Naše písničky

Blízko Povodí

28. května 2018 v 23:13 | Irith, Polly, Pomněnka, Tani
Další písnička je již hodně stará, ale od doby svého vzniku prošla několika úpravami, než se její text ustálil. Tady je tedy poslední verze :-)
Původní písnička je Blízko Little Big Hornu od skupiny Greenhorns. Obrázek pro písničku vytvořila Irith.

Černý muž

18. května 2018 v 23:33 | Irith, Polly, Pomněnka, Tani
Dlouho tu nebyla žádná písnička...tak jsme se rozhodly, že vám dneska jednu zveřejníme. :-) Jedná se o nahrávku dosud nezveřejněné písničky, kterou jste však mohli slyšet v písničkovém pásmu Pán prstenů na Oslavě zničení prstenu. Text napsaly Irith a Polly, obrázek před třemi lety namalovala Tani. Na kytaru nahrála Polly, zpěv Polly a Pomněnka. Snad se vám bude líbit. :-)

P. S. Původní písničku asi není třeba představovat, melodii určitě všichni znáte.

Dvě vystoupení - a co dál?

16. června 2017 v 6:35 | Polly, Irith, Pomněnka a Tani
Nedávno tu vyšel článek o tom, jak vznikala naše vystoupení. Co za tím stálo, s čím jsme se přitom potýkali a jak co řešili. Vystupovali jsme celkem dvakrát a v upoutávce na letošní pásmo s tématem Hobit jste mohli číst, že je to naše vystoupení poslední. Ano, druhé a poslední. Je to tak.

Jak se dělá koncert

10. června 2017 v 6:34 | Polly
Na našem blogu již vyšlo několik "návodných" článků o tom, jak co u nás vzniká. A tenhle byl zákonitě další na řadě. Asi už víte, že se nám podařilo uskutečnit dvakrát na OZP takové vystoupení, při kterém jsme zpívali s publikem naše přetextované písničky.

Zajímalo vás někdy, jak to vzniklo? Co je potřeba zařídit proto, aby to alespoň trochu fungovalo a nebyl to úplný propadák? Nějaké zasvěcené a zaručeně pravdivé rady vám nedáme, dostali jsme se k tomu víceméně náhodou (jako ke všemu ostatnímu) ale podělíme se s vámi o to, co a jak jsme řešili my.

Stříbrné lžičky

31. ledna 2017 v 10:00 | Polly, Irith a Pomněnka
Ano, další písnička a znovu z příběhu Hobita. Tentokrát z jeho konce. Dostáváme se totiž do velice smutného příběhu, ba možná až balady, jejímiž hlavními aktéry jsou stříbrné lžičky a samotná Lobelie Pytlíková ze Sáčkova. Ano, ano. Osud jí nepřál a vysněného nádobí se dočkala s opravdu velkým zpožděním až po Dlouho očekávaném dýchánku, ale náš příběh je starší. Pojednává o situaci, kdy měla lžičky na dosah ruky. Tak blízko a přece tak daleko...
Melodie je z písničky Divoké koně od Jaromíra Nohavici, kterou snad většina z vás zná.

Skřetíci z Mordoru

25. ledna 2017 v 10:00 | Irith, Polly, Tani, Pomněnka
Písnička, která měla na našem "vystoupení" snad největší zapojení diváků se již dočkala svojí nahrávky i obrázku. Ilustrace se vemi šikovně zhostila Tani.

Gandalfovy počty

6. listopadu 2016 v 18:02 | Irith, Polly, Tani, Pomněnka
Tato písnička by se dala volně považovat za jakési procvičení v oblasti matematiky. Zachycuje totiž velmi známou scénu, kdy Thorinova společnost přichází na návštěvu k Meddědovi.
A její předloha je, jak jinak, dětská jednoduchá písnička Deset malých černoušků, obrázek od Tani.

Naše první veřejné vystoupení, nikoli koncert

16. října 2016 v 17:22 | Polly, Irith a Pomněnka
Jak už jistě víte, na Oslavě zničení Prstenu jsme se vytasily s vlastním číslem - písničkovým vystoupením. Mělo celkem úspěch, nejspíš proto, že jsme donutily publikum, aby zpívalo s námi :-)

Zloděj u draka

24. července 2016 v 6:30 | Irith, Polly, Pomněnka
Těch změn už proběhlo opravdu dost. A mezi nimi jste se mohli dozvědět o jakési "nové éře" nahrávek. Ne, že by byly dokonalé a bezchybné, to rozhodně netvrdíme. Ale už byly opravdu potřeba. protože za tu dobu, co písničky vznikly se několikrát třeba upravoval text a taky se změnila naše interpretace dané písničky. Písničky si totiž často žijí svým vlastním životem a třeba až po nějakém čase hobit pozná, že tam něco nesedí a bylo by fajn to trošku předělat. A protože mít v článku divnou starou nahrávku a nový text bylo opravdu divné (ale nikdo si toho nevšiml :-D), dáme to do pořádku tak, že nové nahrávky budou mít u sebe nový text a nový článek, starý článek se starou nahrávkou zase zpátky dostane starý text a zůstane ležet v archivu (v rubrice - autorské písničky - staré verze). Takže se do budoucna můžete pomalu těšit na přezpívané staré písničky. Možná vás některé změny překvapí, některé možná ani neodhalíte..

Písnička se váže ke scéně, kdy Bilbo Pytlík z Kraje stojí osamocený před obrovitým drakem Šmakem a hledá Arcikam pro který ho Thorin Pavéza poslal.
A dokonce se nám povedlo poprosit (nebo přemluvit) Irith, aby také nakreslila nějaký obrázek. A po nějaké době se opravdu odhodlala a nakreslila tohle dokonalé dračí oko i s hobitkem přímo na míru této písničce:

Vypečené dědictví

28. května 2016 v 8:00 | Pomněnka, Polly a Tani
Ten, kdo byl na našem "koncertě" na Oslavě zničení Prstenu již měl možnost tuto písničku slyšet naživo. Pro ty ostatní to bude asi novinka. Tahle písnička je něčím speciální, její text napsala Pomněnka sama. Kdysi totiž přišla s nápadem na jeho úpravu, ukázala mi to s tím, že neví, jak dál. Mně se bohužel nepovedlo na její text navázat a tak jsem poslala svou verzi na Bilbovu cestu. Ale Pomněnka se nevzdala a po nějaké době nám všem přednesla svůj text s vylíčením toho, co se událo, než Frodo opustil svou noru. Jak se jí to povedlo můžete posoudit sami.
Hudba je od skupiny Kabát - písnička Colorado. Tani k tomu nakreslila skvělý ilustrující obrázek a já (Polly) vytvořila video.
 
 

Reklama