Další ročník soutěže O Gondorský semenáček! Zapojíte se?

O Gondorský semenáček

Rady začínajícím pisálkům - Laisi

8. února 2019 v 8:00 | Laisi Finwen
Laisi Finwen, spisovatelka, překladatelka a porotkyně několika předchozích ročníků soutěže O Gondorský semenáček se s vámi dnes podělí a další rady pro začínající pisálky. To ovšem není všechno. Na konci článku se dozvíte více o tom, že rady nabízí i naživo. Proto kdo se chcete zlepšit v mluveném projevu, neváhejte a využijte této jedinečné nabídky.
Doufáme, že vám to o dalšího ročníku soutěže O Gondorský semenáček pomůže a třeba dodí i nějakou tu inspiraci :-)

O Gondorský semenáček 2019 - Propozice

4. února 2019 v 13:30 | Mittalmar
Propozice soutěže 2019


Téma 4. ročníku soutěže O Gondorský semenáček

28. ledna 2019 v 15:09 | Mittalmar
Milí čtenáři,
dostává se vám do rukou jedinečná možnost ovlivnit náplň dalšího ročníku soutěže O Gondorský semenáček! Jak? Každý ročník soutěže měl své téma. Tak tomu bude i nadále. Letos jsme se však přece jen rozhodli pro malou změnu. Místo běžného tématu bude tvorba soutěžících inspirována jedním z Tolkienových citátů. A vy máte nyní šanci vybrat, který citát to bude!
Stačí hlasovat v anketě níže. Pozorně si je přečtěte, zamyslete se nad nimi a vyberte ten, který vás nejvíce oslovuje, který vám přijde nejvíce inspirativní pro uměleckou tvorbu, ať už literární či výtvarnou. Hlasovat můžete do neděle, 3. února. Poté bude zvoleno téma s nejvyšším počtem hlasů a následně vyhlásíme kompletní propozice pro čtvrtý ročník soutěže. Přejeme dobrou volbu! :-)

EDIT: 4.2. v 0:00 bylo hlasování uzavřeno, se 13 hlasy vyhrálo téma "Odvaha se nachází na nepravděpodobných místech", druhé místo mělo 10 hlasů, třetí 7.

(Anketa se zobrazí po rozkliknutí celého článku)

O Gondorský semenáček - výsledky 3. ročníku

18. ledna 2019 v 18:38 | Mittalmar
Vážení účastníci Semenáčku, ale i Vy všichni ostatní, kteří jste se přihlásit nestihli či na to nesebrali odvahu (možnost, že někdo o soutěži dosud neví nebereme v úvahu :-) ) konečně zde můžeme zveřejnit výsledky letošního ročníku, konečně se dozvíte, jak to vlastně dopadlo!

Ale ještě, než k tomu přejdeme, chtěli bychom Vám představit jednu velkou novinku - tištěný sborník vybraných prací z prvních třech ročníků soutěže O Gondorský semenáček!

O Gondorský semenáček - statistiky

11. října 2018 v 23:35 | Mittalmar
Již před časem proběhla uzavírka soutěže O Gondorský semenáček. Protože jsme ale čekali, zda nám poštou ještě nepřijde pár opožděných děl, můžeme udělat definitivní uzávěrku a spočítat stavy až teď. A jak to tedy letos dopadlo?

O Gondorský semenáček - Medailonky porotců literární kategorie

21. srpna 2018 v 9:05 | Mittalmar
Medailonky s představením výtvarné části porotců soutěže již vyšel, nyní je na řadě představení té literární části. A o koho jde? Dozvíte se něco o Daniele Binderové, Laisi Finwen, Františce Vrbenské, Michaelu Bronci, Janě Kopečkové - Pažoutové a Aredhel.

O Gondorský semenáček - Medailonek Daniely Binderové

21. června 2018 v 7:54 | Daniela
Protože Daniela vzala svůj úkol doopravdy zodpovědně, je její medailonek podstatně delší, než medailonky ostatních a bude proto zveřejněn samostatně.
Pro letošní soutěžící doporučujeme pečlivě pročíst zejména závěrečnou část medailonku, kde Daniela popisuje svá očekávání jakožto porotce. Najdete zde tedy zejména tipy jak a co tvořit.


