Tolkienovské akce

Oslava zničení Prstenu

12. dubna 2015 v 12:56 | Peregrin Bral (text)
Ano, ano. Prsten se s ohněm sešel a my můžeme jít na Oslavu zničení Prstenu. O tom, co se stane, když se pět hobitů a elf (ve skutečnost elfka, ale v tomto kontextu zní elf prostě líp) vypraví na další Tolkienovskou akci, se dočtete v následujícím článku. Opět budu psát v mužském rodě s upravenými jmény. Těšil jsem se na to už od ledna.

TolkienCon 2015

20. ledna 2015 v 16:48 | Irith (text)

Deník z Conu se mi podařilo dopsat celkem rychle, takže ho sem dávám už teď. A opět ho budu celý psát se změněnými jmény a v mužském rodě. Je to hrozně uklidňující. Fotky by snad měly být někde zde https://www.facebook.com/tolkiencon . Hledej.... :-)

Na Hobita v kostýmech

14. prosince 2014 v 17:22 | Peregrin Bral, syn Paladinův (text)

Vylíčení událostí včerejšího dne i událostí, které tomuto dni předcházely. Podobné články naleznete i na Anekronu a Cinealtonu.
Opět budu psát v mužském rodě, protože jsem byl za hobita a prostě to k tomu patří. Fotku asi později, když nějaké seženeme.

Den všeho hobitstva

29. září 2014 v 12:00 | Pipin, Smíšek, Frodo, Bilbo a Gilly
Den všeho hobitstva! Den blogu mittalmar a naší posedlosti. Den, kdy se pokazilo, co mohlo, ale nakonec jsme si to i tak bezvadně užily. Teď konečně přinášíme článek o průběhu tohoto památného svátku. Teď se konečně dozvíte, jak se k našim bosým nohám postavili ve škole, jak jsme dokázaly spolehlivě vyděsit každého, kdo zrovna v ten den přišel do Stromovky a jak to vlastně celé dopadlo.
Protože je dost těžké popisovat něco takového v množném čísle a z úhlu pohledu nás všech, budu to popisovat já, Irith, ze svého pohledu. Ale protože to byl Den hobitů a my jsme hobiti, budu to psát v mužském rodě a naše jména upravím jako hobití (dle obvyklého klíče). Ale pro jistotu sem ještě dám slovník, abyste se v našich jménech (ne)ztratili.
Takže poslyšte vyprávění Peregrina, syna Palladina, o událostech Dne Hobitů roku 2014 Krajového letopočtu. Nechť dlouho roste mrkev na poli sedláka Červíka!

Výzva k 22. září

1. září 2014 v 19:36 | Irith, Polly, Delfi
22. září, co vám to říká? Pokud si myslíte, že má to datum něco společného s hobity, tak provozujete správně. A pokud ještě zkusíte opatrně nadhodit, že toto datum způsobí, že nás (nejen) naši rodiče už definitivně vydědí, hádáte také správně.

 
 

Reklama

Rubriky