Rozhovory

Rozhovor s Lemmingem - část druhá

15. října 2018 v 10:37 | Lemming, Polly, Aho, Irith
Pokračování rozhovoru s Lemmingem, vrátíme se k naťuknutému focení, zjistíme, jaké domácí mazlíčky můžeme nalézt u Lemmingů doma a třeba získáte i tipy na nějakou dobrou knihu.

Rozhovor s Lemmingem - část první

2. října 2018 v 8:43 | Lemming, Polly, Aho, Irith
Je nám ctí vám přinést další rozhovor. Dnes si popovídáme s Lemmingem. Zjistíte něco o jeho písničkách, koníčkích či o tom, čím je specifická hra na whistle.
Odkaz na nahrávku zde: https://youtu.be/aidagYoTcSM

Středozemské rozhovory - Katka Schwarzerová - III.

15. ledna 2018 v 22:14 | Katka, Polly, Aho, Irith
A poslední část :-)

Středozemské rozhovory - Katka Schwarzerová - II.

10. ledna 2018 v 17:21 | Katka, Polly, Aho, Irith
Druhá část rozhovoru.

Středozemské rozhovory - Katka Schwarzerová - I.

4. ledna 2018 v 6:04 | Katka, Polly, Aho,Irith
Vítejte u dalšího rozhovoru. Ano, hlásíme se po trochu delší době a vlivem poněkud nepříznivých okolností bude zřejmě tento rozhovor miinimálně na půl roku poslední. Nahrán ještě jeden máme (a pozvání na další), ale protože přepisování je opravdu časově náročné, zkrátka nestíháme.

Rozhovor s Katkou byl proveden někdy na podzim 2016 u ní na fakultě.

Odkaz na nahrávku ZDE

Rozhovor s Laisi - část druhá

22. června 2017 v 16:13 | Laisi, Irith, Polly, Pomněnka, Tani

Druhá část rozhovoru s Laisi se věnuje spíše její iterární tvorbě a pořádání tradičních larpových táborů.

Rozhovor s Laisi - část první

19. června 2017 v 19:45 | Laisi, Irith, Polly, Pomněnka, Tani
Tento rozhovor se od ostatních bude v jedné věci lišit. Ptáte se v čem? Je totiž k dostání jen ve psané podobě. A koho jsme vyzpovídali tentokrát? Laisi Finwen, spisovatelku knih inspirovaných nejen tolkienovým světem a elfí kulturou od jazyka až po rodinu, ale také nadšenou organizátorku elfích slavností či tradičních letních táborů, zakladatelku elfího koutku a autora mnoha elfích písní, jež se na Písních Středozemě dají najít.
Laisinu další tvorbu můžete najít zde

Rozhovor - Daniela - část třetí

15. března 2017 v 17:58 | Daniela, Polly, Irith, Pomněnka
Část třetí a poslední. Tentokrát se podíváme na zub Danieliným písním, zjistíme, jak vznikal zpěvník Písně ze Středozemě, či co dělali vysokoškoláci v dobách, kdy nemohli trávit celé dny na blogu.

Rozhovor - Daniela - část druhá

14. března 2017 v 8:31 | Daniela, Polly, Irith, Pomněnka
Druhá část rozhovoru s Danielou. V ní se dozvíte kupříkladu to, co se dá najít u Daniely v pokoji, jak se vlastně dostala k Tolkienově společnosti nebo co patří mezi její koníčky
Odkaz na první část zde.

Rozhovor - Daniela - část první

12. března 2017 v 7:36 | Daniela, Polly, Aho, Irith, Pomněnka
Přišel čas na další, dlouho slibovaný a odkládaný rozhovor. Proč slibovaný? Protože je to opravdu "pecka", jeden z nejlepších rozhovorů, které jsme dosud absolvovaly. A proč odkládaný? Protože má hodinu a půl...
Daniela se opravdu rozmluvila. A tak vydal přepis na nějakých 15 hodin práce a 18 stránek. Prosím minutu tichého obdivu pro Polly Pantoflíčkovou.
Rozhovor jsme tentokrát dělali ve čtyřech. K Irith a Polly se jako reportér přidala i Pomněnka.

Rozhodně se máte na co těšit. Dozvíte se mnoho ze zákulisí prvních členů Společnosti, Falešného společenstva a třeba i něco o křečcích, trikoloře nebo chrpě.

Rozhovor s Doubravkou

21. listopadu 2016 v 19:34 | Doubravka, Polly, Irith, Aho
Rozhovor s Doubravkou byl doopravdy zajímavý. Scházeli jsme se dokonce dvakrát - první hovor totiž proběhl bez diktafonu, v jedné čajovně. Teno rozhovor byl rozhodně zajímavější a je vážně vtipné co všechno člověk řekne, když před sebou nemá diktafon. Druhý rozhovor pak byl v jiné čajovně, na jaře. Byli jsme venku, byla zima a vítr. Takže kvalita hovoru nic moc. Ale zato je to jeden z nejvtipnějších rozhovorů vůbec.

