Láska voní levandulí - komplet

Láska voní Levandulí - Epilog

10. června 2015 v 16:09 | Irith
Epilog, ve kterém se mihne i Estella, ovšem v trošičku jiné podobě, než jak je vylíčena později. Původně měl být jiný a Smíšek měl zůstat navždy sám, protože jsem netušila, že Estella je skutečně Tolkienovo postava.


Láska voní Levandulí - Osmá kapitola

4. června 2015 v 18:12 | Irith
Zde mi bylo vyčítáno, že jsem onu písničku přepsala a nevyprovozovala jsem si nějakou vlastní. Ale to by fakt nešlo. Ani ťuk. Nedokážu vymýšlet texty básní, natož písní, pokud nemám za zády Polly, která by radila. A po přečtení mých dětských básniček jsem se rozhodla, že něco takového jednak nikdy, nikdy nespatří světlo hroší a jednak se své snahy v tomto oboru nadobro vzdám.


Láska voní Levandulí - Sedmá kapitola

1. června 2015 v 16:35 | Irith
Situace se uklidnila, vše se vyjasnilo a je čas na Samovu oslavu. A tradice, které k takové oslavě patří.


Láska voní Levandulí - Šestá kapitola

28. května 2015 v 18:08 | Irith
Rozhodně nejdelší kapitola, protože by nemělo smysl to dělit.
Asi bych měla uvést okolnosti vzniku této povídky. Tady se to docela hodí. Takže, psala jsem to v období, kdy jsem ještě naivně ráda psala romantiku (to už mě naštěstí přešlo) a pod vlivem z Let me say. Na jednu stranu jsem byla znechucená tématem tamnějších povídek, což jsem se snažila vyjádřit onou přeslazenou romantikou Pipin x Diamanta a na druhou stranu jsem byla nadšená z toho stylu, jakým je to napsané (to jak je to krásně hobití), který jsem se ze všech sil snažila napodobit.


Láska voní Levandulí - Pátá kapitola

24. května 2015 v 7:52 | Irith
Druhá nejhorší scéna v nejkratší kapitole, protože v závěsu následuje první nejhorší scéna a dávat je do jedné kapitoly by byla vražda.
Ale v té upravené verzi to není tak strašné.


Láska voní Levandulí - Čtvrtá kapitola

20. května 2015 v 15:18 | Irith
Bratranci se setkají s Diamantou a společně odjíždějí do Dna Pytle na chystanou oslavu.
Ano, vím že ty měrné jednotky tak úplně nesedí (jsou všude hrozně rychle), ale věřte mi, původní verze byla horší a upravit to jen na takhle malou chybu trvalo asi hodinu, s použitím všech možných chytrých knih a Silmarillionu.

Láska voní Levandulí - Láska voní Levandulí - Třetí kapitola

16. května 2015 v 6:48 | Irith
To je tak, když se do toho všeho ještě zamotá palantír. A navíc má Smíšek dosti ošklivé podezření, co se Pipinovy "nemoci" týče. A vypadá to, že ho jen tak nerozdýchá.
A mimochodem, Polly nakreslila skvělý obrázek k první kapitole, takže se tam koukejte kouknout :-) !
A také nakreslila takový ten "úvodník".

Láska voní Levandulí - Druhá kapitola

12. května 2015 v 17:49 | Irith
Situace se nám komplikuje. Vypadá to, že stejný problém má i Diamanta. Mezitím Smíšek vyráží na cestu do Bralska, aby se podíval, jestli jeho kamarád vůbec žije. A vzhledem k tomu, v jakém stavu ho najde, je to dost diskutabilní.

Láska voní Levandulí - První kapitola

8. května 2015 v 10:20 | Irith
První kapitola. Peregrin Bral se moc a moc trápí. A dalo by se říct, že má proč. Bude si muset vybrat. Volit mezi láskou a přátelstvím. A to vždycky bolí.

Láska voní Levandulí - Prolog

4. května 2015 v 15:55 | Irith
Moje úplně první hobití povídka, napsaná před více než rokem a podle toho také vypadající. Sice prošla asi před měsícem generální úpravou, ale stejně se mi z některých přeslazených scén stále chce zvracet. Takže, varování jste byli.
Levanduli sem dávám z té romantické miniserie jako první, protože si to přece jen zaslouží. Jestli dám potom jako první její pokračování Láska chutná po jablkách, nebo Estellinu povídku Vyděděná, se ukáže časem.
Plně si uvědomuji, že budete mít Estellu mnohem raději. Protože je zajímavější, její příběh je lépe napsaný a vyprovozovaný atd atd atd. Je mi to, vzhledem k Diamantě, moc líto (Diamanta je horší jen proto, že byla napsána první, tedy v době, kdy jsem s tím neměla takové zkušenosti. Z toho důvodu mám samozřejmě raději Diamantu :-) ), ale snad to alespoň trochu pomůže Smíškovskému kultu, který se nám tady tvoří a mému bratranci. A jsem si také vědoma toho, že se Smíškových uctívačů nově objeví mnohem více, protože Pipin se v obou povídkách chová jak totální psychopat (prostě psáno tak, jak bych se chovala já), zatímco Smíšek je klidný, moudrý a prostě úžasný. Takže to by bylo k pozdějším stížnostem.
Příběh. No, příběh je víceméně o tom, jak se Pipin s Diamantou dali dohromady.
Má to 21 stránek a opět je to psáno stylem kašlu-na-kapitoly, takže toto blogové dělení bude násilné, nelogické a divné. Protože původní text byl psán najednou.
Snad se to alespoň někomu bude alespoň trochu líbit. A nebojte, za chvíli už bude Vyděděná.
Teď na úvod takový kraťouličký prolog. Pak už budou kapitoly normálně dlouhé, ale tenhle odstavec se hodil na úvod. Sam se baví se Smíškem.

O postavě Diamanty byl tak trochu v rámci této povídky vydán samostatný článek, který najdete ZDE.


 
 

Reklama