Zveřejněny výsledky Středozemské poznávačky! Do článku přidány také fotografie cen pro výherce!

V úterý - 15. 5. byl doplněn 2. díl článku o hobití módě!


Hobitosloví - seznam

Šaty dělají hobita - 1. díl

27. dubna 2018 v 23:15 | Pomněnka

Vítejte u prvního dílu ze série článků "Šaty dělají hobita". :-) O čem to bude?

Říká se, že šaty dělají člověka. Něco na tom jistě bude. Ještě více je však toto přísloví aktuální, když chce někdo být hobitem. Ono totiž být hobitem je krásné, ale na rozdíl od rasy lidské, bez správného oblečení to na vás málokdo pozná. A přesto se o to řada z nás pokouší - na tolkienovských akcích, na soukromých hobitích oslavých, někteří možná i na larpech. Minimálně určitě spousta z nás 22. září na Den hobitů. Spousta lidí řekne, že nic "hobitího" nemá, že neví, co si mají obléct, když chtějí být jako hobiti apod.
Pro takové tu máme návod, jak si udělat hobití oděv s pomocí rodinného šatníku nebo návštěvy nejbližšího sekáče. A pro ty otatní můžou být následující řádky/články minimálně inspirativním čtením o módě jednoho ze středozemských nárůdků. Povíme si totiž nejen o tom, jak se hobitům připodobnit pomocí toho, co si vezmeme na sebe, ale i o tom, co se o hobitím oblečení můžeme dozvědět z knih a co nám ukazují filmy.
Odpůrci filmového zpracování snad prominou, nicméně navzdory jakýmkoliv oprávněným výhradám proti filmům, domnívám se, že v otázce hobitích kostýmů si filmoví tvůrci nevedli vůbec špatně. A to navzdory tomu, že "zelené a žluté" tam mnoho nenajdeme.
Tak tedy - vhůru na dobrodružnou cestu za poznáním hobitího šatníku a stylu odívání! :-)

Díl první - Hobitky ve filmech

Rozcestník - Hobitosloví

6. září 2017 v 16:58 | Mittalmar
Hobitosloví

Hobití Silmarillion

Rodokmeny

Tolkienovy dopisy

Středozemské úvahy

Hobiti

Herci

Zajímavosti

 
 

Reklama