce)

To jsme se takhle jednou rozhodli, že zkusíme vyprovozovat čistě Středozemskou morseovku. A jak to dopadlo?
Legenda v úvodu a přepis s vtipnými vsuvkami je čistě Pollyina práce o níž jsme my dva ostatní bratranci nevěděli. Takže za ten geniální úvod chvalte ji!

Vyrob si svého Kořena!

18. listopadu 2014 v 18:14 | Irith
Vím, že teď je na další článek brzy, ale tohle prostě musím napsat!
V televizi, respektive na čt déčko existuje v sobotu táno pořad pro děti na výletech a jmenuje se to TamTam. Je to prostě zpavodaj, co se kde bude o víkendu dít. Sestra to sleduje, ale tuhle sobotu to nestihla. No a v sobotu veer mi přišel meil od našeho třídního Kozka, že tam říkali něco o hobitech a Kořenovi. Okamžitě jsem začala pátrat a teď vypátrala.

Samovy trable

22. září 2014 v 12:00 | Irith a Polly
Pro dnešní významný den jsme se rozhodly publikovat jednu velice, velice významnou povídku - Samovy trable. Ta totiž odstartovala všechno, co se Kozka apod týče. Dalo by se říct, že je to taková naše "Bible". Prostě povídka, v níž jsme sepsaly většinu našich výrazů (jako Hroch, Provozovat..) a vyprovozovaly charakteristiku našich upravených postav (Kozk, Narwe...). Pokud by vám něco z toho nebylo jasné, podívejte se na náš slovníček nebo nám napište do komentářů a my se pokusíme vysvětlit.
 
 

Reklama