Tolkienovské akce

TolkienCon 2017 - První část

15. února 2017 v 10:45 | Irith
Dlouho očekávaná reportáž z letošního TolkienConu konečně tady! Dozvíte se jak Con (a hlavně přípravy na něj) prožíval Mittalmar, co všechno je udělat, když chystáte Elfohobití Koutek nebo co to je, postavit takovou noru.
Tato část pojednává především o měsících Conu předcházejících a pak o prvním dni samotné akce - o pátku.
Dobrovolníci na pomoc na další ročník vítáni :-)

Při čtení prosím pamatujte na to, že celá reportáž je psaná zcela konkrétní osobou se zcela subjektivními pocity a názory. Jedná se tedy jen o "jednu stranu pohledu" ke všemu ovlivněnou tehdejším stavem pisatele i vnějšími okolnostmi. Nejedná se tedy o objektivní zprávu.

TolkienCon 2017 vol.2

16. ledna 2017 v 20:03 | Irith
Podruhé o tom, co Vás čeká na Conu. Tentokrát (snad) i s přesnými časy.

Tradiční elfí koutek letos podruhé s hobití asistencí. Čekají Vás workshopy, staré ale i takové, které jsme tu ještě neměli. Čeká Vás přednáška o Českém Hobitínu, hudební vystoupení některých členů Poetického Hudebního Společenstva a večer elfí slavnost. A čeká Vás i spousta dobrého jídla a samozřejmě i (ne)tradiční výzdoba. Vítejte v malém koutku Středozemě, vítejte mezi ladnými elfy i rozpustilými hobity. A poprvé, ale doufejme nikoliv naposledy, se letos pořádá velká hra pro děti - Za Bilbem Tam a zase zpátky. Přijdete?

TolkienCon 2017

28. prosince 2016 v 8:10 | Irith
Je to tak, rok se s rokem sešel a v lednu nás čeká (tuším že již patnáctý) TolkienCon. A co tam můžete čekat od nás z Mittalmaru se můžete dočíst v tomto článku.

Den všeho hobitstva 2016

13. října 2016 v 18:23 | Irith
Když už tu byly Bilbovky, je samozřejmě čas také na Den všeho hobitstva. Ten se tentokrát nesl v poněkud masivnějším duchu. Pomněnka i Tani prohlásily, že udělají samostatné akce ve svých rodných dědinách (Brno a České Budějovice) zatímco my, Pražáci, jsme se o totéž pokusili v Praze. Téma bylo jako každý rok. Hobití piknik v kostýmu v parku na Invalidovně. A jakpak to dopadlo?

Bilbovky 2016

7. října 2016 v 19:38 | Irith, Tani
Reportáž z Bilbovek je na světě. Dozvíte se třeba, kdo je letošním Bilbem, co se stane, když jde Irith a Tani koupit jídlo a je jim zakázáno koupit kokos a meloun a v počtu kolika členů jsme nakonec absolvovali celou hru.

Tábor Družina Prstenu - 4. část

1. října 2016 v 9:30 | Polly
Přichází poslední díl zápisků z tábora. Takže jak to všechno dopadlo? ozpadlo se Společenstvo? Zemřel Boromir? To se dozvíte níže!

Tábor Družina Prstenu - 3. část

25. září 2016 v 6:55 | Polly
Tábor už se nám pomalu chystá přehoupnout do své druhé poloviny. A na co se můžete těšit v tomto díle? Například na elfí slavnost bran léta, dlouho obávaný přechod Morie nebo příchod do vznešeného elfího lesa - Lórienu.

Tábor Družina Prstenu - 2. část

19. září 2016 v 9:36 | Irith
Druhý díl reportáže, jíž se uzavře první týden tábora. Pak už se můžete těšit na dvě Pollyiny reportáže z týdne druhého. A co se tady dozvíte? Třeba co dělá takový alkohol s Nazgúly, jak dopadl náš slavný výlet do Temného hvozdu, jak nejlépe ubránit Froda na Větrově či jak se fotí elfové.

Tábor Družina Prstenu - 1. část

13. září 2016 v 17:52 | Irith
Protože tábor probíhal 17 dní a doopravdy není v našich silách zapsat (a zapamatovat si) všechny události, bude pro tentokrát náš deník maličko zvláštní a kratší. První týden píšu já (Irith) druhý Polly. S tím ale, že tam máme vždycky vsuvky podle toho, kde jsme my byly a ta druhá ne.

Výzva k 22. září 2016

1. září 2016 v 11:28 | Irith
Rok se s rokem sešel a 22. září, Den všeho hobitstva, se opět přiblížil. Jedná se o takovou naší srdcovku - první "veřejnou" alci na které jsme se kdy ukázali (ach ta nostalgie mrznutí v parku, viď Gilly :-) ). A také akci, na kterou se naši drazí spolužáci těší celý rok a dotazy "Kdy zase půjdete za hobity?" nás pak pronásledují až do prázdnin. Och ta popularita.

Oslava zničení Prstenu 2016 - Druhá část

10. května 2016 v 9:18 | Irith
Pokračování reportáže z Oslavy, tentokrát o na našem slavném koncertu, ohňostroji či tančení při měsíčku a o skoro přeraženém nosu.

P. S. Fotky v článku jsou opět od Silwiniel.

Oslava zničení Prstenu 2016 - První část

4. května 2016 v 8:53 | Irith
Reportáž z Oslavy zničení Prstenu je konečně na světě. Dnes vyjde první část, pak někdy, jak to tak bývá, zbytek. No a protože si hodně z vás stěžovalo, že se v nás už nevyzná, jako úplně první velká fotka našich spřátelených účastníků Oslavy.

P. S. Všechny fotky v článku jsou od Silwiniel.

Novorok - část 3.

28. dubna 2016 v 6:00 | Polly
A máme tu poslední díl naší reportáže ze setkání u příležitosti hobití slavnosti Novoroku. Čeká vás poslední den, vyprávěný tentokrát z pohledu Smíška. Během dneška a zítřka možná přibudou ke všem částem reportáže z Novoroku nějaké zapomenut fotky, tak se pak můžete znovu mrknout, třeba najdete něco zajíamvého. Přejeme pěkné čtení. :-)

Novorok - část 2.

22. dubna 2016 v 7:36 | Irith
Druhá část reportáže je moje. No... po přečtení té Pomněnčiny jsem ještě uvažovala, že tuto svojí část přepíšu, že něco takového přece nesmí spatřit světlo dne, že by to byla ostuda, ale čas nakonec vykonal své.
Tak snad se bude aspoň trochu líbit.
Tentokrát pátek a sobota.

P.S. Omlouváme se za kvalitu fotek, je vážně zázrak, že vůbec nějaké jsou...

Novorok - část 1.

16. dubna 2016 v 22:00 | Pomněnka
Bylo nebylo, kdysi dávno na konci měsíce ponovoroku, se uskutečnila další hobití slavnost, zvaná Novorok. Sice pozdě, ale přece. A stejně tak je to i s touhle reportáží. Měla prazvláštní osud a málem nespatřila světlo blogového světa. Naštěstí nám v tom nakonec ani mordorská smůla nezabránila a tak...no, lepší pozdě, než nikdy, ne? Reportáž bude mít asi 3 části, protože kromě Radostin se jedná o zatím nejdelší souvislou akci Společenstva Mittalmar. A jako již tradičně u dlouhých reportáží bude každý díl psát někdo jiný. Dnešní část bude z pohledu Pomněnky. A jaký tedy náš Novorok byl?
 
 

Reklama


Rubriky