Výlety a zájezdy

Skotsko I.

31. ledna 2018 v 7:59 | Třezalka

Nápad dvou spřátelených rodin vyrazit společně do Skotska se zrodil zhruba na podzim loňského roku. Následovala dlouhá řada mailů, debat a sdílení zkušeností z minulých výprav (jedinými "nováčky" jsme byly já a sestra), ze kterých se postupně vyloupl plán cesty.
Tuto reportáž napsala Třezalka.

Novinky ze Zeměplochy

21. srpna 2016 v 8:00 | Polly
Ze světa rpg her a dračáku tu už jeden článek byl a nyní přichází další. Aneb jak by to taky mohlo dopadnout. Přiznám se, že jsem nikdy netušila, že u nás ve skautském oddíle mohou ty děti mít tak brutální sklony…

Irith v Ravenně aneb Když se hobitomaniak vypraví do Minas Tirith -část třetí + postřehy

17. srpna 2016 v 10:05 | Irith
Třetí díl mého vyprávění.
Tentokrát pokračujeme u srazu Ferrari. Dnes se dozvíte, jak často chodí v Itálii revizoři, co se dá najít v takové kešce, nebo jak nejlépe zastrašit zlodějku.
UPOZORNĚNÍ: Soutěž O Gondorský Semenáček má uzávěrku již 22. září. Zbývá tedy necelý měsíc!!!

Irith v Ravenně aneb. Když se hobitomaniak vypraví do Minas Tirith - část druhá

13. srpna 2016 v 10:02 | Irith
Pokračování mého Ravennského putování. Začneme přesně tam, kde jsme minule díky tomu pitomému omezení 40 000 znaků skončili. V Comacchiu, u jistého kostela s tím, že mi zbývá 30 minut do odjezdu.
V tomto článku třeba zjistíte co jsem v Comacchiu ztratila, co v rybářském domku získala a jaká byla nejúžasnější památka, kteru jsme navštívili.

Irith v Ravenně aneb. Když se Hobitomaniak vypraví do Minas Tirith - část první

9. srpna 2016 v 11:23 | Irith
Zájezd, pořádaný Střední umělecko-průmyslovou školou jako poznávací exkurze do severní Itálie, spojený s kurzem kresby plenéru, se konal předposlední týden školy. Měla jsem na něj jet s celou svou rodinou. Jak jsem se k tomuto zájezdu dostala, je celkem vedlejší, prostě to berte jako fakt.
Exkurze se vyznačovala především dokonalou organizací, kdy přesně každý věděl kdo je za co zodpovědný, co se má dělat, kde je sraz a co bude k večeři. To jen abyste pochopili pozdější zmatky.

Skotsko 2016 - Tani

1. srpna 2016 v 6:35 | Tani
Dlouho tu nebyla žádná reportáž... Teď jich bude celá přehršel a odstartuje to Tani se svým povídáním o tom, kterak se měla ve Skotsku. Skotsko podruhé, tentokrát z Frodova pohledu.

Dračí doupě

20. března 2016 v 8:11 | Irith
Kdysi kdesi jsem zmínila, že s pár kamarády hraju hru, obecně zvanou Dračí doupě. No, a protože se objevilo přání, abych o této naší aktivitě napsala článek, směle čtěte dál.

Irsko aneb Když se Hobitomaniaci vypraví na ostrovy - část druhá

21. listopadu 2015 v 9:26 | Irith
Druhá část povídání o Irsku. Tentokrát ale nejenom o Irsku.

Irsko aneb Když se hobitomaniaci vypraví na ostrovy - část první

15. listopadu 2015 v 16:40 | Irith
První část Irska, která zcela nelogicky končí v půlce středy, protože blog je hloupý a odmítá mi moje texty vzít celé. Jnak, v nejbližších dnech se můžete těšit na pokračování Irska a na reportáž z Bilbovek. Fakt se omlouváme za tu zmateknst, ale kdo se někdy snažil narvat přibližně 150 fotek na blog rozdistribuovat do článků, naše zdržení pochopí.

Japonsko - část 6

9. listopadu 2015 v 20:50 | Polly
A nyní konečně přichází zakončení.

Japonsko - část 5

9. listopadu 2015 v 19:57 | Polly
Tentokrát už se konečně pomalu dostáváme do opravdického a nefalšovaného Japonského města.

Japonsko - část 4

3. listopadu 2015 v 21:20 | Polly
Tentokrát trochu trhlejší část...

Japonsko - část 3

3. listopadu 2015 v 21:19 | Polly
Po delší době se znovu vrátíme za louži. A jelikož je toho ještě dost, vydám to v dvojitém množství, abychom se s tím neptalali až do Vánoc.

Japonsko - část 2.

16. října 2015 v 17:18 | Polly
V minulém díle jsme se již doplahočili na místo a proběhlo zahájení této velkolepé akce. A jak to bylo dál?

Japonsko - část 1.

10. října 2015 v 9:14 | Polly
Japonsko, země rozkvetlých sakur a vycházejícího slunce, domovina anime a mangy a místo, kde se jí syrové ryby. Přesně tam jsem byla o prázdninách. A co, že jsem tam dělala? Jela jsem na celosvětový skautský sraz. Ano, i něco takového jako být skaut má občas své výhody.
Bylo to neskutečné, nezapomenutelné a s jedinečnou atmosférou. Třicet pět tisíc lidí z celého světa žilo dvanáct dní pohromadě v absolutním míru (no dobrá, pár konfliktů přece jen nastalo, hlavně když někdo předbíhal ve frontě na záchod…), toleranci a přátelství.
Máte pravdu, takovýhle sluníčkový popis vám stejně nic neřekne, radši popíšu všechno přesně tak, jak se to doopravdy stalo.

 
 

Reklama


Rubriky