Výlety a zájezdy

Irith a Polly na prázdninách aneb Hobitomaniaci nepotřebují jít za hranice - Část 1

17. listopadu 2014 v 9:05 | Irith (text)
Dlouho očekávaný deník z našich podzimních prázdnin je konečně tu! Co se stane, když se moji rodiče zblázní a rozhodnou se s sebou vzít na prázdniny i Polly?

Irith na exkurzi aneb Hobitomaniaka se neodváží pustit za hranice

7. října 2014 v 15:03 | Irith
Původně jsem o téhle exkurzi vůbec nechtěla psát, ale poté, co jsem v Budyni objevila sochu sv. Peregrina, bylo mi jasné, že prostě musím. Tak si to užijte! Bude samozřejmě následovat druhý, hobití díl :-)

Irith v Bretani aneb Hobitomaniak opět za hranicemi - Deník část 2

21. září 2014 v 7:28 | Irith
Druhá část mého Bretoňského cykloputování. Pak ještě bude následovat "Irith-vidí-hobity-i-v-Bretaňi", ale bude to chudší než Skotsko, protože jsem toho, ač jsem se snažila, našla mnohem méně.
Tak si užijte další část!

Irith v Bretani aneb Hobitomaniak opět za hranicemi - Deník část 1

17. září 2014 v 15:01 | Irith
Bretaň. Země, která nepatří do Britského království jen proto, že nešťastnou náhodou leží na opačné straně Kanálu. Země námořníků, Keltů, pověstí a mrtvých. Země, kde je hranice mezi mýtem a skutečností tenčí, než kde jinde. Země, která tak úplně nepatří do Francie, ale nepatří ani nikam jinam. Země nikoho.

Doufám, že jste se tohoto dramatického úvodu nezalekli, nešlo odolat. Já jsem byla v Bretani na týdenním cyklistickém zájezdu. Omlouvám se, že deník předkládám až tak pozdě, ale musela jsem počkat, až jistá událost vyjde ve všeobecnou známost a padne embargo, které se na ni vztahovalo.

Ještě dodám. Nejsem zvyklá jezdit na kole a vždycky jsme jezdili s mojí mladší sestrou, takže jsem vždy pět minut jela a dvě minuty na ni čekala. Takže prosím berte ty moje hrdinské řeči, kolik jsem toho ujela, s rezervou. Věřím, že vy byste toho ujeli mnohem více.

Putování s Hrochem

29. srpna 2014 v 8:15 | Irith a Polly, psáno z Pollyina pohledu
V rámci záchrany velmi ohroženého druhu hobbit sapiens jsme se s Irith dohodly, že se uprostřed hlavních prázdnin sejdeme (jindy nám to nevyšlo). Musím uznat, že společně strávené odpoledne dopadlo podle představ. Narvaly se nám do toho dvě věci na vyřízení, co nám zadaly naše mamky a my jsme při vždypřítomném lovení kešek bloudily po našem hlavním městě.

Irith ve Skotsku aneb Když se hobitomaniak vypraví za hranice -Deník 2

4. srpna 2014 v 22:00 | Irith
Druhá číst mého "deníčku". Doufám, že se Vám ta minulá líbila a že se už jen třesete na tuto. Takže vítejte podruhé v zemi, kde se každá hora jmenuje Ben, každé údolí Glen, každé jezerou Loch a každý člověk Mac. Neboli, vítám Vás ve Skotsku!

Irith ve Skotsku aneb Když se hobitomaniak vypraví za hranice - Deník část 1

1. srpna 2014 v 9:51 | Irith
Abych vysvětlila nadpis, v zahraničí už jsem byla mockrát, ale ještě nikdy jako hobitomaniak.Takže to podle toho také vypadalo. Rozohodla jsem se, že o téhle své cestě napíšu. Ale rozdělila jsem to na dvě části. Na první - deník, kde pouze napíšu kdy jsem co zažila, viděla a koho potkala. Tahle část je spíš pro mě, nebot jsem strašný sklerotik, ale pokusila jsem se to napsat tak, aby to případně bavilo i Vás - stylem Kozkova deníčku a spol. Druhá část bude o mých "Prstenovských" výzkumech, prostě co tam mělo souvislost s Pánem prstenů a hobity.
Ale ta první část je moc dlouhá a blog i ji nevzal najednou, takže jsem ji musela opět rozdělit na dvě poloviny.
Tady je první z nich.
 
 

Reklama

Rubriky