Vyděděná - komplet

Vyděděná - Epilog

6. září 2015 v 7:16 | Irith
Epilog a konec příběhu. Bylo by totiž nefér uvrhnout Smíška do požehnaného stavu manželského a Pipina nechat trpět. Estella se proto rozhodne vzít věci do svých rukou.

A abych nezapomněla, jsme do neděle s Polly v Irsku, takže komentáře ani nic jiného (články jsou přednastaveny) nečekejte.

Vyděděná - Jedenáctá kapitola

31. srpna 2015 v 7:34 | Irith
Poslední kapitola! Cvali Bulva přijede do Studánek vyřídit pár drobností se svou sestrou. A ublíží to úplně všem.
A Estella? Estella má také své malé tajemství, které už ale brzy bude ne zas tak malé a měla by ho tedy Smíškovi říct...

Vyděděná - Desátá kapitola

22. srpna 2015 v 7:30 | Irith
Pipin konečně Smíškovi s Estellou řekne o svém tajemství. O dvou osudových chybách, které se už nedají napravit.
A Aredhel, tohle by měly být odpověď na tvoji otázku, jak to, že odešli na výpravu bez rozloučení.

Vyděděná - Devátá kapitola

16. srpna 2015 v 9:59 | Irith
Do Studánek přijel posel od vladyky, vyřídit třem hobitům pár zpráv. A je to posel, který pořádně zahýbá celou domácností a nejvíc nejmladším z hobitů. A Smíšek začíná dostávat podezření, že se tady něco kuje za jeho zády.Vyděděná - Osmá kapitola

10. srpna 2015 v 9:54 | Irith
Smíšek se rozhodne, že konečně přijde na kloub Pipinovu trápení. A když nepomůže hrubá síla, pomůže si lstí.
A mimochodem, také netuším, jestli hobiti znali šachy, ale nic jiného mě prostě nenapadlo.

Mimochodem, jak to zak po sobě čtu, napadá mě tak pět vysvětlení, co by vlastně Pipovi mohlo být. Dost by mě zajímalo, na co sázíte vy. Pište prosím do komentářu.

Vyděděná - Sedmá kapitola

3. srpna 2015 v 7:26 | Irith
Smíšek s Estellou odejde z domova a rozhodnou se, že půjdou bydlet k Pipovi do Studánek. Ten je sice vřele uvítá, ale je na něm vidět, že o společnost zrovna dvakrát nestojí.
A protože sezde vyskytl dotaz ohledně Studánek, asi bych to měla trochu osvětlit. Takže, v původní verzi této povídky se zde Pipin vůbec neměl vyskytnout. Nebylo ho potřeba. No, ale pak jsem při beta-readingu konce Návratu krále narazila na větu "Smíšek a Pipin žili nějaký čas ve Studánkách a mezi Rádovskem a Dnem Pytle vládl čilý ruch." To mi dost zkomplikovalo plány. Takže Smíšek s Pipinem spolu zřejmě žili ve Studánkách. Ale proč proboha? Smíšek má Brandov a Estellu a Pipin Velké Pelouchy a Bílou studni. S tím Smíškem by to ještě šlo. Prostě se na něj rodiče naštvali, že u sebe doma má Estellu a řekli mu, že buď ona nebo oni. Takže Smíšek by s Estellou odešel do Studánek. Je to v Rádovsku, daleko od lidí, dokonalé místo. Ale co s tím Pipem? U nich dvou pro něj prostě místo není. Takže jsem vyprovozovala, co jsem vyprovozovala a Pipovi dala příšerně nepravděpodobnou zápletku, která by ho donutila odejít z domova a bydlet ve Studánkách. A o jakou zápletku jde se dozvíte v příštích kapitolách :-)

Vyděděná - Šestá kapitola

28. července 2015 v 12:36 | Irith
Extrémně dlouhá kapitola, snad nejdelší. Ale nebojte, pak se to zase zkrátí :-)
Estella se u Smíška možná zabydlela, ale rozhodně ne na dlouho. Dřív nebo později na to Smíškovo rodiče přijít museli.
Tím dědictvím si nejsem jistá, pravděpodobně to tak nebylo, ale jinak by příběh nedával smysl. Berte to jako uměleckou zkratku :-)

Vyděděná - Kapitola pátá

22. července 2015 v 8:35 | Irith
Takové kratší Frodovo intermezzo aneb Frodo posunuje příběh dál. A Estella se už u Smíška definitivně zabydluje.

Vyděděná - Čtvrtá kapitola

16. července 2015 v 6:42 | Irith
Estella dovypráví svůj příběh. O smrti Lota Pytlíka i jeho první a poslední oběti a také o tom, proč zůstala zamčená sama v prázdném pokoji v srdci Kopce. Na Smíška to udělá dojem a rozhodne se, že se ji pokusí chránit.
A konečně se dozvíte příběh dýky, která je tady na tom obrázku.

Vyděděná - Třetí kapitola

10. července 2015 v 6:07 | Irith
Estella vypráví Smíškovi o Lotovi. O tom jak se seznámila s jeho matkou, o jejich svatbě a i o svatebním daru, který si pro ně Vili Potměchuť přichystal.
A Smíšek začíná ztrácet předsudky.

Vyděděná - Druhá kapitola

1. července 2015 v 9:30 | Irith
Trochu delší kapitola, ale vychází to příběhově. Loto se jen tak s ničím nepáře a rovnou jde za Bulvovými oznámit jim tu šťastnou novinu, že si ho jejich dcera vezme. A provede to opravdu chytře. Smíšek mezitím prokáže, že není zas tak hloupý, jak si Estella myslí. A mihne se tu i Pipin, ovšem jen aby ukázal, že ani v téhle povídce zřejmě nebude psychicky v pořádku (mimochodem, všimli jste si toho, že ve všech mých kapitolovkách se Pipin chová fakt divně?)

Vyděděná - První kapitola

25. června 2015 v 8:17 | Irith
První kapitola se představuje. Je trochu kratší, příště to zkusím rozdělit lépe :-) Smíšek a Loto se seznamují s Estellou. A dokonce i dost podobným způsobem...

Vyděděná - Prolog

22. června 2015 v 12:51 | Irith
Tak jsme se dočkali. Protože Levandule už skončila, je čas na Estellinu Vyděděnou. Téma je víceméně stejné, ale provedení hodně odlišné, dle mého lepší.
Kapitol nevím kolik bude, záleží na tom, jak se mi to podaří rozdělit. Jako obvykle jsem tot totiž psala jako souvislý text.
Dnes tedy přišel na řadu prolog. Cestovatelé se vrátili do Kraje a našli ho zpustošený Sarumanem a Lotem. Vyděšení a zmatení hobiti jim pomohli svrhnout Šarkanovu vládu a teď žádají spravedlnost a potrestání vinných.

O postavě Estelly byl tak trochu v rámci této povídky vydán samostatný článek, který naleznete ZDE.

 
 

Reklama