Naše písničky - Staré verze

Rozcestník - Naše písničky (staré verze)

29. ledna 2017 v 23:12 | Mittalmar


Elbereth Giltoniel

5. února 2016 v 7:58 | Irith a Polly
A nyní přichází naše druhá trofej. Možná si vzpomínáte na Sarumana, Šarkana a na to, jak jsme nadávaly na jeho rýmové schéma. Tak jsme se nějakou dobu snažily vybírat si nějaké jednodušší písničky. Až na řadu přišlo Morituri te salutant. Ani jedna z nás to moc nemusela, přišlo nám to takové nijaké. A pak jsme si v půlce skládání všimly zdejšího rýmového schéma a zjistily jsme, že je to dost na nic, když se tam rýmují skoro každá dvě slova a ještě ke všemu tam musíme narvat nějaký příběh...
Ale i tak jsme se tam snažily nějak procpat cestu hobitů s Aragornem z Hůrky do Roklinky s incidentem na Větrově. A tady bych pro změnu chtěla poděkovat milému hraničáři, který nám po našem výletu obratem poslal jeho návrh na změnu písničky, jež nás inspiroval hlavně v začátku.

A to platí i pro ostatní, pokud máte nějaký návrh na veselé písničky (ano, veselé, poslední dobou píšeme dost smutné písničky, i my jsme si toho všimly) hlavně melodií, ale veselý příběh také nené k zahození, bereme všechny, V nejhorším případě to prostě odložíme nebo odmítneme skládat, ale je velká šance, že toho opravdu půjdeme :-)

Starý příběh

3. ledna 2016 v 22:02 | Irith a Polly
Vážené a milé bytosti Středozemě!
Dnešek je dnem, který je významný pro všechny milovníky Ardy. 3. ledna roku 1892 se totiž narodil profesor John Ronald Reuel Tolkien. Dnes je tedy výročí 124 let od jeho narození. Na výzvu Tolkien Society již řadu let fanoušci po celém světě právě 3. ledna ve 21:00 (místních časů) pozvedají své číše s přípitkem "Na profesora!". Připíjelo se i v našich řadách, a to nejen těch mittalmarských. Na oslavu Tolkienových narozenin vám dnes přinášíme speciální článek, který se netýká nikoho jiného ež hobitů, které profesor Tolkien přivedl na svět. :-) Nyní tedy přichází písnička o národu půlčíků, jejíž děj se odehrává hodně dávno Tentoktát jsme se totiž pokusily ztvárnit stěhování hobitů. Jenže se vloudila jedna menší chybička, písnička Starý příběh totiž pasovala skoro i nepředělaná. Nakonec se nám ale podařilo ji dokončit.
Kéž je profesorovi ve Valinoru blaze a oslavu svých narozenin si tam řádně užije!

P.S. Tímto bychom chtěly velmi poděkovat Tani - Čekance, která nás na tradici přípitku a na to, že je dnes 3. ledna upozornila a bez které by tento článek dnes nebyl. :-) Její "virtuální přípitek" naleznete zde. :-)

Thorinova smrt

24. listopadu 2015 v 18:32 | Irith a Polly
Něco složit na písničku Montgomery jsme chtěly opravdu dlouho. Předtím byl nápad udělat z toho scénu, kdy Pipin najde Smíška po bitvě na Pellenroských polích, ale to jsme u verše "kde je zbytek tvojí krásy" zavrhly. O nějakou dobu později, kdy nám Jeremiáš poslal svou vánoční povídku na Thorina, nás napadlo tohle téma. Musíme se přiznat, že první dva verše poslední sloky jsou takový nápad, kterýnám bezděčně vnukl on, takže bych mu tím za to chtěla nyní poděkovat.
A čas na nahrání této písničky se naskytl hned při oslavě Volání Rádovských, kde jsme sehnaly dostatečný počet hlasů, jste opravdu skvělí šeptači!

Poslední sbohem

28. října 2015 v 20:01 | Radostinová parta - Polly, Pomněnka, Aredhel, Šárka a Třezalka pro našeho skvělého Pipa
Konečně se mi podařilo dát dokupy další naší písničku. Musíme se pochlubit, že jsme na ní všichni hrdí. Aby ne, když jsme se s ní patlali jako s dárkem pro Irith (více v deníku z Radostin). A to, že nás na to bylo pět byla jen výhoda. No povězte, kdo jiný než Aredhel by dokázal vyprovozovat něco takového jako: "A s větrem povzdech zněl"?

Slizký Smeagol

28. září 2015 v 6:51 | Irith a Polly
Další naše písnička je na Jožina z bažin. Takže téma bylo jasné - něco s močály. A tak se sám nabízel Glum. Ale zkuste na něj něco zrýmovat, nám se povedlo najít jen jedno trochu přijatelné slovo rýmující se na Smeagol. Zaručeně ho v textu objevíte. Jo, a přidaly jsme jeden refrén navíc. Je to výňatek z knihy, ale není celý. Každopádně určitě všichni poznáte, jaká část se nám nehodila do rytmu.

