Hobiti

Rozcestník - Hobiti

29. ledna 2017 v 23:11 | Mittalmar


Estella

30. dubna 2015 v 20:57 | Irith
Druhá část vysvětlovacího článku.
Tady mě skalní Tolkenfilové asi kousnou. Moje teorie ohledně Estelly je totiž dost brutální. Ale, ale...
Dlouho mi vrtalo hlavou, proř se o Estelle vůbec neví. V normálním vydání PP není vůbec zmíněná, jméno jejího syna se "nezachovalo" a přitom to byla manželka jednoho z nejvýznamnějších hobitů vůbec. Takže, proč? No a přišla na světlo hroší moje totálně (ne)logická teorie. Takže, existuje i jiné vysvětlení Estellina vymazání ze spisů než Tolkienova skleroza? Podle mě ano. Podle mě si ji totiž násilím vzal Loto Pytlík ze Sáčkova za ženu, protoe se chtěl pomstít Cvalimu, který proti němu organizoval odboj. Když si ji vzal, narafičil to tak, ay to vypadalo, že je z toho Estella nadšená a že schvaluje všechny jeho lumpárny. Takže ji celý Kraj začal nenávidět. Estelle se podařilo přeží Sarumanovo řádění i smrt svého manžela a pak ji v troskách Dna Pytle našel Smíšek, který ji pomohl, ukryl ji před rozzuřenými hobity a nakonec si ji vzal. To ale Kraj odmítl akcepotovat, takže ji absolutně vmazal z jakýchkoliv svitků a letopisů. O tomhle všem pojednává povídka Vyděděná, to jen, abyste byli trochu v obraze.
Tak co, Aredhel, Jeremiáši, Illiniel a další, kousnete mě?

Diamanta

26. dubna 2015 v 9:58 | Irith
Tak tady se pouštím na moc tenký led. Ale nepředbíhejme.
Je pomalu čas na zveřejnění mých kapitolovek - dialogii Láska voní levandulí a Láska chutná po jablkách (zkráceně jen Levandule) a Vyděděná. Jsou to vesměs romantické a zvlášť v případě Levandule trochu úsměvné povídky, kde se objevují dosud dost neznámé hlavní postavy. Diamanta Bralová a Estella Bulvová. O nich ale Tolkien nenapsal nic, takže jsem si celou jejich osobnost musela vyprovozovat. No a abyste věděli, o čem se tady v příštích měsících mluvit, dávám sem jakési jejich CV.
První tedy přichází na řadu Diamanta. Jak mohla vypadat manželka velkého Brala? Jaká mohla být? Zde teorie dle Irith Zimostrázové.

Bilbo Pytlík

16. dubna 2014 v 15:20 | Irith
Životopis Bilba Pytlíka, hobita, díky němuž to všechno celé začalo.

Samvěd Křepelka

12. dubna 2014 v 8:42 | Irith
Životopis Sama Křepelky.

Frodo Pytlík

11. dubna 2014 v 14:27 | Delfi
Životopis Froda Pytlíka.

Smělmír Brandorád

9. dubna 2014 v 22:04 | Polly
Životopis Smíška Brandoráda.

Peregrin Bral

7. dubna 2014 v 16:05 | Irith
Životopis Pipina Brala. Snažila jsem se to napsat doopravdy důkladně, s využitím českých i anglických stránek o něm, takže by to měl být jeden z nejkomplexnějších a nejúplnějších životopisů v Čechách.

 
 

Reklama