Otrok prstenu - komplet

Otrok Prstenu - Vyškrtnuté scény

22. března 2015 v 9:05 | Irith
Poté, co jsem Otroka Prstenu napsala, nijak jsem ho po sobě nekontrolovala. Až před vydáním každé kapitoly jsem si ji znovu přečetla a opravila chyby. Pak jsem se ale o té povídce zmínila před Rosanou a rozhodla jsem se, že jí to dám přečíst. Přeci jen, je to můj nejdelší hobití literární počin. Naštěstí si to opravdu přečetla. A naštěstí mi tam opravila chyby a nesrovnalosti.

Když jsem to pak s ní probírala, bylo to hrozné. Sice jsem byla mrtvá smíchy, ale dost mi to připomínalo tu přednášku o špatných fanfikcích… No, a protože jsem si říkala, že by byla škoda si celou tuhle srandu nechat pro sebe, rozhodla jsem se, že sem vypíchnu pár těch nejlepších. Podle mě je totiž krédem každého spisovatele aby svoje příběhy nebral tak úplně vážně. Aby si z nich a rovněž tak ze sebe samého dokázal udělat legraci. A že tohle umím i já, dokládám tímhle článkem.
Takže, říkali jste si u nějaké kapitoly, že totálně nedává smysl, plácám tam blbosti a psala jsem to zřejmě ve dvě ráno? No, to jste ještě neviděli tohle...

Otrok Prstenu - Epilog

18. března 2015 v 11:26 | Irith
Předposlední článek týkající se Otroka Prstenu. Tedy epilog. Asi je zbytečný, ale když ono se to tak nabízelo!


Otrok Prstenu - Život

14. března 2015 v 7:12 | Irith
Poslední, poslední kapitola. Tak co provozujete? Nechám Pipina umřít nebo hnusně překročím všechna pravidla a kýčovitě ho oživím? Už jsem psala několikrát, že můj nejoblíbenější elf je Galadriel. A že ji přisuzuji daleko větší moc, než ve skutečnosti má.

Otrok Prstenu - Smrt

10. března 2015 v 17:31 | Irith
Předposlední kapitola + epilog. Název mluví za vše.

Otrok Prstenu - Zranění

6. března 2015 v 15:15 | Irith
Tahle kapitola měla být původně kratší, ale ta další nesplnila limity na blogu (souhlasím s Aredhel) a tak jsem musela část tamté přesunout sem.
Hobiti dorazí do Minas Tirith. Ale oba jsou na pokraji smrti. A Pipin daleko víc.

Otrok Prstenu - Hora Osudu

2. března 2015 v 14:21 | Irith
Čistě hobití kapitola. Pipina odnese Černý jezdec. Ale přitom zasvitne i paprsek naděje. Pip se dostane zpod moci Prstenu. A je odhodlaný udělat cokoliv, aby své činy napravil. Opravdu cokoliv.

Toto je sem přidáno později, protože jsem se o tom dozvěděla až po zveřejnění článku. Stránka Let me say byla zrušena a povídky jsou nenávratně ztracené. Ano, byl to slash, ale lepší povídky dosud nikdo z nás nenapsal a pravděpodobně nikdy nenapíše. Autorka byla mistryní jazyka a kdybych psala jen z poloviny tak úžasně jako ona, jsem v sedmém nebi. Povídky (až na jednu jedinou) jsou tedy nenávratně pryč. Držte prosím minutu ticha za první české hobití povídky, které, ač slash, daleko překonávají všechno, co jsme dosud kdokoliv z nás napsali.

P: Navíc jsem si dovolila tuto smutnou událost navždy zapsat do našich srdcí a na pomyslný náhrobek vytesat epitaf, který snad alespoň trochu vyjadřuje naší ztrátu nad nebohou stránkou s povídkami. Prosím, omluvte jeho nedokonalost, je to totiž můj třetí epitaf (a to ty předtím jsme vytvářely vždy já a Irith), takže v tom nemám moc velkou praxi...