Samova ukolébavka

12. září 2015 v 9:44 | Irith, Polly a Delfi
Z naší skromné dílničky vylezla naše první ukolébavka. Ale její tvorba byla dosti zákeřná. Znáte bláznovu ukolébavku, že? No, tak v naší upravené verzi ji zpívá Sam pro svou dcerku Elanor. Takže takové ty verfše, co jsou v originále jsme musely hodně proškrtat, jinak by chudák Sam skončil s pověstí pedofila. Jak jinak by totiž vyznělo něco jako "a můžeš hřát, ty mě můžeš hřát" nebo "zítra budou nám bláznům lhát, že ráda spáváš se mnou". Ale snad jsme všechny tyto nástrahy překonaly a Samova pověst zůstane nedotčena.

Půl palce čtverečního

13. srpna 2015 v 9:57 | Irith a Polly
Řekly jsme si, že by byla docela sranda napsat Koláč z druhé strany. Jako z pozice toho, kdo ten koláč ukradl. Takže tady to je. Typická hobití romantika na nápěv Anděla.
Ještě byl trochu problém s názvem, původně to bylo centimetr čtvereční, ale pak nám došlo, ža by to bylo úplně špatně, protože hobiti měřili na palce.

Hobití lidovky

6. srpna 2015 v 8:46 | Irith a Polly
Bylo na čase také sehnat nějaké písničky z úplného venkova. Proto jsme se vrhly do upravování lidových písní. Jsou krátké, a tak to šlo celkem snadno. Abyste se necítili nijak ochuzeni, tak vám je všechny přinášíme takhle v jednom článku.

Koláč

28. června 2015 v 8:05 | Irith a Polly
Tak tohle bereme jako naši trofej. Znáte Batalion? Tu písničku plnou války a smrti? Ano, tak přesně tahle se nám povedla upravit na recept na koláč. Původní plán byl ještě recept na výrobu hermelínu, ale nechtělo se nám až tak moc vykrádat falešné společenstvo.

Musím jít do Mordoru

3. června 2015 v 5:28 | Irith, Polly a Delfi
Druhý z hudebních počinů stvořený při posledním zvonění. A v tutéž dobu také nahraný. Toto je pro změnu zkuštění příběhu Froda a zničení mláška. Bez hudebního doprovodu je proto, že nebyl po ruce. A navíc, dokážete si představit Froda, jak se po cestě tahá s hudebními nástroji?

I: A prosím vás, mám na vás prosbu. Poslední dobou trpím hroznou nespavostí. Je to pravidelně ob týden. Týden spím v pohodě a týden vůbec. Už to je asi měsíc a jsem z toho pomalu na prášky. V noci na dnešek jsem spala 4 hodiny, což je o 6 méně, než spím normálně. Prý je to psychickké, ale mám dojem, že nejhorší to je právě, když jsem klidná a spokojená. Takže, má prosba je jednoduchá. Máte s tím někdo také zkušenosti? Co vám pomáhá? A pomáhá vůbec něco?

Vyjedli, vyjedli

14. května 2015 v 18:32 | Irith a Polly
Ano, další písnička je tady. A dokonce i taková, která se nám podařila upravit celkem ihned, ty asociace byly opravdu rychlé. Je to vážně skvělý způsob, jak při hodině neusnout :-) Týká se Bilbovy cesty k Osamělé hoře.

Orthank

16. dubna 2015 v 18:41 | Polly (video) společně s Irith
Nejnovější písnička. Upravená na Okoř.
S hrůzou jsme nedávno zjistily, že se tahle jako téměř jediná dá použít na tancování. No, zkuste si tancovat hobití tance na Řekni, kde ty mrkve jsou, nebo Sarumana Šarkana.
Ještě takový malý dotaz - nemáte někdo nápad, jakou písničku bychom mohly upravit?

Tři prstýnky

8. dubna 2015 v 12:35 | Polly (video) společně s Irith
Přichází po dlouhé době znovu nějaká písnička z naší skromné dílny. Aredhel a ti, co s námi byli na Oslavě zničení Prstenu už ji slyšeli, ale to nám nebrání v tom, ji sem dát. Původní text určitě všichni znáte, jsou to Tři kříže.
Dokonce přikládáme zvukovou nahrávku už teď. A na vaši žádost jsem vyzkoušela, jaké to bude s pochybným hudebním doprovodem. Ale řaknu vám, byl to boj, aby bylo něco slyšet.

Naše písničky

4. března 2015 v 16:19 | Irith, Polly (videa) a Delfi
Tak a je to tu. Už tomu neutečete :-)
Na Vaši žádost jsme se pokusily nazpívat svoje dosavadní písničky. Takže to berte jako varování. Ti, co mají rádi své uši a ví, co je to hudební rytmus, ať rychle prchají do odzvučněných komor a žijí dál v klidu a míru.
Je to totiž tak, že se nám Delfi povedlo přemluvit jen na nazpívání Zloděje u draka. A Irith se to snažila (h)různě bojkotovat s tím, že prostě neumí zpívat. No, takže jsem zbytek musela zkusit já sama a dopadlo to takhle...

 
 

Reklama