Poezie

Hravá poezie

17. listopadu 2018 v 18:04 | Mittalmar
Že básničky může psát každý? Že tvorba poezie může být velmi kolektivní záležitost? Že přečíst společné veledílo a neroztrhat si u toho břicho smíchy může být někdy téměř nadlidský úkol? O tom všem jsme se už mnohokrát přesvědčili při naší oblíbené hře, zvané jednoduše Básničky. Jedno z jejích nejúspěšnějších hraní proběhlo téměř před rokem, na Novoroku 2018 ve večerních i nočních hodinách. Zde se ted můžet podívat na výsledky...
A v čem spočívá princip tvorby? Všichni básníci sedí v kruhu. Každý má dlouhý (svisle) papír. Napíše tři řádky, z nichž se první dva rýmují, přeloží papír tak, aby byl vidět jen poslední řádek a předá sousedovi po kruhu. Ten napíše verš, rýmující se s posledním veršem předchozího tvůrce a přidá nový, opět papír přehne tak, aby byl vidět jen poslední řátek a předá. A tak to jde dál a dál, dokud na papíře zbývá místo nebo dokud se nám chce. :D Poslední člověk napíše vždy opět tři verše. No a potom už jen rozbalit papírek a přečíst výsledné veledílo...Tady jsou ta naše.

P. S. Prosím, nikdo z nás netvrdí, že tyto "básničky" mají či mají dávat nějaký smysl, jejich čtení tedy doporučujeme pouze na vlastní nebezpečí. ;-)

Pokusy zvané poetické

1. června 2017 v 8:51 | Irith, Polly
V jednom z minulých článků Vám byla představena Pomněnčina a Pollyina básnička o trablích starého hobita. No a teď je řada na mě a Polly, abychom ukázaly své výtvory

Hobití poezie - Schody

14. května 2017 v 18:39 | Pomněnka, Polly
Tak to tu ještě nebylo! Na Mittalmaru jsme právě zveřejnili první tvorbu z oboru básnického. Básnička je od Pomněnky, druhou část později dopsala Polly kvůli Novoroku, kde právě tato báseň uváděla skvělou stopovačku.
 
 

Reklama