Vánoce ve Středozemi

Vánoce v Roklince

Včera v 18:00 | Zuzka Indil
Netradiční formu adventního příspěvku si pro nás připravila Zuzka, které tímto děkujeme za kreativitu a odvahu přijít s něčím novým. :-) A co nám tedy do kalendáře nadělila? Vánoční setkání a rodinnou pohodu u elfů v Imladris. Protože to hlavní je být ve svátečním čase s našimi blízkými.

Elrond, Celebrían a děti
Přijela návštěva

(Zleva doprava: Galadriel, Celeborn, Legolas, Tranduil, Glorfindel)

Skomírající plamen

Pondělí v 17:00 | Jeremiáš
Dnes tu máme konečně také zástupce rodu trpasličího. Emotivní povídku o Balinovi nám napsal náš tradiční přispěvatel Jeremiáš, který je s námi od samého začátku nejen tohoto projektu, ale i celého blogu. Děkujeme.

Cesta

Neděle v 16:00 | Jasna Estel
Dnešní povídku na poněkud vážnější téma nám napsala Jasna Estel ze Slovenska. Příběh nás zavede za oblíbenými gondorskými hrdiny, bratry Boromirem a Faramirem, do obobí, o kterém se příliš nepíše...Přejem příjemné čtení.

Pohled na Středozem

Sobota v 15:00 | Ithilwen
Za dnešní kratší povídku o Sauronovi děkujeme Ithilwen. :-)

Autorem fotky je Jun Nakamura

Opozdilec

Pátek v 14:00 | Istiä
Dnešní povídku napsala Istiä. Jejím hrdinou je fiktivní postava Umlauta Rúmiliona. Je tu prý jistá inspirace Irithiným elfem Cirkumflexem (povídka ZDE). Pokud budete mít k dnešní trochu neobvyklé povídce nějaké dotazy, autorka vám je ráda zodpoví v komentářích. :-)

První Slunovrat ve Valinoru a co z toho vzešlo III. - Mandos

Čtvrtek v 13:00 | Irith
Zaujalo vás Irithino vyprávění o tom, jak probíhaly první slunovratové oslavy ve Valinoru? Pokud ano, můžete se dnes nadšeně vrhnout do čtení o tom, jak vypadaly svátky v očích Náma a také si udělat vlastní názor na otázku, zda má nebo nemá Mandos smysl pro humor. Přejeme zábavné a poučené čtení. ;-)

Mrazení

12. prosince 2018 v 12:00 | Aredhel
Dnes tu máme povídku od Aredhel, která překvapivě není o elfech, nýbrž o hobitce Růže Chaloupkové. Povídka nepřekvapí jen hlavní hrdinkou, ale na Aredhel i neobvykle krátkou délkou. Co naopak nepřekvapí je smutné ladění povídky. Ale rozhodně to neznamená, že by nebyla krásná. Inu, posuďte sami... :-)

Bralovská vánoční pohoda

11. prosince 2018 v 11:00 | Ryon Mathrin
Aby těch nečekaných překvapení nebylo málo, napsal nám Ryon, že u něj vánoční Múza nechala hobití básničku, o kterou by se s námi rád podělil. A protože hobití poezie není nikdy dost, dnešní políčko v adventním kalendáři patří právě jí. :-)

Autorka obrázku: Diana (původní zdroj nenalezen)

Sen

10. prosince 2018 v 10:00 | Hvitsymre
Dnes měla původně vyjít povídka o sedláku Červíkovi od Pomněnky. Nečekaně nám však přistála v e-mailu nenahlášená povídka, která je vskutku jednou z nejoriginálnějších, jaké jsme tu zatím v rámci Vánoc ve Středozemi měli. A protože Pomněnka jako obvykle nestíhá uvést svou povídku do stav, kdy by s ní byla spokojená (a sama se k tomu přiznává), dáme dnes přednost překvapení od Hvitsymre a sedláka Červíka schováme na později. Přejeme příjemné čtení! :-)

První Slunovrat ve Valinoru a co z toho vzešlo II. - Aule

9. prosince 2018 v 9:00 | Irith
Další kapitola. Tentokrát vyprávěna z pohledu Auleho.
Kdo si vsadí, jak to celé skončí?

Baldo Zákrsek píše dopis

8. prosince 2018 v 8:08 | Honza Š.
Slovo autora: Tento mikulášský příspěvek je svého druhu crossfandom, ale zatímco v jedné říši je fikcí, v druhé je to přímo plagiát. K plagiátu se přiznávám, ale pokud jde o plagované dílo a autora, nechám čtenáře hádat. Významnou indicií je jméno hlavního hrdiny. Pouze dvě věty, z toho jedna jednočlenná, jsou citovány doslova.

Feanor a synové

7. prosince 2018 v 7:00 | Mirach
Dnes tu máme vtipně a poněkud svérázně pojatý obrázek jedné všem jistě dobře známé elfí rodinky, kterak se ocitla v Mandosu a neprobíhalo to úplně dle jejich představ. Obrázek nám až ze Slovenska poslala Mirach.

Vánoce v Rohanu

6. prosince 2018 v 6:00 | Falko
Dnes tu máme první básničku letošního adventu. Verše o vánočním čase v kraji koní, Rohanu, nám zaslala dvanáctiletá Falko. Děkujeme. Ať se líbí!

Autor obrázku - DappleHack

Vánoce v Alqualondë

5. prosince 2018 v 5:00 | Markétka Pažoutová
Jak vypadají zimní svátky Olwëho a Teleri v Alqualondë nám nakreslila Markétka Pažoutová, nejmladší účastice letošního ročníku Vánoc ve Středozemi. :-)

První Slunovrat ve Valinoru a co z toho vzešlo - I. Varda

4. prosince 2018 v 4:00 | Irith
Nazdar! Dlouho jsme se neviděli, což? Několik z Vás vyjádřilo přání, abych napsala alespoň jednu povídku do Vánoc ve Středozemi. A protože jsem nepoučitelná jako Manwe a vizionářská jako Varda, nakonec z toho vykrystalizovalo toto, v ideálním případě jakýsi sextaptych, soubor šesti na sebe navzájem navazujících povídek které krásně zaplní zbylá prázdná místa kalendáře. Chtěla jsem první z nich zveřejnit až budu mít napsané vše, protože nikdy není dobré uveřejňovat první kapitolu, když máte sotva půlku druhé, ale okolnosti mne přinutily jednat jinak. Proto si první díl můžete přečíst již dnes (a také proto to velmi pravděpodobně celé skončí fiaskem).

Za nápad může částečně Pomněnka, částečně Jožka ale hlavně jistá konverzace s mým milým o vánočních dárcích... :-)
 
 

Reklama