Otrok prstenu - komplet

Otrok Prstenu - Vyškrtnuté scény

22. března 2015 v 9:05 | Irith
Poté, co jsem Otroka Prstenu napsala, nijak jsem ho po sobě nekontrolovala. Až před vydáním každé kapitoly jsem si ji znovu přečetla a opravila chyby. Pak jsem se ale o té povídce zmínila před Rosanou a rozhodla jsem se, že jí to dám přečíst. Přeci jen, je to můj nejdelší hobití literární počin. Naštěstí si to opravdu přečetla. A naštěstí mi tam opravila chyby a nesrovnalosti.

Když jsem to pak s ní probírala, bylo to hrozné. Sice jsem byla mrtvá smíchy, ale dost mi to připomínalo tu přednášku o špatných fanfikcích… No, a protože jsem si říkala, že by byla škoda si celou tuhle srandu nechat pro sebe, rozhodla jsem se, že sem vypíchnu pár těch nejlepších. Podle mě je totiž krédem každého spisovatele aby svoje příběhy nebral tak úplně vážně. Aby si z nich a rovněž tak ze sebe samého dokázal udělat legraci. A že tohle umím i já, dokládám tímhle článkem.
Takže, říkali jste si u nějaké kapitoly, že totálně nedává smysl, plácám tam blbosti a psala jsem to zřejmě ve dvě ráno? No, to jste ještě neviděli tohle...


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Otrok Prstenu - Epilog

18. března 2015 v 11:26 | Irith
Předposlední článek týkající se Otroka Prstenu. Tedy epilog. Asi je zbytečný, ale když ono se to tak nabízelo!


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Otrok Prstenu - Život

14. března 2015 v 7:12 | Irith
Poslední, poslední kapitola. Tak co provozujete? Nechám Pipina umřít nebo hnusně překročím všechna pravidla a kýčovitě ho oživím? Už jsem psala několikrát, že můj nejoblíbenější elf je Galadriel. A že ji přisuzuji daleko větší moc, než ve skutečnosti má.


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Otrok Prstenu - Smrt

10. března 2015 v 17:31 | Irith
Předposlední kapitola + epilog. Název mluví za vše.


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Otrok Prstenu - Zranění

6. března 2015 v 15:15 | Irith
Tahle kapitola měla být původně kratší, ale ta další nesplnila limity na blogu (souhlasím s Aredhel) a tak jsem musela část tamté přesunout sem.
Hobiti dorazí do Minas Tirith. Ale oba jsou na pokraji smrti. A Pipin daleko víc.


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Otrok Prstenu - Hora Osudu

2. března 2015 v 14:21 | Irith
Čistě hobití kapitola. Pipina odnese Černý jezdec. Ale přitom zasvitne i paprsek naděje. Pip se dostane zpod moci Prstenu. A je odhodlaný udělat cokoliv, aby své činy napravil. Opravdu cokoliv.


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Otrok Prstenu - Jezdec

26. února 2015 v 10:02 | Irith
Minas Tirith je zachráněno a Prsten, jak to tak vypadá, zničen. Ale jak se to mohlo stát? Zvlášť, když temnota konečně prozřela...


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Otrok Prstenu - Bitva o Minas Tirith

22. února 2015 v 9:08 | Irith
Příběh se blíží ke konci. Před branami Minas Tirith se odehrává jedna z největších bitev Třetího věku a Legolas Pipina neúmorně pronásleduje. Ale Smíšek se už rozhodl, na čí stranu se přidá.


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Otrok Prstenu - Zoufalství a naděje

16. února 2015 v 15:42 | Irith
Sauron útočí na Minas Tirith a jeho útok je strašný. Rohanští se rychle přesunují Gonodru na pomoc a chystají se zapojit do bitvy. Ale nepřátel je zkrátka příliš mnoho. Na druhou stranu, v každé tmě je kousíček světla. Můra donesla Gwahirovi Gandalfovo poselství a je možné, že orli ještě všechno zachrání. Pipin se na okamžik oprostí od moci Prstenu a lituje svých skutků. Doopravdy lituje.


