Naše obrázky

Elfí jazz

31. prosince 2017 v 11:27 | Irith
Silvestrovský článek musí být speciální. A ten letošní je inspirován Laisinou písní Kapka slunce http://pisnestredozeme.cz/song?songid=133 .

Akvarelovník II.

13. června 2017 v 17:54 | Tani
Druhá část Tanina Akvarelovníku se nese ve znamení krásných dam.

Akvarelovník I.

7. června 2017 v 2:59 | Tani
Dlouho jsme tu neměli žádný čistě obrázkový článek. A protože z mnoha důvodů nemám čas dělat skicy, aniž by z toho nevznikly konečné obrázky, rozhodla jsem se vedle Skicovníků vyprodukovat i Akvarelovníky, což, jak název napovídá, budou články obsahující několik mých obrázků nakreslené akverolovou technokou. Pojďme se tedy podívat na první z nich.

Z Projektu ilustrace

13. dubna 2017 v 17:10 | Polly
Ano, přiznává se dobrovolně, že svou výtvarnou tvorbu poněkud flákám. Právě proto jsem se znovu chytila Projektu ilustrace, který mě dokope k tomu alespoň jedno dílko za měsíc vytvořit.

Rozcestník - Naše obrázky

29. ledna 2017 v 23:15 | Mittalmar

Tani

Polly

Irith

Skicovník V.

22. ledna 2017 v 16:42 | Tani
Opět se hlásím se svými skicami- obrázkami, se kterými si nedávám vůbec žádnou práci. Prostě je v rychlosti načrtám a čekám, jestli se odhodlám k finální verzi.

Skicovník IV.

13. ledna 2017 v 22:22 | Tani
Dlouho už jsme tu neměli žádné obrázky. Takže nastal čas opět po nějaké době prolistovat stránkami Tanina skicovníu a zjistit, jaké nové malé poklady tam přibyly. Povětšinou se tentokrát jedná o portréty.

Skicovník III.

9. listopadu 2016 v 15:24 | Tani
Opět se hlásím se svými skicami :-)


Skicovník II.

22. října 2016 v 17:37 | Tani
Tady Vám přináším další nálož mých skic :-)

Skicovník I.

4. října 2016 v 16:59 | Tani
Diky práci na obrázcích k písničkám nemám čas na další propracovanější projekty. Ale nelením- alespoň skicuji. a proto Vám teď přináším několik skic starých i novějších jako důkaz, že opravdu pracuji. Obrázky budou řazeny chronologicky od nejstarších po nejmladších. Takže kdo chcete vynechat moje několik let staré čmáranice, máte možnost.

Klauzurní práce

30. června 2016 v 8:00 | Polly
Klauzurní práce... už název vypovídá, že se jedná o něco vážnějšího, sofistikovanějšího... (Cha, cha) Je to jakési zakončení našeho studia výtvarné výchovy na střední škole. Za úkol jsme měli vytvořit nějaké své umělecké dílko, které by naši výuku historie umění symbolicky zakončilo, něco s hlubokou myšlenkou. Pokud možno, aby to nějak souviselo s uměním.
A jak už to tak u mých větších projektů bývá, absoutně jsem nevěděla, co s tím. Až vzniklo tohle. A proč to dávám sem na blog? Uvidíte sami. Je tu totiž jakási spojitost s Pánem Prstenů, alespoň s jeho filmovou verzí...

(Dávám to sem ve stejném znění jako byla moje teoretická část, kterou jsem odevzdávala ve škole. Akorát nastalo pár změn v popiscích obrázků.)

A ještě vám oznamujeme jednu důležitou věc. Nejenom, že chceme všem školou povinným popřát krásný začátek prázdnin (i když někteří si prázniny užívají už déle, že Finrode? ;-)), ale tímto dnem také mittalmar najíždí na prázdninový režim. Jelikož žijeme bohatým prázdninovým životem a věříme, že mnozí z vás také, do konce srpna u nás budou vycházet články jednou za čtři dny (doteď to bylo jednou za tři dny). Ale nebojte, ono to stejně rychle uteče...

Bralovské intermezzo

13. května 2016 v 7:00 | Tani
Dneska tu pro vás máme první příspěvek z dílny nového člena Mittalmaru, našeho Frodíka. Konkrétně obrázky členů bralovského rodu. Jeden z obrázků byl již dříve zveřejněn na původním blogu Tani, nicméně nyní se na něj můžete podívat i zde. Kromě zobrazení tří dcer Palladina Brala (ano, jde o Pipinovy sestry) se můžete podívat také na jednoho z nejvýznamnějších hobitů vůbec, Gerontia Brala - Starého Brala (hobita, který se jako první spřátelil s Gandalfem a dožil se neuvěřitelných 130 let). Ať se obrázky líbí. :-)

Bylinář, část druhá

19. dubna 2016 v 7:54 | Polly
Pokud si vzpomínáte, minule jse říkala, že zatím je pět obrázků bylinek. No a dnes se tedy podíváme na ten zbytek, plus pro vás mám jeden takový bonus, jakési překvapení.

Bylinář, část první

10. dubna 2016 v 9:41 | Polly
Možná si řeknete, proč zrovna bylinář. Je to jednoduché, na TolkienCon jsem měla v plánu nakreslit opravdu herbář, se všim všudy - několik listů s ilustracemi, informace kde to kdy roste atd. Celé to sešít do jakési knížečky a přidat látkové desky. Pěkný nápad, že? Ale bylo mi jasné, že nedokážu vybrat jen část rostlin a bylo mi blbé tam dát něco neuspořádaného, když už se s tím budu tak patlat. No a měla jsem takovou utkvělou představu, že když udělám bylinky, bude jich jen pár a dokážu z toho udělat ucelenou sadu. Skoro... Našla jsem, že bylinek je víc ež stovka a ukázalo se , že pokus vybrat ty nejnámější taky fungovat nebude. Nakonec jsem s Pomněnčinou pomocí vybrala 30 z nich a dala se do jejich kreslení. A jak to dopadlo? Samozřejmě, že na sebe mívám ohromně veliké nároky a za měsíc nakreslit 30 kytek při mém pomalém postupu se ukázalo jako nesplnitelný úkol. Naprosto. A tak do dnešních dnů vzniklo obrázků pět...
Dneska se koukneme na první tři z nich.

Luční kvítí

2. března 2016 v 8:28 | Polly
Už dlouho tu nepřibyly žádné obrázky, takže nastal čas to honem rychle napravit a něco přidat.
Jak asi víte, Smíšek napsal Rostlinopis Kraje a já se rozhodla, že jakožto jeho představitel, nebudu pozadu. Ale protože pastelkami vládnu lépe než slovy, zvolila jsem spíš něco takového jako vytvoření atlasu rostlin nebo malované herbáře. Je to už hooodně stará provozka, což dokládá i datum vytvoření těchto základních zpodobnění rostlin.
 
 

Reklama