Rozhovor - Bardě

28. září 2016 v 9:35 | Bardě, Polly, Aho, Irith
Další rozhovor je tu! Jak se tak koukám, zveřejněný je již třetí, ale natočený asi nějaký pátý... Ty dva zatím nezveřejněné jsou totiž trochu speciální, ale jejich čas také přijde.
S Bardětem a Elsou jsme se sešli v jejich bytě kdesi u Prahy. Bylo to vtipné, protože jsme tam jeli po škole a byli jsme domluvení že dorazíme asi půl čtvrté. Na místě jsme byli ve tři... Výsledek byl, že jsme Barděte vytáhli z vany a on pro nás musel s mokrými vlasy klusat přes celé městečko na nádraží. Polly se mi, zatímco jsme čekali na nádraží, snažila hrát, ale protože se neustále otáčela, jestli už Bradě nejde, moc to nešlo.
V bytě nám bylo oznámeno, že Elsa dorazí v šest. Nás mělo omývat, protože v sedm jsme musely být doma. Nakonec se Eliška přihnala v těch půl čtvrté. Jupí!
Jestli se ptáte, čím se vyznačuje bydlení dvou fantazáků, tak především želvami. Ano, želvy tam zabíraly snad veškeré volné místo. Pak také kytkou, co jí smrdí listy, častými průlety letadel a spoustou hudebních nástrojů.
Rozhovor byl... zajímavý. Když jsme se bavili s Bardětem, ležela Elsa na posteli a komentovala. A pak, když jsme nahrávali rozhovor s Eliškou, Bardě seděl u stolu a hledal si obrázky hudebních nástrojů, které by někdy chtěl postavit...
Elsa nám pak udělala bezvadné tousty (nejlepší tousty, které jsme kdy jedly) a karamelovou zmrzlinu a... mám dojem, že naše oblíbenost dotazovaných se vážně odvozuje podle toho, jak nám dají najíst :-)
Dvojrozhovor s oběma najednou jsme už téměř nestihly a na vlak jsme dobíhaly. Bardě letěl napřed koupit nám lístky a my jsme s Elsou klusaly za ním. Při odjezdu ještě ti dva zkoušeli loučící chobotničku (tato technika loučení a mávání bude detailněji popsána v reportáži tuším, že z Radostin). Celkově to byl snad nejlepší rozhovor, který jsme kdy s kým vedli a doufáme, že se nám časem poštěstí ten dvojrozhovor dokončit :-)

Jak se dělají rozhovory

28. července 2016 v 6:34 | Irith
Už jsme tu měli článek o tom, kterak se dělá Semenáček. Tak proč nenavázat rozhovory. Zajímalo vás někdy, co všechno stojí za tím jedním krátkým článkem a videem? Zde můžete tajemství odhalit.

Rozhovor s Fallon

27. června 2016 v 8:00 | Irith, Polly, Fallon, Aho
Konečně se nám vyklubal do vydatelné podoby v pořadí už druhý rozhovor!
A na koho jsme si počíhaly tentokrát? Přece na představitelku Lúthien, jedné z hlavních postav letošního vystoupení Falešného Společenstva, na Fallon.
Jeho natáčení probíhalo v neděli na Oslavě zničení Prstenu, tedy přímo uprostřed Středozemského dění. Omlouváme se za kvalitu (snad nejhorší ze všech dosud nahraných). Abychom osvětlili nahrávací podmínky. Měli jsme nahrávat v pátek večer. To nevyšlo z důvodu Falloniny návštěvy restaurace a naší unavenosti po náročném dni. Další termín nastaven na neděli ráno. Na sedm, tuším, hodin. Tentokrát to ztroskotalo na mé (Irithiině) paměti. Ano, Polly mi sice připomínala, že máme do té školy dorazit dřív, ale já její slova odmávla s tím, že já si nic takového nepamatuji a že si to určitě plete. Nepletla. V nějaké půl desáté nás přivítala poněkud rozladěná Fallon a zalezli jsme si do jediné relativně tiché místnosti - jídelní místnosti. Spalo tam asi pět lidí a bylo tam hodně jídla. Opravdu hodně. Takže byl rozhovor rušen jednak ranními jedlíky ale hlavně jakýmsi probuzencem, který měl velkou zálibu v hlasitém zívání, přecházení a protahování. Neurvalec jeden. Aho pak sice ještě měl jakési zoufalé snahy o znovunahrání (připomeňme si, že Fallon je ze Znojma a má přibližně měsíční děťátko) ale ty vyšly naprázdno a rozhovor uslyšíte v původním znění. Alespoň bude takový autentický.

Rozhovor s Božou

16. května 2016 v 15:36 | Irith, Polly, Boža
První rozhovor je na světě! A to rozhovor s Božou. Sešli jsme se jednoho čtvrtečního odpoledne na Florenci. Oběhli jsme 150 míst okolo, než jsme definitivně zakotvili na lavičkách na Náměstí Míru, což bylo jediné aspoň trochu použitelné neplacené místo k nahrávání. Sice nám za zády hrála dechovka a chodili lidé, ale to už k atmosféře povídaní o písničkách patří, ne?


 
 

Reklama