Mittalmar má pro vás malou soutěž o věcné ceny, nazvanou Středozemská poznávačka. Více ZDE!

Tolkienovské akce

Na Hobita v kostýmech

14. prosince 2014 v 17:22 | Peregrin Bral, syn Paladinův (text)

Vylíčení událostí včerejšího dne i událostí, které tomuto dni předcházely. Podobné články naleznete i na Anekronu a Cinealtonu.
Opět budu psát v mužském rodě, protože jsem byl za hobita a prostě to k tomu patří. Fotku asi později, když nějaké seženeme.

Den všeho hobitstva

29. září 2014 v 12:00 | Pipin, Smíšek, Frodo, Bilbo a Gilly
Den všeho hobitstva! Den blogu mittalmar a naší posedlosti. Den, kdy se pokazilo, co mohlo, ale nakonec jsme si to i tak bezvadně užily. Teď konečně přinášíme článek o průběhu tohoto památného svátku. Teď se konečně dozvíte, jak se k našim bosým nohám postavili ve škole, jak jsme dokázaly spolehlivě vyděsit každého, kdo zrovna v ten den přišel do Stromovky a jak to vlastně celé dopadlo.
Protože je dost těžké popisovat něco takového v množném čísle a z úhlu pohledu nás všech, budu to popisovat já, Irith, ze svého pohledu. Ale protože to byl Den hobitů a my jsme hobiti, budu to psát v mužském rodě a naše jména upravím jako hobití (dle obvyklého klíče). Ale pro jistotu sem ještě dám slovník, abyste se v našich jménech (ne)ztratili.
Takže poslyšte vyprávění Peregrina, syna Palladina, o událostech Dne Hobitů roku 2014 Krajového letopočtu. Nechť dlouho roste mrkev na poli sedláka Červíka!

Výzva k 22. září

1. září 2014 v 19:36 | Irith, Polly, Delfi
22. září, co vám to říká? Pokud si myslíte, že má to datum něco společného s hobity, tak provozujete správně. A pokud ještě zkusíte opatrně nadhodit, že toto datum způsobí, že nás (nejen) naši rodiče už definitivně vydědí, hádáte také správně.

 
 

Reklama

Rubriky