O Gondorský semenáček

O Gondorský semenáček - statistiky

11. října 2018 v 23:35 | Mittalmar
Již před časem proběhla uzavírka soutěže O Gondorský semenáček. Protože jsme ale čekali, zda nám poštou ještě nepřijde pár opožděných děl, můžeme udělat definitivní uzávěrku a spočítat stavy až teď. A jak to tedy letos dopadlo?

O Gondorský semenáček - Medailonky porotců literární kategorie

21. srpna 2018 v 9:05 | Mittalmar
Medailonky s představením výtvarné části porotců soutěže již vyšel, nyní je na řadě představení té literární části. A o koho jde? Dozvíte se něco o Daniele Binderové, Laisi Finwen, Františce Vrbenské, Michaelu Bronci, Janě Kopečkové - Pažoutové a Aredhel.

O Gondorský semenáček - Medailonek Daniely Binderové

21. června 2018 v 7:54 | Daniela
Protože Daniela vzala svůj úkol doopravdy zodpovědně, je její medailonek podstatně delší, než medailonky ostatních a bude proto zveřejněn samostatně.
Pro letošní soutěžící doporučujeme pečlivě pročíst zejména závěrečnou část medailonku, kde Daniela popisuje svá očekávání jakožto porotce. Najdete zde tedy zejména tipy jak a co tvořit.


O Gondorský semenáček - Medailonky porotců výtvarné kategorie

12. června 2018 v 19:40 | Mittalmar
Možná jste zaregistrovali, že na fb stránce soutěže vychází jakési medailonky, článečky s představením jednotlivých porotců soutěže.
V tomto článku se vám představí všichni porotci výtvarné kategorie. Tedy Nerion, Ianto Gil-Galad, Hugo Elrond Krpec a Aegeri.

O Gondorský Semenáček 2018 - Propozice

22. března 2018 v 2:05 | Mittalmar

Propozice 2018


Almanach soutěže O Gondorský semenáček 2017

17. března 2018 v 10:28 | Mittalmar
Druhý ročník soutěže byl velmi úspěšný. Sešlo se nám mnoho děl, výherci jsou již delší dobu známí, ale tím to přece neskončilo! Přestože díla autorů byla k vidění na TolkienConu, chápeme, že ne každý se mohl dostavit a když už ano, neměl dost času na jejich zhodnocení. Na to, aby si všechny příspěvky pořádně prohlédl.

Nyní se vám taková možnost naskýtá. Právě vyšel Almanach druhého ročníku soutěže O Gondorský semenáček, k dostání je v elektronické podobě. Nebojte se však jej stahovat a šířit dle libosti. Za pomoc s jeho sazbou bychom rádi poděkovali Timbu Pelíškovi.

Přejeme vám příjemné počtení plné inspirace k dalšímu tvoření, například k tvorbě děl do ročníku třetího.

O Gondorský semenáček - hlasování o tématu

9. února 2018 v 20:10 | Mittalmar
V minulém článku jste měli možnost navrhnout téma příštího ročníku soutěže. Dnes můžete ono téma zvolit. Anketa je pod článkem. Hlasovat můžete do 15. března.

Navržená témata:

Poslední sbohem
Náhoda, jak se říká u nás ve Středozemi
Elf vs. hobit
Ohlédnutí nazpět
Světlo ve tmě
Setkání, které změnilo vše
Síla rodu
Daleká cesta
Poslední naděje
Cena přátelství


HLASOVÁNÍ BYLO UKONČENO!

O Gondorský semenáček 2017 - Z deníčku porotce - II.

3. února 2018 v 19:52 | Irith
Minule jste se mohli dočíst o tom, co se stalo poté, co jsme loni soutěž uzavřeli a začali příspěvky vyhodnocovat. Teď vás čeká druhá část článků a zpráviček ze zákulisí Gondorského semenáčku. Povídání o tom, jak vypadal ročník letošní, toho čísla druhý.
O tom, zda vůbec nějaký nový ročník bude dlouho nebylo vůbec jasno. Ze všech stran se sypaly rozporuplné komentáře, kritiky, i nadšené ohlasy. Pamětivy těch mnoha chyb, kterých jsme se loni dopustily jsme váha...ly, zda na to vůbec máme. Nakonec ale převládl názor, že to ještě zkusíme. A tak jsme po nějakých dvou měsících od vyhlášení výsledků ročníku prvního zveřejnily propozice ročníku druhého. Ale že by to bylo tak jednoduché? Jen sepsat pár propozic? Co vás nemá! O strastech a obtížích ubohých pisatelů propozic se můžete dočíst v druhé sérii Deníčkových článečků

O Gondorský semenáček 2018 - První vlaštovky

28. ledna 2018 v 16:24 | Mittalmar
Jen skončil ročník druhý, už jsme obdrželi několik dotazů, zda chystáme i pokračování. A ano, můžeme zde oznámit, že třetí rok soutěže BUDE!

Vyhlášení soutěže O Gondorský Semenáček

19. ledna 2018 v 22:24 | Mittalmar
Před několika minutami proběhlo vyhlášení soutěže na TolkienConu a tak je načase dát výsledky i sem :-)

O Gondorský semenáček - Propagace

6. srpna 2017 v 9:55 | Irith
Minulý ročník nám byla značně vyčítána nedostatečná propagace a od toho se odvíjejcí i nevelká účast. Letos jsme se to tedy rozhodli vzít opravdu s fortelem. A jak opravdu, se můžete přesvědčit v tomto článku. Řekla bych, že víc už to vážně nešlo.

O Gondorský semenáček - Z deníčku porotce

25. července 2017 v 8:29 | Irith
To, že udělat soutěž bude těžké, jsme tak nějak věděly. Ostatně povídání o tom, s jakými všemi nástrahami se musíte potýkat, pokud si chcete založit vlastní soutěž, jste si mohli přečíst v jakémsi manuálu, který zde loni vycházel - http://mittalmar.blog.cz/1605/o-gondorsky-semenacek-a-jemu-podobne-manual-pro-zacatecniky

Propozice soutěže O Gondorský semenáček 2017

4. dubna 2017 v 15:37 | Mittalmar

Almanach soutěže O Gondorský semenáček 2016

23. března 2017 v 19:02 | Mittalmar
Už je to tu. Almanach letošního ročníku soutěže je již na světě.

Další osud Gondorského semenáčku

20. března 2017 v 21:20 | Mittalmar
První ročník soutěže o Gondorský semenáček je za námi. Něco vyšlo, něco ne, některé věci se povedl více, jiné méně, hodně jsme se naučily a v mnohém se poučily. Jisté je, že soutěž byla navzdory očekávání řady lidí realizována, vyhlášení proběhlo, dokonce na TC, ceny byly předány a ve čtvrtek vyjde zde na blogu oficiální Almanach. Otázkou zůstává, co dál?
 
 

Reklama