Tolkienovské akce

Tolkien reading day

25. března 2016 v 10:09 | Polly
Drazí čtenáři, dnes je velmi významný den. A to nejenom tím, že slavíme Velký pátek. Ve světě Středozemských fanoušků se dnes dějí totiž hned dvě významné události!

Oslava Zničení Prstenu

8. března 2016 v 14:00 | Irith, Polly a Pomněnka
Přátelé, kamarádi, pomalu se nám blíží březen a sním i Oslava Zničení Prstenu. Snad vám ani nemusíme připomínat, jak skvělé tolkienistické akce jsou (a kdo už to pozapomněl, stačí, když si přečtě nějakou naši reportáž a pod ní stoh smutných komentářů litujících, že jejich pisatelé se nemohli zúčastnit), proto neváhejte a nepropásněte další skvělou příležitost na nádherně prožitý víkend v poněkud komornějším duchu, než jaký skýtá TolkienCon.

TolkienCon 2016 - Třetí část

25. února 2016 v 6:00 | Irith
Po kratší odmlce tu máme poslední část Pipovy reportáže z TolkienConu. Přejeme pěkné počtení a doufáme, že příští rok se tam s vámi sejdeme zas, nejlépe i s těmi, kdo letos nebyli. ;-)

P.S. Autoři vypůjčených fotek - Jakub Silnar Schneider (č. 1), Zurg (č. 2) a Michal Kára - Lemming (č. 3).

TolkienCon 2016 - Druhá část

17. února 2016 v 15:45 | Irith
A máme tu druhý díl Pipovy reportáže z Tolkienconu. Dnes se podíváme na Den druhý - Hvězdec. :-)

P.S. Fotky v článku jsou převážně naše, ostatní pochází z FB stránek TC a jednotlivých účastníků.
Autoři fotek: Michal Kára (č. 5 a 19), Zurg (č. 22), Kolindar (č. 16 a 17), Angelika de Joie (č. 4, 12, 14 a 20)
Jakub Silnar Schneider (č. 21), Petra Zaima Mrtková (č. 18)

TolkienCon 2016 - První část

11. února 2016 v 6:30 | Irith
A tradičně jako poslední i my přinášíme reportáž z Tolkien Conu 2016. I když poslední, tak určitě nejdelší, dohromady bude na tři články, protože už nás opravdu nebaví se s blogem stále rvát kvůli počtu slov, mazat obrázky a odstavce, žlutit po větách a vůbec provádět všechny tyhle skopičiny kvůli tomu hloupému omezení.

A o čem se můžete dočíct v dnešním článku? Třeba o tom, jak takový elfohobití koutek vzniká, co se stane, když se parta puberťáků rozhodne hrát si na slavobránu nebo o tom, jak měl Finrod depku z nedostatku elfů.

Volání Rádovských - část druhá

25. ledna 2016 v 0:41 | Irith
Přinášíme vám druhou část reportáže z Volání Rádovských. Za přidání téměř hodinu po půlnoci může Pomněnka, přiznávám se, měla jsem den před zkouškou a nějak nestíhala (a taky se zapovídala s Aredhel). No a pak se opět blog.cz rozhodl mě trápit a nevzít mi článek s fotkama kvůli údajně velkému počtu znaků... Zachránila mě právě Aredhel. Nebýt ní, nebyla by reportáž asi vůbec. Doufám, že je to naposled a opravdu se omlouvám. Snad mi bude odpuštěno, fotek je tentorktá opět požehnaně a nechybí ani dva gify. Přeji pěkné počtení.

Volání Rádovských - část první

18. ledna 2016 v 21:45 | Irith
Dlouho tu nebyla žádná reportáž, co? :D Věřím, že se vám za tak krátkou dobu ještě nezačalo po reportážích stýskat, ale protože s akcemi se roztrhl pytel, trošku popojedeme. Dnešní reportáží se dostáváme do měsíce hodovanu (pro neznalé listopad) minulého roku. Na akci, která má z velké části na svědomí současné společenstvo Mittalmar, ačkoliv základy byly položeny již dříve, především na Radostinách. Vyprávění se tentokrát (pro změnu :D) opět ujala Irith a protože nešetřila slovy (a Pomněnka fotkama), bude článek opět rozdělen na dvě + jednu část. Ano, akce byla ve znamení překvapení a tak vás to také nemine. :D
Přejeme pěkné počtení. A nezapomeňte, že soukromé tolkienovské akce může pořádat každý - stačí mít jen chuť a odvahu. ;-)

P. S. Reportáž měla mít tentokrát jedno vylepšení, které eružel ani po nekonečných pokusech nebylo možno zrealizovat. Důvod? Blog.cz opět hlásil příliš velký počet znaků a nevzal to. A nefungoval ani Jeremiášův trik z minula. Nějaké další nápady, jak na blog.cz do příště vyzrát? Protože jestli nám tohle udělá ještě někdy, asi Standovi pošlu huláka!