Zmizel nám odkaz,
hrochem nepoznán,
nebral as v potaz,
že se líbí nám.

Vypařil se přes noc
z povrchu zemského.
Jaká je to bezmoc
žíti dnes bez něho.

Snad někdy se vrátí
a nám se poštěstí
chvíli si zkrátit
příběhy o štěstí.

(Ach, proč jen odešel
a nechal nás tady?
Náš čas už nadešel,
pojdeme hlady...)

Tak to by asi bylo vše, co můžeme pro tuto nebohou stránku udělat. Teď jen záleží na tom, abychom na ni nikdy nezapomněli.
Tak už dost truchlení a konečně se dostáváme k povídce...

Otrok Prstenu - Jezdec

26. února 2015 v 10:02 | Irith
Minas Tirith je zachráněno a Prsten, jak to tak vypadá, zničen. Ale jak se to mohlo stát? Zvlášť, když temnota konečně prozřela...

Otrok Prstenu - Bitva o Minas Tirith

22. února 2015 v 9:08 | Irith
Příběh se blíží ke konci. Před branami Minas Tirith se odehrává jedna z největších bitev Třetího věku a Legolas Pipina neúmorně pronásleduje. Ale Smíšek se už rozhodl, na čí stranu se přidá.

Na tomto místě by také bylo vhodné vysvětlit mé důvody, proč jsem vyšachovala Eowyn. Když jsem totiž četla PP úplně poprvé a slyšela tu věštbu (Černokněžného krále Angmaru nemůže zabít žádný živý muž), bylo mi jasné, že ho zabije Pipin. Jednak byl ještě dítě a jednak byl hobit, tedy rozhodně ne muž (i když ona živost je dost nepopiratelná). A proto mě hrozně naštvalo, že se z Dernhelma vyklubala Eowyn. Svou vizi jsem se tedy pokusila přenést alespoň sem. Ovšem místo Pipina jsem použila Sama, spolu s jeho geniálními hláškami.

A ještě jedna věc. Příští týden má naše škola jarní prázdniny a já odjíždím na hory (kam se mi strašně nechce). Delfi bude také pryč, ovšem Polly zůstává, takže se nemusíte bát absence článků. Jen počítejte s tím, že asi budu míň komentovat. Beru si s sebou čtečku a zatímco se budu ulévat z diskoték a podobných ohavností, zkusím se nabourat na wifi a jednak si meilovat se Smíškem a jednak procházet blog. Vaše články tedy pravděpodobně číst budu, jen fakt nevím, jak to dopadne s komentáři. Děkuji za pochopení.

Otrok Prstenu - Zoufalství a naděje

16. února 2015 v 15:42 | Irith
Sauron útočí na Minas Tirith a jeho útok je strašný. Rohanští se rychle přesunují Gonodru na pomoc a chystají se zapojit do bitvy. Ale nepřátel je zkrátka příliš mnoho. Na druhou stranu, v každé tmě je kousíček světla. Můra donesla Gwahirovi Gandalfovo poselství a je možné, že orli ještě všechno zachrání. Pipin se na okamžik oprostí od moci Prstenu a lituje svých skutků. Doopravdy lituje.

Otrok Prstenu - Rukojmí

9. února 2015 v 12:57 | Irith
Lidé a elfové sice vyhráli bitvu, ale ne válku. Válka se totiž nepozorovaně přesunula jinam. A Minas Tirith volá o pomoc. Splní Theoden své slovo a vytáhne? Ale i kdyby se Rohiové rozhodli bojovat, rozhodně nemají dost času. Útok na Bílé město přijde brzy. A Rohirové nemohou tak rychle překonat vzdálenost mezi Rohanem a Gondorem...
A ostatní? Pipinovi se podaří uniknout. Podruhé. Ale tentokrát za mnohem drastičtějších okolností. Kdyby totiž nebylo Gimliho, možná že by svého drahého bratrance musel zabít...