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Otrok Prstenu - Rukojmí

9. února 2015 v 12:57 | Irith
Lidé a elfové sice vyhráli bitvu, ale ne válku. Válka se totiž nepozorovaně přesunula jinam. A Minas Tirith volá o pomoc. Splní Theoden své slovo a vytáhne? Ale i kdyby se Rohiové rozhodli bojovat, rozhodně nemají dost času. Útok na Bílé město přijde brzy. A Rohirové nemohou tak rychle překonat vzdálenost mezi Rohanem a Gondorem...
A ostatní? Pipinovi se podaří uniknout. Podruhé. Ale tentokrát za mnohem drastičtějších okolností. Kdyby totiž nebylo Gimliho, možná že by svého drahého bratrance musel zabít...


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Otrok Prstenu - Bitva o Edoras

5. února 2015 v 16:56 | Irith
Jsme v půlce celého příběhu a konečně nadešel čas na pořádnou bitvu. Na bitvu o Edoras. Vyhrají lidé a elfové nebo zvítězí skřeti a temné síly? Rohirové mají výborného spojence, ale na druhou stranu, Edoras je mnohem hůře uhájitelný než Helmův žleb... a co Aragorn a Boromir? Dorazí včas?
Legolas se mezitím rozhodne Pipina za každou cenu dopadnout. Pomůže mu v tom Pipinova vlastní hloupost. Ale když se to vezme kolem a kolem... opět končím, dle Jeremiášovy terminologie, cliffhangerem, tak mě nekousněte.


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Otrok Prstenu - Král

1. února 2015 v 8:54 | Irith
Kapitola, ve které výjimečně není o druhé dějové linii ani slovo. A o co tady půjde? Theoden se konečně rozhodne bránit svou zem. Je k tomu přiměn ne moc hezkými událostmi přímo na jeho dvoře. Gandalf a elfové porazí Sarumana a potrestají ho jedním z těch nejhorších způsobů. Hobiti se konečně setkají se svými přáteli a mohou být, alespoň na chvíli, v bezpečí. A na konec, jako takový bonus, vás čeká malé můří memento. Tak ať se líbí!


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Otrok Prstenu - Útěk

28. ledna 2015 v 15:35 | Irith
U minulé kapitoly jsem psala, že výjimečně obsahuje všechny dějové linie. Tak tahle zase výjimečně obsahuje jen jednu jedinou dějovou linii. A to hobity. Ale nebojte se, v příští kapitole nebude o hobitech pro změnu ani zmínka :-) Prostě se mi jen tuhle scénu nechtělo trhat do dvou kapitol, takže je tady komplet a vešla se sem jen ona (také je kapitola o něco kratší).
Vím, že tam ta Estella absolutně nesedí, ale bez ní to vypadalo vážně divně. Berte ji jen jako kulturní vložku :-)
A příběh? Pipin konečně zrealizuje svůj útěk. Jeho plán tentokrát zafunguje bezvadně. Protože s naprosto zmateným a vyděšeným Smíškem, si může dělat, co chce...
Jen pro informaci. Nějaké "svědomí" a "pocit viny" se u Pipa objeví až o hodně později, takže zatím to rozhodně nečekejte.


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Otrok Prstenu - Na cestě do Mordoru

24. ledna 2015 v 8:17 | Irith
Příběh se pořádně rozjíždí a zamotává. Tahle kapitola je maličko delší a výjimečně obsahuje všechny čtyři dosavadní dějové linie.
Sam s Frodem jsou ve Fangornu a Samovi se podaří přesvědčit enty, aby vytáhli proti Sarumanovi, Aragorn vede dobře známou konverzaci s králem mrtvých, Gandalf se rozhodne požádat o pomoc deus ex orly (vypůjčeno od Bantyzsobriezsy :-)) a Smíšek začíná mít doopravdy starosti. Pipin se chová hrozně divně a nikdo neví proč...


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Otrok Prstenu - Zajatec

18. ledna 2015 v 10:20 | Irith
Další kapitola Otroka Prstenu. Tentokrát čistě hobití. Na Gandalfa a Aragorna s Boromirem si holt ještě počkáme... Takže, skřeti, co nesli Froda se Samem jsou rozprášeni, ale pro oba hobity se situace vůbec nezlepšila. Popadla je neznámá bytost a právě je nese vstříct neblyze proslulému Fangornu. Mezitím udělá Legolas důležité rozhodnutí. Rozhodnutí, které mladšího z obou hobitů málem zabije.


(Autorem obrázku je Jeremiáš)
 
 

Reklama