Hobitosloví

Experiment

20. února 2015 v 13:05 | Irith
A taková "předposlední perlička" můj úžasný experiment. Rozhodla jsem se, že čistě jen podle údajů v knize zkusím vykonstruovat, jak asi pět nejdůležitějších hobitů (že neuhádnete kdo to je) vypadalo. Tedy se pokusím úplně oprostit od jejich filmových podob a vezmu to čistě knižně. A beru to, abych zabránila ironickým poznámkám, od nejstaršího.


(Autorem obrázku je Clarissa)

Prognoza do budoucna

18. února 2015 v 12:25 | Irith
Definitivně jsem se rozhodla, že zbylé části Hobitího Silmarillionu nakouskuji. Takže teď budou následovat tři krátké článečky. A tento, první z nich, se bude zabývat mou hypotézou, jak to tak asi mohlo s půlčíky dopadnout. Jak to dopadlo s Krajem. Protože Válka o Prsten změnila všechny a všechno.

(

Autorem obrázku je Clarissa)

Rodokmeny

11. února 2015 v 14:52 | Irith
Hobití rodokmeny, to je kapitola sama o sobě. Jeden celý večer jsem strávila tím, že jsem se snažila ty čtyři rodokmeny, co jsou v Dodatcích, spojit do jednoho. No, povedlo se mi to a dokonce jsem překecala Polly, aby to překreslila. Jsou tam nejdůležitější osobnosti všech tří hlavních rodin (Bralové, Brandorádi a Pytlíci). Přiženění a přivdaní hobiti tam nejsou, protože pak by to bylo příšerně, ale neuvěřitelně složité. I takhle to je něco. Příbuzenské svazky si už můžete odvodit sami. Já k tomu dodám pár věcí, které jsem u toho zjistila a které jsou nesmírně zajímavé.

Předkové

7. února 2015 v 8:30 | Irith
Hobití Silmarillion se chýlí ke konci (počet dalších vydaných článků záleží čistě na tom, jestli zbytek dám do jednoho článku, nebo to nakouskuju). Ale aby se něco mohlo chýlit ke konci, nejdřív to musí projít "zlatým věkem" a zlatý věk je dle mého názoru tento článek. Článek o významných osobnostech Kraje.
Hobití dějiny se o skutcích význačných osobností moc nezmiňují a když, tak jen o skutcích význačných osobnostech z pouhých dvou rodin - tedy z jediných šlechtických rodin v Kraji. Abychom byli přesnější, pouze o hobitech pocházejících z rodiny Bralů a Brandorádů. Ale i přesto se mi podařilo najít pár dalších významných osobností. Bilba, Froda ani Sama nečekejte, zato zmínit Smíška s Pipinem byla povinnost :-)


(Autorem obrázku je Clarissa)

Dějiny

3. února 2015 v 15:17 | Irith
Dnešní článek bude o té nejranější a nejzákladnější historii hobitů. Nejdřív rozdělím hobity na tři "rasy" a pak následuje delší odstavec o dějinách. Od počátků všeho hobitstva až po současnost.
Součástí druhé části tohoto článku jsou i dvě mapy, vysvětlující hobití putování. Tvořila jsem je já v malování, takže náležitě vypadají. Snad se v nich vyznáte...


(Autorem obrázků je Clarissa)

Hobití Silmarillion - Část dvě

30. ledna 2015 v 8:59 | Irith
Druhá část mé hobití "směsky". Potom už vás bude čekat asi nejzajímavější část vůbec - historie (alespoň mě to tedy bavilo nejvíc). A o čem to bude dneska? Nejdřív moje hrozně zmatené vysvětlení hobitího kalendáře, pak ještě zmatenější odstavec o hobitích svátcích, jak si přála Clarissa a nakonec malé odlehčení v podobě pátrání po tom, jak se říká hobitím dětem.

A ještě jedna věc. Úžasná Clarissa pro hobití Silmarillion vytvořila naprosto úžasnou "obálku", kterou bud odteď dávat pod každý Silmarillionský článek.
Galadriel, díky moc. Tohle je daleko skvělejší než ta Frodova lahvička i než cokoliv jiného. Díky moc!


Hobití Silmarillion - Část jedna

26. ledna 2015 v 13:35 | Irith
Toto je první část trochu zajímavější části mého hobitího Silmarillionu. Je to taková směska všeho, co se nevešlo jinam. Původně měly být obě části v jednom článku, ale je to zkrátka moc dlouhé a hlavně složité na to, abych si to dovolila dát najednou.
Dnes vás tedy čeká povídání o hobitích penězích a mírách, o jazyku a náboženství, ale i o škole a učenosti a nakonec takový odstaveček, který jsem vzhledem k posledním událostem chtěla smazat, ale nakonec jsem ho nechala.
Pokud jste nepochopili už tohle, máte docela smůlu, příště přijde na řadu kalendář...

Správa Kraje

22. ledna 2015 v 18:05 | Irith
Druhý díl z mého "hobitího Silmarillionu" se bude zabývat správní stránkou věci. Sociálními službami Kraje, právem a také bydlením.
Většina informací z práva mám od Lady Galadriel z TolkienConu, které tímto ještě jednou moc děkuji!

O uspořádání Kraje

16. ledna 2015 v 10:16 | Irith (text), Polly (takové ty úplně supr dupr bezva úžasné obrázky)
První část z mého hobitího výzkumu. Teď se budeme zabírat geografií Kraje. Většina údajů je zpracovaných podle Agrenostu. Nejdřív se v článku zaobírám čtyřmi čtvrtkami a dvěma markami, poté třemi nejvýznamnějšími městečky a nakonec i druhou a jedinou další hobití osadou - Hůrkou.

Tady na tom místě bych chtěla znovu vypíchnout Pollyinu práci a její mapu. Protože česká mapa NEEXISTUJE (kromě toho fousu mapy co je ve Společenstvu) a všechny anglické jsou jednak amatérské a jednak děsně nečitelné. Nějakou normální jsme vybíraly asi dva dny. A i potom byla dost fuška doplnit jména všech vesnic a potoků. Takže na tomhle článku prosím znovu a důkladně oceňte její práci :-)

Hobití jména

2. listopadu 2014 v 7:47 | Irith
Nevím, jestli víte, že hobití jména jsou vlastně přeložená do angličtiny a původně jsou jiná. Tedy, podle mě znějí o dost hůř, ale rozhodněte sami. Tady podávám podrobný rozbor.

 
 

Reklama

Rubriky