Další ročník soutěže O Gondorský semenáček! Zapojíte se?

Tolkienovské postřehy

Středozemské postřehy

1. března 2019 v 16:08 | Polly

Pro odlehčení situace vám přinášíme várku středozemských postřehů! Jak uvidíte, nejsou sice zbrusu nové, přece však věříme, že váš některé překvapí.

Dlouho neočekávané postřehy

10. července 2018 v 7:26 | Tani
Postřehů nikdy není dost. Dnes je sepsala Tani a proto budou především jihočeské :-)

Postřehy - Praha

6. června 2018 v 16:32 | Irith
Dlouho jsme tu neměli žádné postřehy, že? Ale přišel čas i na ně. Dnešním tématem tak bude výskyt názvů spjatých se Středozemí v Pražských ulicích a podivné runové nápisy v Prokopském údolí.

Od Morgotha k bandorám

25. června 2017 v 18:03 | Polly
Věci z tolkienova světa jsou všude okolo nás a tohle je další ze série článků, který vám to chce potvrdit. Tentokrát se, trochu neobvykle, podíváme trochu i na mobilové a online hry.

Postřehy ze tří světů

15. listopadu 2016 v 19:19 | Polly, Irith
Dnešní postřehy budou trochu netradiční. A to hned ze dvou důvodů. Jednak se všechny objevily běhen jedné akce - školní exkurze na Jižní Moravu - a zadruhé se netýkají jen Tolkienova světa. Ano, kdekdo by mohl protestovat, že to sem potom nepatří, ale když to bylo tak nečekané na něco takového narazit… A občas přece neškodí být multikulti ;-)

Ve znamení Gluma

12. června 2016 v 14:34 | Polly
Dnes má většina našich postřehů jakousi spojitost s Miláškem. A když už ne přìmo, tak alespoň s jedním z jeho nositelů. Ale je fakt, že elfové se narvou všude!

Postřehy - co se urodilo

27. ledna 2016 v 19:58 | Irith a Polly
Tato část našich článku byla již dlouho v odlmlčení. Je možné, že ji částečně nahradily reportáže, avšak dnes už fotky postřehů dorostly do takových rozměrů, že by bylo fajn je vydat, abychom na to všechno snad nezapomněli...

Irsko aneb Když se Hobitomaniaci vypraví za zelenými kopečky - Pán Prstenovské postřehy

27. listopadu 2015 v 6:00 | Irith
Poslední část našeho Irského dobrodružství. Tentokrát fotková.

Tři stromy a jedna lama

24. dubna 2015 v 15:09 | Polly (text)
Hádejte, co se stalo? Po nějaké odmlce se nám tu znovu urodilo několik postřehů z našeho (ne)normálního života.

Další várka našich PP postřehů

8. ledna 2015 v 18:33 | Irith a Polly
Rozhodly jsme se (spíš, já jsem rozhodla), že bychom mohly na blog dát zase nějaké svoje postřehy. Jsou to fotky věcí, které jsme běžně potkávaly v ulicích. A na závěr přidáváme ještě ukázku našeho originálního zpracování domácího úkolu.

Irith a Polly na prázdninách aneb Hobitomaniaci nepotřebují jít za hranice - Pán prstenů a Hobit

21. listopadu 2014 v 14:58 | Irith a Polly
A jako poslední, už tradičně, přinášíme naše výzkumy, týkající se hobitů a Pána prstenů. Tyto výzkumy už mezi Vámi dosáhly velké obliby a tak doufáme, že ani tentokrát nezklameme.
A co vás čeká? Škopek stokrát jinak, Glum, drak Šmak, super knížka, a nebo třeba realistické sochy hobitů... tak na co ještě čekáte?

PS: Tímto slavnostně stopujeme první část našeho projektu Vánoce ve Středozemi. protože to krásně vyšlo a zbyly jen čtyři postavy, ty si vezmou Irith s Polly. Zároveň také prosím všechny odvážlivce, kteří se zapojili, aby začali pomalinku posílat své povídky.

Irith na exkurzi aneb Hobitmaniaka se neodváží pustit za hranice - Pán prstenů a Hobit

11. října 2014 v 8:29 | Irith
Pokračování mého Středohorského putování :-). Respektive ani ne tak pokračování, jako další zpráva ohledně mých Tolkienovských výzkumů.
To abyste věděli, že za Středozemí nemusíte jezdit do Skotska, do Bretaňě nebo snad na Nový Zéland. Stačí se zbláznit a odjet na školní exkurzi pár kilometrů za Prahu.

Irith v Bretaňi aneb Hobitomaniak opět za hranicemi - Pán prstenů a Hobit

24. září 2014 v 15:52 | Irith
Poslední díl mého Bretoňského putování. Příště se můžete těšit na vyúčtování Dne hobitů :-) a Cestopis "Dějepisná exkurze" (V Budyni jsem objevila sochu sv. Peregrina...).
Je tu toho málo, ale snad to ten děják zachrání :-)

Irith ve Skotsku aneb když se hobitomaniak vypraví za hranice - Pán prstenů a Hobit

7. srpna 2014 v 10:52 | Irith
Poslední část vypravování o mé výpravě do Skotska. Ale tentokrát velice úzce související s Hobitem a Pánem Prstenů. Je to o tom, co jsem ve Skotsku k tomuto tématu objevila. Ale že toho je!
 
 

Reklama