Středozemská sbírka

Knižní poklady

15. června 2018 v 22:18 | Irith
Zase uplynul nějaký ten čas a přišla příležitost doplnit článek do naší Středozemské sbírky. Výčet tentokrát nebude příliš dlouhý a bude dosti monotématický, obsahuje totiž pouze tři knihy. Zato dosti neobyčejné knihy, které byste sháněli už poměrně složitě. Tyto knihy má své sbírce Irith a ta taktéž píše tento článek.

Šaty dělají člověka?

7. dubna 2017 v 17:00 | Polly
Stejně jako šaty dělají člověka, tak i nástroj dělá hudebníka. Kdyby to tak nebylo, asi těžko by se mi na akcích stávalo, že by se kamarádi ochotně nabízeli, že mi kytaru ponesou. Dělají to zcela dobrovolně a rádi, prý je to skvělý pocit, když člověk nese tu kytaru a připadá si jako hudebník.
A ani u mě to není jinak. Však to znáte, nejlépe se mi hraje na vlastní hudební nástroj a nedám na něj dopustit. Přesto, že třeba nějaký cizí má lepší zvuk nebo je hezčí, stejně se ráda zase vrátím ke svému starému známému. Důvěrně známý ohmataný hmatník, oprýskaný lak na místech, která už najdu skoro i poslepu…

Středozemská sbírka- Tani

3. listopadu 2016 v 15:37 | Tani
A konečně po čase přichází Tanina středozemská sbírka! Co doma uchovává čtvrtý člen Mittalmaru se můžete dočíst právě zde.

Středozemská sbírka - Pomněnka

7. září 2016 v 6:45 | Pomněnka
Irith a Polly už se s vámi o své tolkienovské poklady podělily na začátku prázdnin, nyní jsem na řadě já. Profesor Tolkien se svými knihami do mého života vtrhl teprve před pár lety, tedy poměrně pozdě - na prahu mé "dospělosti". Hobita a Společenstvo prstenu jsem sice přečetla už v dětství, někdy kolem šesté třídy, láska na první pohled to však zas až tak nebyla. U Hobita ano, ale čas Pána prstenů pro mě měl teprve přijít...Nicméně tehdy pro mě ani Hobit nebyl ničím jiným než pěknou knihou. A bohužel - fimová trilogie Pána prstenl mě potkala dřív. Hobiti ale mají jedno krásné přísloví - "Do třetice všeho dobrého." A co se nepovedlo ve 12 letech při prvním čtení knih, ani ve čtrnácti při shlédnutí filmů, to se povedlo na prahu osmnácti. Tím skutečným mostem k Tolkienovi pro mě totiž byla Vlaštovka. Pak přišel Mittalmar...a můj osud byl zpečetěn. Zde tedy hmatatelné ukázky toho, jak se Středozem projevuje v mém životě nebo alespoň pokoji a jeho obsahu.

Středozemská sbírka - Polly

4. července 2016 v 8:22 | Polly
Musím uznat, že přijít se svou sbírkou po Irith je jaksi… zahanbující. Jelikož snad ani není možné toho mít tolik. Ale což, to se zvládne.
Snažila jsem se do toho zahrnout to, co prošlo mým výběrem o Středozemských věcech, občas jsem byla hodně na vážkách, ale nakonec z toho vylezlo tohle.

A ještě taková zajímavost, když jsem si to všechno naskládala na postel a snažila se to nějak tematicky rozřadit. Po celém odpoledni jsem to zase uklidila na původní místo a těšila se, že už to mám všechno vyfocené a stačí to jen popsat. Chi. Stačilo se jít navečeřet a zjistila jsem, že jsem zapomněla kšiltovku. A o den později jsem si vzpomněla ještě na druhé vydání Hobita… Ale bylo to jediné štěstí, že jsem to musela fotit znovu, protože během tří dnů od focení se moje sbírka rozrostla ještě o dvě věci. A jednu takovou větší mám vyhlídnutou do budoucna. Takže už jen tento přírůstek ukazuje, že tohle určitě není všechno, co se u mě doma dá k Tolkienovi, hobitům nebo Středozemi najít.

Středozemská sbírka - Irith

18. června 2016 v 7:44 | Irith
Je tomu pár týdnů, co Jíťa na svém blogu Ernil-i-pherianath vyhlásila výzvu, nazvanou Moje tolkienovská sbírka. Samozřejmě jsme si něco takového ani my nemohli nechat ujít a tak se s vámi v příštích týdnech podělíme o fotografie a popisky našich vlastních "pokladů". Jako první vám svou sbírku představí a důkladně popíše Irith.
 
 

Reklama