O Gondorský semenáček - Medailonky porotců výtvarné kategorie

12. června 2018 v 19:40 | Mittalmar
Možná jste zaregistrovali, že na fb stránce soutěže vychází jakési medailonky, článečky s představením jednotlivých porotců soutěže.
V tomto článku se vám představí všichni porotci výtvarné kategorie. Tedy Nerion, Ianto Gil-Galad, Hugo Elrond Krpec a Aegeri.

O Gondorský Semenáček 2018 - Propozice

22. března 2018 v 2:05 | Mittalmar

Propozice 2018


Almanach soutěže O Gondorský semenáček 2017

17. března 2018 v 10:28 | Mittalmar
Druhý ročník soutěže byl velmi úspěšný. Sešlo se nám mnoho děl, výherci jsou již delší dobu známí, ale tím to přece neskončilo! Přestože díla autorů byla k vidění na TolkienConu, chápeme, že ne každý se mohl dostavit a když už ano, neměl dost času na jejich zhodnocení. Na to, aby si všechny příspěvky pořádně prohlédl.

Nyní se vám taková možnost naskýtá. Právě vyšel Almanach druhého ročníku soutěže O Gondorský semenáček, k dostání je v elektronické podobě. Nebojte se však jej stahovat a šířit dle libosti. Za pomoc s jeho sazbou bychom rádi poděkovali Timbu Pelíškovi.

Přejeme vám příjemné počtení plné inspirace k dalšímu tvoření, například k tvorbě děl do ročníku třetího.

O Gondorský semenáček - hlasování o tématu

9. února 2018 v 20:10 | Mittalmar
V minulém článku jste měli možnost navrhnout téma příštího ročníku soutěže. Dnes můžete ono téma zvolit. Anketa je pod článkem. Hlasovat můžete do 15. března.

Navržená témata:

Poslední sbohem
Náhoda, jak se říká u nás ve Středozemi
Elf vs. hobit
Ohlédnutí nazpět
Světlo ve tmě
Setkání, které změnilo vše
Síla rodu
Daleká cesta
Poslední naděje
Cena přátelství


HLASOVÁNÍ BYLO UKONČENO!

O Gondorský semenáček 2017 - Z deníčku porotce - II.

3. února 2018 v 19:52 | Irith
Minule jste se mohli dočíst o tom, co se stalo poté, co jsme loni soutěž uzavřeli a začali příspěvky vyhodnocovat. Teď vás čeká druhá část článků a zpráviček ze zákulisí Gondorského semenáčku. Povídání o tom, jak vypadal ročník letošní, toho čísla druhý.
O tom, zda vůbec nějaký nový ročník bude dlouho nebylo vůbec jasno. Ze všech stran se sypaly rozporuplné komentáře, kritiky, i nadšené ohlasy. Pamětivy těch mnoha chyb, kterých jsme se loni dopustily jsme váha...ly, zda na to vůbec máme. Nakonec ale převládl názor, že to ještě zkusíme. A tak jsme po nějakých dvou měsících od vyhlášení výsledků ročníku prvního zveřejnily propozice ročníku druhého. Ale že by to bylo tak jednoduché? Jen sepsat pár propozic? Co vás nemá! O strastech a obtížích ubohých pisatelů propozic se můžete dočíst v druhé sérii Deníčkových článečků

O Gondorský semenáček 2018 - První vlaštovky

28. ledna 2018 v 16:24 | Mittalmar
Jen skončil ročník druhý, už jsme obdrželi několik dotazů, zda chystáme i pokračování. A ano, můžeme zde oznámit, že třetí rok soutěže BUDE!

Vyhlášení soutěže O Gondorský Semenáček

19. ledna 2018 v 22:24 | Mittalmar
Před několika minutami proběhlo vyhlášení soutěže na TolkienConu a tak je načase dát výsledky i sem :-)

O Gondorský semenáček - Propagace

6. srpna 2017 v 9:55 | Irith
Minulý ročník nám byla značně vyčítána nedostatečná propagace a od toho se odvíjejcí i nevelká účast. Letos jsme se to tedy rozhodli vzít opravdu s fortelem. A jak opravdu, se můžete přesvědčit v tomto článku. Řekla bych, že víc už to vážně nešlo.
 
 

Reklama