Středozemské odkazy a úkazy

Blogy

15. srpna 2018 v 9:52 | Irith
Zatím poslední z odkazových článečků se bude věnovat "ostatní tvorbě" - konkrétněji blogům a ostatním stránkám se Středozemskou tématikou. V první části nalezente stále aktivní blogy, ve druhé blogy již opuštěné a na konci i pietní hrobeček blogů archivovaných. Věnovat se budeme pouze českým blogům a stránkám. Protože není v naší moci postihnout všechno, proto, kdyby něco chybělo, neváhejte se přihlásit.

Písně

16. července 2018 v 20:36 | Irith
Třetí část odkazových článků.
Tentokrát se budeme zabývat Středozemskou hudbou. Vybíráme autory a hudebníky, kteří se nám zdají důležití, kteří toho vytvořili více a věnují se hudbě inspirované Středozemí naplno.
Pokud jsme v článku na některý odkaz zapomněli, neváhejte nám prosím dát vědět.

Povídky a texty

4. července 2018 v 8:00 | Mittalmar
U povídek je to snad ještě horší než s jakýmkoliv jiným tématem. Je naprosto nemožné postihnout všechny počiny, které kdy vznikly. Budeme se tedy proto zabývat výhradně českou tvorbou. Pokud by tu zde něco chybělo či jste byli zaskočeni svou nepřítomností v tomto seznamu (rozhodně se v tomto případě prosím neurazte, pravděpodovně nejde o žádný temný záměr ale o obyčejnou děravou paměť), neváhejte a ozvěte se nám, ať už do komentářů nebo na meil mittalmar(zavináč)seznam.cz.

Filmové parodie

24. června 2018 v 10:10 | Irith
Dnešní článek se bude zabývat nejrůznějšími filmovými parodiemi na Středozemské téma.
Parodií je hrozná spousta a není šance obsáhnout všechny. Pokud jsme tedy zapomněli na Vaši oblíbenou, neváhejte nám dát vědět. Ovšem nebudeme zde zveřejňovat odkazy na parodie sprosté a perverzní, ty si v případě zájmu najděte sami. Jsou tu obsaženy téměř všechny parodie, které se nám povedly najít, tedy i ty, které považujeme za horší kvality. Ale to si konec konců musí posoudit každý sám.

Středozemské fanfilmy

18. června 2018 v 20:54 | Mittalmar
Kdysi dávno jsme na Mittalmaru vydali článek Středozemské odkazy a úkazy, kde jsme se snažili najít a setřídit všelijaké zajímavé postřehy, které jsme kde sebrali.
Přišel čas tento článek oprášit a předělat. A protože nejsme žádní troškaři, rozdělíme tyto odkazy do několika samostatných, vždy tématicky podobných článků.
Dnes Vás čeká seznámení s fanfilmem ve Středozemi.
Prosím mějte na paměti, že nemůžeme znát všechno. Pokud tedy o něčem víte a náš seznam to neobsahuje, dejte nám vědět, přidáme!

Textová RGP Strider

9. června 2018 v 14:33 | Irith
Uvědomili jsme si, že naše rubrika Středozemské odkazy a úkazy je už poněkud zastaralá. A že by možná tak úplně nevadilo, kdybychom tyto odkazy nějak setřídili, více rozepsali a vydávali v samostatných článcích. Zde tedy najdete první z těchto článků.

Strider je textová online hra na motivy Středozemských hraničářských příběhů.

Středozemské odkazy a úkazy

6. května 2015 v 18:43 | Hodně, ale fakt hodně lidiček (sepsala Irith)
Na tenhle článek se chystáme už půl roku, ale realizace přišla až teď. A o čempak to je? Jedná se o seznam Tolkienovských textů, písniček a prostě odkazů, na které je občanskou povinností zajít a které jsme z svou působnost zde vypátraly. Pokusíme se sem dát ty méně profláklé a pak ty notoricky známé, jejichž existenci zaznamenat prostě musíte, pokud chcete jít na TolkienCon a podobné.

EDIT 14.2.: Seznam je a bude průběžně rozšiřován.

Seznam hobitích povídek

15. července 2014 v 9:00 | My z Mittalmaru, Michell, Clarissa, Jeremiáš, Titany a spousta dalších...
Protože skutečným účelem tohohle blogu je vrátit do obecného povědomí výraz "hobit" a přimět lidi k tomu, aby začali psát fanfiction povídky na Pána Prstenů (což se nám, doufáme, alespon trochu podařilo), dáváme sem seznam všech povídek, tématicky souvisejících s hobity, které se nám podařilo najít. Budou tu doopravdy všechny povídky, at se nám líbí, nebo ne, takže tu bude i slash a podobně. Jediné omezení je, že přidáváme pouze české povídky. Seznam budeme průběžně aktualizovat s tím, jak budeme nacházet další (pokud byste věděli o nějaké, kterou jsme do seznamu nezařadili, prosím napište nám). Ke každému odkazu jsme připsaly náš osobní názor a krátké shrnutí děje, abyste věděli, co máte čekat. Doufáme, že Vám to pomůže když si budete chtít přečíst něco dalšího, ne z naší tvorby, nebo Vám povídky dodají inspiraci pro Vaší vlastní tvorbu. Článek budeme pravidelně aktualizovat.

 
 

Reklama