Jednorázové povídky

Nezapomenout

21. června 2016 v 18:00 | Tani
V pořadí druhá melancholická povídka od Tani, vracející se tentokrát do Frodova dětství. Povídka sama o sobě přímo neobsahuje nic horšího než roztrhnuté kalhoty, přesto o ní Aredhel po autorském čtení na hobití oslavě prohlásila, že je to nejsmutnější povídka, jakou kdy slyšela. Jak to Tani dokázala a v čem se skrývá smutné tajemství tohoto příběhu se dočtete níže.

Pět růžových kvítků

15. června 2016 v 7:43 | Irith
Moje snad první povídka, u které byl první název a až pak příběh. Je to dosti romantické, ale i dost smutné... takové jarní, možná.
Ke vzniku této povídky se váže dosti vtipná historka, aneb konverzace já a Pomněnka v praxi.
Já: "Pomněnko, budu psát povídku o Samovi a Růže. Bude šťastná, ale bude končit Růžinou smrtí."
Pomněnka: "Smrtí? Ty Sama fakt nemáš ráda, viď?! Nejdřív ho opiješ, pak mu zabiješ Růžu..."
Já: "Pomněnko, každý jednou umře... A ona umře potom, co prožije dlouhý, šťastný život a bude mít třináct dětí."
Pomněnka : "Třináct dětí?! To tedy doufám že se o ty chudáčky malé někdo postaral, když pak přišli o oba rodiče, jak Sam po Růžině smrti odjel za moře."
Já: "Pomněnko, nejmladšímu z jejich dětí bylo v té době čtyřicet..."

Nu tož. Užijte si povídku!

Napůl ztracená

3. června 2016 v 20:35 | Tani
První povídka od Tani, v hlavní roli není nikdo jiný než Frodo. Což bude ostatně u Taniných povídek tak trochu pravidlem... alespoň to krásně vyváží Irithiino zaměření na Smíška s Pipem.
Příběh je... no uvidíte. Existují jisté příběhy, které jsou tak trochu ztracené. Ao budoucnosti to platí také.

Zeleninové příhody mladých hobitů

25. května 2016 v 15:20 | Pomněnka
Další povídka je trošku starší a někteří z vás ji možná znají. Jedná se o povídku, kterou Pomněnka kdysi zveřejnila na svém blogu předtím, než se stala členem Mittalmaru. Původní článek najdete zde a doporučuji ho navštívit už jen kvůli krásné předmluvě :-)
A o čem to je? Snad nejhobitštější povídka, která na Mittalmaru kdy vyšla nemůže být o ničem jiném než o... hobitech a o... jídle, ne? Zvlášť, když si uvědomíte, že tato povídka je vlastně od našeho blogového Sama :-).

Nepochopím

19. května 2016 v 6:18 | Irith
Po dlouhé době povídka. A to ne jen tak ledajaká povídka. Trpasličí povídka. Ano, poprvé a zřejmě i naposledy jsem napsala vážně trpasličí příběh, vyprávěný trpaslíkem, s hlavní postavou trpaslíka. Ale nebojte, hobit se tam vyskytne také.
A proto bych chtěla tento článek věnovat jedné statečné trpaslici, neúnavně bojující za práva těch malých vousatých "zahradních ozdob" (jak se říká na Zeměploše). Takže Terko Trpaslíku, tahle povídka je pro Tebe a doufám, že udělá alespoň trochu radost :-)
A o čem to je? Co mají společného Gloin, Gimli, Kili a Pipin? Jednu věc ano...

Staré schody

30. ledna 2016 v 8:49 | Irith
Už jsme tu měli hobití povídky všech možných druhů, ale zatím žádnou pořádnou detektivku. Tak to dneska napravíme. Víte, kdo byla Lalia Bralová? Znáte příběh o tom, jak zemřela? A je vám znám důvod, proč žila Pipova sestra Perla v ústranní? Chcete vědět, jak to všechno bylo? Tak si přečtěte příběh, o kterém se mezi hobity nemluví...a když už o té události v Kraji někdo vypráví, tak ne o tom, co se skutečně přihodilo.

Vládcové

15. ledna 2016 v 23:50 | Irith
Stalo se, po čem jste všichni tak naivně toužili. Napsala jsem pokračování (Ne)přátel. Ale... řekněme že jsem v té chvíli měla trochu depresoidní náladu a podle toho to také vypadá. Takže nálada je podstatně zoufalejší a beznadějnějí než u (Ne)přátel. Ale ano, konečně se dozvíte, jak to dopadlo.
A o co tedy vlastně jde?
Ve chvíli kdy mají zdánlivě cokoliv a patří jim celý svět, si víc než kdy jindy uvědomují, že ztratili všechno a jediné co mají je sami sebe navzájem.

P.S. Ptáte se, proč je dnes povídka zveřejněná pár minut před půlnocí? Pip se Smíškem jsou na TolkienConu a vydání článku jsem se tedy měla opět zhostit já. Měla vyjít první část reportáže z Rádovských. JENŽE ten Morgothův proklatý vynález mě opravdu nemá rád. ;-( Strávila jsem bojem s ním x hodin, málem mě přivedl k pláči a nic...vyzkoušela jsem vše, co mě napadlo. Takže...na poslední chvíli zveřejňuji nnáhradou Pipovu povídku z našich zásob...a omlouvám se. Už fakt nevím, co s tím, proč zrovna mě ten počítač a blog tak trápí. - zoufalá Pomněnka, nesnášící techniku!!!

