Tolkienovské akce

Ennorathy

19. července 2017 v 18:05 | Irith
Jak jistě mnozí z vás ví, začali jsme před časem organizovat Ennorathy - víceméně pravidelná setkání příznivců díla J.R.R.Tolkiena. Scházíme se většinou v městské knihovně na nějaké čtyři hodiny každou druhou sobotu v měsíci. Setkání se zatím odehrálo dohromady pět.

Oslava vykvetení mallornu 2017 - II. část

13. července 2017 v 12:00 | Irith, Polly
Druhá část reportáže z Oslavy vykvetení mallornu - naší akce již tradičně (podruhé) konané v Brně.

Oslava vykvetení mallornu 2017 - I. část

8. července 2017 v 11:08 | Irith
Letošní Oslava vykvetení Mallornu měla být zvláštní a neobvyklá. A to tím, že jsme se z ní rozhodli udělat naši první "veřejnou" oslavu. Veřejnou v tom smyslu, že jsme pozvali hosty, naše kamarády a slavili i s nimi. Věc u nás, společenství, jemuž je už dlouho vytýkána jeho uzavřenost, zcela nevídaná.

Oslava Zničení Prstenu 2017

17. května 2017 v 8:22 | Irith
Reportáž z Oslavy zničení Prstenu je na světě. Bohužel nemáme příliš fotek, takže jen pár pro vykreslení atmosféry. Akce byla jako vždy skvělá a opět jsme posunuly hranice o něco dále.

Novorok 2017

11. května 2017 v 10:14 | Irith
Reportážový tandem pokračuje a bude se pomaličku chýlit ke konci. Už se přesunujeme do tohoto roku a to k první naší letošní slavnosti - k Novoroku.

Volání Rádovských 2016 - II. část

5. května 2017 v 17:02 | Irith
Druhá část reportážě z Volání Rádovských. Píše se v ní třeba o tom, jak jsme tancovaly nebo o naší návštěvě kina.

Volání Rádovských 2016 - I. část

29. dubna 2017 v 8:29 | Polly
A naše blogové resty se blíží ke zdárnému konci! První reportáž z podzimní oslavy Volání Rádovských, která se odehrála u Třezalky doma za občasné asistence její rodiny. Bylo to zajímavé. A vymyslely jsme několik nových her!

Radostiny 2016

23. dubna 2017 v 1:17 | Polly, Irith, Tani
K našim splněným restům přidáváme tímto další - reportáž z loňských Radostin. Ty se uskutečnily u Tani doma a byly opět krásné. Tyhle letní slavnosti mají svou nezastupitelnou poezii.

Oslava zničení Prstenu 2017

17. března 2017 v 15:33 | Polly, Irith, Pomněnka a Tani
Od poslední veřejné Tolkienovské akce již uplynuly skoro dva měsíce a proto neuvěřitelně přijde vhod Oslava zničení Prstenu, která se koná již příští víkend.

Oslava Vykvetení mallornu 2016 - Neděle

8. března 2017 v 20:00 | Polly
Dnes Vás čeká poslední část reportáže. Dovětek soboty (je nám upřímně líto, že to nešlo do jednoho článku, ale to odporné, zlé, zlé ošklivé počítadlo je nevyzpytatelné), a Pollyina reportáž z neděle.
Uvidíte třeba jaké to je když to hobiti pořádně rozjedou, s kým jsme se to v neděli potkali nebo jak se žongluje na lavičce.

Oslava vykvetení mallornu 2016 - Sobota

5. března 2017 v 22:04 | Pomněnka Zapomněnka
Druhá část reportáže z Oslavy vykvetení Mallornu. Pomněnčin vykecávací úvod je tentokrát tak dlouhý, že byl umístěn až pod perex...snad vás délka neodradí. ;-)

P.S. Výběr fotek do reportáže, stejně jako jejich popisky jsou dílem Irith!
PPS: Ale ostatní dostali možnost se k nim vyjádřit...

Oslava vykvetení Mallornu 2016 - Pátek

2. března 2017 v 18:45 | Tani
Téměř po roce nastává čas na vydání reportáží. A to všech těch, na které jsme zdánlivě "zapomněly". A začínám Oslavou vykvetení Mallornu - jarní oslavou, která se odehrála 6. - 8. května minulého roku u Pomněnky v Brně.
Dočtete se jaké barvy dokáže nabrat Tanina pleť, co to je udělat v jedenáct večer pizzu ve skautské klubovně, nebo jaké všechny postřehy lze v takové klubovně najít.

TolkienCon 2017 - Třetí část

24. února 2017 v 18:07 | Irith
Poslední část reportáže a vylíčení posledního dne celé akce. Dne ve znamení Flight of The Noldor, uklízení a loučení. Den, který všichni stejnou měrou nesnáší, jako nechtějí, aby skončil.

Opět berte na vědomí, že je reportáž psána zcela subjektivně.

TolkienCon 2017 - Druhá část

21. února 2017 v 10:30 | Irith
Druhá část reportáže z letošního TolkienConu popisující tentokrát jeho druhý den. Sobotu. Den, kdy se toho událo snad nejvíce a málokdo z nás měl chvilku volno, natož aby se mu povedlo se nudit....

Fotky jsou od Leminga a Silnara.

Při čtení prosím pamatujte na to, že celá reportáž je psaná zcela konkrétní osobou se zcela subjektivními pocity a názory. Jedná se tedy jen o "jednu stranu pohledu" ke všemu ovlivněnou tehdejším stavem pisatele i vnějšími okolnostmi. Nejedná se tedy o objektivní zprávu.

TolkienCon 2017 - První část

15. února 2017 v 10:45 | Irith
Dlouho očekávaná reportáž z letošního TolkienConu konečně tady! Dozvíte se jak Con (a hlavně přípravy na něj) prožíval Mittalmar, co všechno je udělat, když chystáte Elfohobití Koutek nebo co to je, postavit takovou noru.
Tato část pojednává především o měsících Conu předcházejících a pak o prvním dni samotné akce - o pátku.
Dobrovolníci na pomoc na další ročník vítáni :-)

Při čtení prosím pamatujte na to, že celá reportáž je psaná zcela konkrétní osobou se zcela subjektivními pocity a názory. Jedná se tedy jen o "jednu stranu pohledu" ke všemu ovlivněnou tehdejším stavem pisatele i vnějšími okolnostmi. Nejedná se tedy o objektivní zprávu.
 
 

Reklama
Reklama


Rubriky