Otrok Prstenu - Bitva o Edoras

5. února 2015 v 16:56 | Irith
Jsme v půlce celého příběhu a konečně nadešel čas na pořádnou bitvu. Na bitvu o Edoras. Vyhrají lidé a elfové nebo zvítězí skřeti a temné síly? Rohirové mají výborného spojence, ale na druhou stranu, Edoras je mnohem hůře uhájitelný než Helmův žleb... a co Aragorn a Boromir? Dorazí včas?
Legolas se mezitím rozhodne Pipina za každou cenu dopadnout. Pomůže mu v tom Pipinova vlastní hloupost. Ale když se to vezme kolem a kolem... opět končím, dle Jeremiášovy terminologie, cliffhangerem, tak mě nekousněte.

Otrok Prstenu - Král

1. února 2015 v 8:54 | Irith
Kapitola, ve které výjimečně není o druhé dějové linii ani slovo. A o co tady půjde? Theoden se konečně rozhodne bránit svou zem. Je k tomu přiměn ne moc hezkými událostmi přímo na jeho dvoře. Gandalf a elfové porazí Sarumana a potrestají ho jedním z těch nejhorších způsobů. Hobiti se konečně setkají se svými přáteli a mohou být, alespoň na chvíli, v bezpečí. A na konec, jako takový bonus, vás čeká malé můří memento. Tak ať se líbí!

Otrok Prstenu - Útěk

28. ledna 2015 v 15:35 | Irith
U minulé kapitoly jsem psala, že výjimečně obsahuje všechny dějové linie. Tak tahle zase výjimečně obsahuje jen jednu jedinou dějovou linii. A to hobity. Ale nebojte se, v příští kapitole nebude o hobitech pro změnu ani zmínka :-) Prostě se mi jen tuhle scénu nechtělo trhat do dvou kapitol, takže je tady komplet a vešla se sem jen ona (také je kapitola o něco kratší).
Vím, že tam ta Estella absolutně nesedí, ale bez ní to vypadalo vážně divně. Berte ji jen jako kulturní vložku :-)
A příběh? Pipin konečně zrealizuje svůj útěk. Jeho plán tentokrát zafunguje bezvadně. Protože s naprosto zmateným a vyděšeným Smíškem, si může dělat, co chce...
Jen pro informaci. Nějaké "svědomí" a "pocit viny" se u Pipa objeví až o hodně později, takže zatím to rozhodně nečekejte.

Otrok Prstenu - Na cestě do Mordoru

24. ledna 2015 v 8:17 | Irith

Příběh se pořádně rozjíždí a zamotává. Tahle kapitola je maličko delší a výjimečně obsahuje všechny čtyři dosavadní dějové linie.
Sam s Frodem jsou ve Fangornu a Samovi se podaří přesvědčit enty, aby vytáhli proti Sarumanovi, Aragorn vede dobře známou konverzaci s králem mrtvých, Gandalf se rozhodne požádat o pomoc deus ex orly (vypůjčeno od Bantyzsobriezsy :-) ) a Smíšek začíná mít doopravdy starosti. Pipin se chová hrozně divně a nikdo neví proč...

Otrok Prstenu - Zajatec

18. ledna 2015 v 10:20 | Irith
Další kapitola Otroka zla. Tentokrát čistě hobití. Na Gandalfa a Aragorna s Boromirem si holt ještě počkáme... Takže, skřeti, co nesli Froda se Samem jsou rozprášeni, ale pro oba hobity se situace vůbec nezlepšila. Popadla je neznámá bytost a právě je nese vstříct neblyze proslulému Fangornu. Mezitím udělá Legolas důležité rozhodnutí. Rozhodnutí, které mladšího z obou hobitů málem zabije.

 
 

Reklama