Faramir

12. ledna 2016 v 8:00 | Irith
Dnes vám přinášíme další povídku z dílny Irith, tentokrát něco kratšího a odlehčenějšího, pro pobavení a dobrou náladu. Nápad na toto dílko měla Irith dle svých slov už dlouho a jedna taková povídka prý možná i existuje, ale stále je to vděčné téma. Takže...podíváme se do Gondoru za králem Ellesarem a především za kapitánem Faramirem...
Přejeme vám pěkné čtení. :-)

Oslava roku

31. prosince 2015 v 8:00 | Irith
A je to tady. Oslava Silvestru a Nového roku. Bdění do půlnoci, klábosení a zpívání s přáteli, novoroční předsevzetí a ráno pocit, že jste vypili láhev octa.

Samozřejmě jako takový novoroční dáreček pro Vás máme speciální povídku o tom, kterak ve Středozemi soutěžili o nejlepší Novoroční oslavu. (Vysvětlivka pro ty, co by jim data nedávala smysl - elfský Nový rok se slaví šestého dubna a Prsten byl samozřejmě zničen 27. března :-) )

Zrcadlo

18. listopadu 2015 v 16:24 | Irith
Tak jo, jednou to přijít muselo. Toto, milí čtenáři je má první a poslední slashová povídka. Abych se obhájila, čtěte prosím následující řádky.
Zkusit si napsat vlastní slashovou povídku jsem chtěla už dost slouho, od doby Let me say. A proč? Protože je to vážně výzva. Slash totiž není jako normální romantika, je to mnohem, mnohem složitější. To, co vám u páru holka/kluk v pohodě projde bude u slashe znít prázdně, odfláknutě a perverzně. Prostě nemůžete jen tak vzít romantický text a změnit rody, nebude vám to fungovat. Jednak musíte jednání postav psychologicky velice dobře zdůvodnit. Napsat, jak moc milují jeden druhého a jak jsou spolu šťastní - aby to nevypadalo jen jako chvilkový rozmar. Ale hlavně, hlavně si musíte dávat vážně pozor na intenzitu. V romantice se líbají a padají si do náruče pořád, ve slashi to bude vypadat úchylně.
Takže, pro mě to prostě byla výzva. Zvládnu to? Zvládnu napsat něco tak choulostivého a těžkého? Jak se mi to povedlo, nevím. Posuďte sami.
Je to moje první a zároveň poslední slashová povídka, ten žánr mě nijak nezaujal. Párování je Smíšek/Pipin, protože Froda a Sama si prostě představit nedokážu, fakt ne. Jediní dva hobiti u kterých překousnu slash jsou Smíšek s Pipem. Je to divné, ale je to tak.
Aby to nebylo ale tak předvídatelné a kýčovité, je toto snad jediná slashová povídka v Čechách, která končí špatně.
Varování snad není třeba, v celé povídce se vyskytuje přesně jedna pusa a to absolutně nepopsaná.

Mírně nevydařený apríl

12. listopadu 2015 v 19:46 | Irith
Zcela nelogicky jedna aprílová povídka, pro odlehčení atmosféry, poslední týdny dosti zhoustlé.

Pohádka o půlčících

31. října 2015 v 7:20 | Irith
Jako loni, i dnes dávám na Dušičky takovou speciální povídku. Předtím to bylo Až odejdeme..., teď mírně hororová Pohádka o půlčících. Pohádka to opravdu není, takže opatrně. Ale není to ani nijak krvavé. Spíš... možná trochu smutné.
A o čem to je? Eomer potkává tři pronásledovatele a diví se, proč se ženou mílemi opuštěné krajiny. Dokud mu Gimli neřekne, koho vlastně pronásledují a koho se snaží zachránit. Eomer vzpomíná...

Tanec mezi kapkami deště

22. října 2015 v 17:22 | Pomněnka - úvodní vykecávání, Irith - povídka
Od epilogu Vyděděné tu nebyla žádná povídka od Irith. Takže dnes vám sem jednu dám. Irith mi ji poslala, když se mi jednou moc moc stýskalo a jediný lék proti smutnění a spleenu byly mittalmarovské povídky. Zabralo to stoprocentně. Příběh se nese tak trochu v duchu povídky Láska voní levandulí, ale nenavazuje ani na Levadnuli, ani na Vyděděnou. Dozvíte se v něm, zda je nebo není pravda, že "Co se škádlívá, rádo se mívá." Smíšek s Estellou chystají svatbu a slavnostní předtančení jim mají dělat mládenec a družička. Samozřejmě kdo jiný, než Pipin s Diamantou. Jaké obtíže je při nácviku tanečních kroků čekaly a jak to nakonec dopadlo se dočtete níže. Doufám, že se vám povídka bude líbit.

Neštěstí

16. června 2015 v 18:08 | Irith
Povídka na přání pro Pomněnku. Zadání bylo napsat příběh o tom, jak Frodo přišel o rodiče a jak ho pak Brandorádi vychovávali v Rádovsku.
Polly chtěla napsat kapitolovku, ale nakonec to nechala být. Tak alespoň tahle moje povídečka.

Svět potřebuje padouchy

12. června 2015 v 17:42 | Irith
Jak asi víte, v neděli zemřel sir Christopher Lee. Tímto bychom mu i my chtěli vzdát hold, jako velkém herci zlých postav :-)
 
 

Reklama


Rubriky