Postavy

Falco Peregrine

28. srpna 2015 v 7:33 | Irith
Falco Peregrine, či Peregrin Falcon. Ne, není to nějaký můj patvar na téma Pollyiny povídky Sám, je to zcela regulérní jméno pro sokola stěhovavého. Mně se jméno strašně líbí. No řekněte, kde jinde byste mohli najít takhle dokonalé spojení dvou hobitích jmen jako je Peregrin a Falko?

Estella

30. dubna 2015 v 20:57 | Irith
Druhá část vysvětlovacího článku.
Tady mě skalní Tolkenfilové asi kousnou. Moje teorie ohledně Estelly je totiž dost brutální. Ale, ale...
Dlouho mi vrtalo hlavou, proř se o Estelle vůbec neví. V normálním vydání PP není vůbec zmíněná, jméno jejího syna se "nezachovalo" a přitom to byla manželka jednoho z nejvýznamnějších hobitů vůbec. Takže, proč? No a přišla na světlo hroší moje totálně (ne)logická teorie. Takže, existuje i jiné vysvětlení Estellina vymazání ze spisů než Tolkienova skleroza? Podle mě ano. Podle mě si ji totiž násilím vzal Loto Pytlík ze Sáčkova za ženu, protoe se chtěl pomstít Cvalimu, který proti němu organizoval odboj. Když si ji vzal, narafičil to tak, ay to vypadalo, že je z toho Estella nadšená a že schvaluje všechny jeho lumpárny. Takže ji celý Kraj začal nenávidět. Estelle se podařilo přeží Sarumanovo řádění i smrt svého manžela a pak ji v troskách Dna Pytle našel Smíšek, který ji pomohl, ukryl ji před rozzuřenými hobity a nakonec si ji vzal. To ale Kraj odmítl akcepotovat, takže ji absolutně vmazal z jakýchkoliv svitků a letopisů. O tomhle všem pojednává povídka Vyděděná, to jen, abyste byli trochu v obraze.
Tak co, Aredhel, Jeremiáši, Illiniel a další, kousnete mě?

Diamanta

26. dubna 2015 v 9:58 | Irith
Tak tady se pouštím na moc tenký led. Ale nepředbíhejme.
Je pomalu čas na zveřejnění mých kapitolovek - dialogii Láska voní levandulí a Láska chutná po jablkách (zkráceně jen Levandule) a Vyděděná. Jsou to vesměs romantické a zvlášť v případě Levandule trochu úsměvné povídky, kde se objevují dosud dost neznámé hlavní postavy. Diamanta Bralová a Estella Bulvová. O nich ale Tolkien nenapsal nic, takže jsem si celou jejich osobnost musela vyprovozovat. No a abyste věděli, o čem se tady v příštích měsících mluvit, dávám sem jakési jejich CV.
První tedy přichází na řadu Diamanta. Jak mohla vypadat manželka velkého Brala? Jaká mohla být? Zde teorie dle Irith Zimostrázové.

Boyd

13. září 2014 v 9:01 | Irith a jedna skvělá brožurka :-)
Pamatujete si, jak jsem slibovala, že přeložím tu brožurku, co se mi podařilo ulovit ve Skotsku a dám překlad na blog? S vypětím všech sil jsem to doopravdy přeložila. Je to pravděpodobně můj největší anglický počin vůbec a moje profesorka by byla nadšená, kdyby viděla, s jakým nadšením překládám jedenatřicet stránek do češtiny. Přeloženo většinou v autobuse, po cestě do Bretaně, se slovníkem ve čtečce a se zuřivými lingvistickými debatami s mojí mamkou. Ale povedlo se! Je možné, že něco není přeloženo úplně přesně a je pravděpodobné, že překlad je dost kostrbatý, ale kdybyste znali můj vztah k angličtině, museli byste to pochopit. Tak snad omluvíte.
Jen jsem tam nepochopila asi dvě věci, tak u toho jsem udělala otazníčky a pokud by mi to někdo byl ochotný vysvětlit, vítám :-) .
První kapitola byla dost divná a nepochopila jsem její význam, jen se tam mluvilo o Skotských příjmeních, bylo to dost obecné a strašně nudné. Takže jsem ji vynechala, protože jinak by mi to blog nevzal (stále nechápu jeho počítání znaků).
Přeji příjemné počtení!

Frodo v Čechách - Mírně vyděšený hobit

28. srpna 2014 v 9:28 | Irith
Jak jsem slíbila, dávám sem druhý článek o návštěvě Froda Pytlíka v Čechách. Tentokrát se dozvíte, jak to vlastně celé dopadlo.

Frodo v Čechách!

12. srpna 2014 v 14:42 | Irith
Ač jsem dnes žádný článek zveřejnovat nechtěla, Jeremiášovo přesvědčování a především genialita mojí mamky mě k tomu nakonec přiměly. Takže přináším jednu... dost šokující novinku :-)

Martin Freeman

1. května 2014 v 13:06 | Polly
Životopis Martina Freemana (Bilbo)

Sean Astin

30. dubna 2014 v 16:33 | Irith
Životopis Seana Astina (Sam)

Elijah Wood

30. dubna 2014 v 16:10 | Delfi
Životopis Elijaha Wooda (Frodo)

Bilbo Pytlík

16. dubna 2014 v 15:20 | Irith
Životopis Bilba Pytlíka, hobita, díky němuž to všechno celé začalo.

Dominic Monaghan

13. dubna 2014 v 12:50 | Polly
Životopis Dominica Monaghana (Smíšek)

Billy Boyd

13. dubna 2014 v 12:15 | Irith
Životopis Billyho Boyda (Pipin)

Samvěd Křepelka

12. dubna 2014 v 8:42 | Irith
Životopis Sama Křepelky.

Frodo Pytlík

11. dubna 2014 v 14:27 | Delfi
Životopis Froda Pytlíka.

Smělmír Brandorád

9. dubna 2014 v 22:04 | Polly
Životopis Smíška Brandoráda.
 
 

Reklama