Bilbovky - II. část

6. ledna 2016 v 21:08 | Pip a Pomněnka
Zdravíčko, dnes vám konečně přinášíme i druhou část naší reportáže z Bilbovek. Omlouváme se za pozdní čas, blog.cz opět nechtěl článek vzít kvůli ÚDAJNĚ příliš velkému počtu znaků. Ach jo. No, nakonec se povedlo na něj vyzrát a vy si tak pokračování reportáže přece jen můžete přečíst.
Přejeme pěkné počtení. :-)

Bilbovky - I. část

28. prosince 2015 v 8:00 | Mittalmar
V dávné historii letošního podzimu, krátce po Dni hobitů, jsme se my, hobiti z Mittalmaru společně s Finrodem a Šárkou zúčastnili oslavy Bilbových a Frodových narozenin - oficiálních Bilbovek, pořádaných sdružením SPDPJRRT (především Lešim a Jixipen) na chalupě v Hradových Střímelicích. A teď vám z této akce konečně přinášíme reportáž...Abychom to nějak ozvláštnili, tak každý z nás popsal jeden den této slavnosti. Smíšek začne Velikem, Pip bude pokračovat Hvězdcem a vše završí Pomněnka popisem Slunce. Přejem vám příjemné čtení! :-)

P. S. Pro svou délku je reportáž rozdělená na dvě části...
P. P. S. Fotky jsou od Zurga (Velký Člověk), fotky úkolů od Pomněnky, scany úkolů od Pipa...
P. P. P. S. Za to, že se reportáž nestihla zveřejnit v listopadu může Pomněnka - dobrovolně se přiznávám.

Den hobitů

22. října 2015 v 14:49 | Polly
Stajně jako před rokem, i letos jsme se dočkali a oslavili Den hobitů. A jak jinak bychom to mohli provést, než skvělou oslavou v centru města, že?

Poslední koncert Hlasů Středozemě

25. září 2015 v 6:04 | Irith
Před nějakým časem se na stránkách Hlasů Středozemě objevila upoutávka na poslední koncert Hlasů Středozemě http://pisnestredozeme.cz/home ve stávající sestavě. A tu se zrodila naprosto šílená provozka doopravdy na ten koncert přijet. Toto je pravdivá a úplná reportáž z tohoto koncerta i celého dne, zapsaná mnou v neděli odpoledne. Berte na to prosím proto ohled, zvlášť pokud se vám literární úroveň tohoto díla bude na prvních dvou stránkách zdát stejně nechutná jako mně :-)

Výzva k 22. září 2015

3. září 2015 v 7:58 | my všichni z Mittalmaru
Druhý ročník je tu! Ano, už podruhé pořádáme akci an oslavu narozenin Bilba a Froda. Už podruhé máte příležitost si celý den pořádně Středozemsky zablbnout a možná, pokud budete mít chuť a štěstí, se sejít s námi a oslavit Den všeho hobitstva s trochu větší partou hobitů.

Brány léta - pokračování

25. srpna 2015 v 7:30 | Irith
A jak to bylo dál?

Brány léta

19. srpna 2015 v 9:13 | Irith
Pomněnka mě po delší době ukecávání přesvědčila, abych se zúčastnil akce jménem Brány léta - elfí slavnosti na Vlaštovce. Jak to dopadlo?
A omlouvám se, že reportáž je až takhle pozdě. Fotky totiž došly teprve dva a půl týdne po.

Blogerský sraz

19. července 2015 v 10:14 | Irith, fotky Pomněnka a Mexafell
Ano, čtvrt prázdnin už uplynulo a blogerský sraz se konečně mohl uskutečnit. Mňo, a jakousi postiženou reportáž vám zkusím předložit i já. Jak už jste zvyklí (a pokud ne, tak si rychle zvykněte), budu psát za Pipa. A pokud byste si chtěli přečíst, jak tutéž akci popsal metallový Sauron, mrkněte se sem - http://volani-vetru.blog.cz/1507/poprve-a-snad-ne-naposled a pokud ji ještě přejete zhlédnout tuto akci z pohledu Kořenky, zavítejte sem http://thranduil-thranduil.blog.cz/1507/1-s . Jo, mimochodem, jak jsem to tak četla, mám dojem, že Šárka bude muset být nadosmrti zrzka, jinak ji už nikdy nikdo nepozná :-).
 
 

Reklama


Rubriky