Nildanya - komplet

Nildanya - Epilog

9. října 2014 v 15:16 | Irith
Epilog a s Nildanyou se už definitivně loučíme. Ale ne tak docela. Tenhle příběh totiž není uzavřený, nekončí. Tím, jak je to vlastně jen několik na sebe navazujících drabblů je absolutně otevřený. Je možné, že časem napíšu něco, co by se do něj také hodilo, je možné, že něco takového napíšete i vy. Nildanya nekončí, Nildanya žije vlastní životem a kdokoliv do ní může vstoupit a zase odejít.

Potom bude následovat Pollyina dvoukapitolová povídka Změna plánu, pár jednorázovek, které se za tu dobu vyskytly a už přijde na řadu dlouho slibovaný Otrok Prstenu.

Epilog. O čem to je? V hloubi Fanghornského lesa, Peregrin Bral vzpomíná na staré křivdy...

Nildanya - Kapitola sedmá

5. října 2014 v 8:33 | Irith
Je to tak, poslední, sedmá kapitola. Jestli se divíte, proč sedmá, když jsem na začátku psala, že jich bude šest, tak je to proto, že neumím počítat :-)
Pak bude následovat už jen kraťoučký epilog a s Nildanyou se definitivně rozloučíme.

Pipin se se Smíškem znovu kamarádí a to znamená průšvih. Přidejte si k tomu ještě Bilbovu oslavu na rozloučenou a velice naštvanou Barvínku a bude vám jasné, že tady půjde "o život".

Nildanya - Kapitola šestá

1. října 2014 v 15:30 | Irith
Smíšek teď už ví, že udělal chybu, velkou chybu. Dokáže si ji ale přiznat? Dokáže se svému bratranci omluvit? A dokáže mu Pipin odpustit? Budou znovu kamarádi? Mohou zapomenout staré křivdy a začít znova?

Nildanya - Kapitola pátá

25. září 2014 v 16:55 | Irith
Pátá kapitola. Konflikt mezi Pipinem a Smíškem se vyhrocuje a Smíšek se rozhodne zbavit se svého mladšího bratrance. A jak se mu jeho pomsta povede? Čtěte a uvidíte.

Nildanya - Kapitola čtvrtá

19. září 2014 v 15:20 | Irith
Čtvrtá, prostřední kapitola a další ponoření do úžasného Kraje a jeho obyvatelů - hobitů. Odehrává se někdy kolem Pipinovo pěti let. Smíšek je naštvanější čím dál tím víc a pomalu si začíná říkat, že by bylo lepší, kdyby se Pipin vůbec nenarodil...

Nildanya - Kapitola třetí

15. září 2014 v 7:58 | Irith
Další, třetí kapitola. Tentokrát trošičku kratší, ale snad se také bude líbit. Tři "drabble" v rozmezí Pipinových čtyř a pěti let. Smíšek vypátrá, co si jeho sestřenice představují pod pojmem "správná Pipinova výchova", jeho bratranec ho opět pořádně naštve a ještě ke všemu se k němu teď přidá i Barvínka.... bude potřeba ještě mnoho času na to, než se staré rány zahojí a Smíšek se bude schopen se svým milujícím, i když poněkud otravným bratrancem, kamarádit.

Nildanya - Kapitola druhá

11. září 2014 v 14:46 | Irith
Druhá "kapitola" a druhé ponoření do Smíškova nádherného světa, který kazí jen jediné - jeho mladší bratranec. Kapitola se odehrává v někdy v době od Pipinovo dvou do jeho tří let let, a konečně v ni Smíšek pochopí, proč Perla, Berunka a Barvínka tolik žárlí. Pokud bych opět byla mimo, co se klukovského způsobu myšlení píše, opravte mě (a to platí i pro všechny následující kapitoly).

Nildanya - Kapitola první

7. září 2014 v 9:39 | Irith
Tak konečně je to tady! První kapitola mé dlouho slibované povídky. Ale kapitola je dost špatný název. Spíš by se hodilo říct "část". Pato povídka totiž není jeden příběh, je to spíš sbírka navzájem navazujících drabble. Z toho důvodu nemám kapitoly pojmenované, protože těžko vymyslíte jedno jméno pro pět časově odlišných drabble.

Teď už k příběhu. Jak se Pipin se Smíškem skamrádili. Kdysi jsem četla nějaké anglické povídky na toto téma a všechny se mi zdály dost nepravděpodobné. Většinou to bylo tak, že se Smíšek do Pipina zamiloval, jakmile ho jako malé miminko uviděl. Ale podle mě by se takhle osmiletý kluk nechoval (ale nemůžu moc soudit. Klučičí myšlení vážně neznám, mám jen dva mladší bratrance a tátu). Pokud by tohle nicméně četl nějaký příslušník opačného pohlaví, prosím napište mi, jestli jsem se, co se "klukovského způsobu myšlení" týče, trefila.
 
 

Reklama