Herci

Falco Peregrine

28. srpna 2015 v 7:33 | Irith
Falco Peregrine, či Peregrin Falcon. Ne, není to nějaký můj patvar na téma Pollyiny povídky Sám, je to zcela regulérní jméno pro sokola stěhovavého. Mně se jméno strašně líbí. No řekněte, kde jinde byste mohli najít takhle dokonalé spojení dvou hobitích jmen jako je Peregrin a Falko?

Boyd

13. září 2014 v 9:01 | Irith a jedna skvělá brožurka :-)
Pamatujete si, jak jsem slibovala, že přeložím tu brožurku, co se mi podařilo ulovit ve Skotsku a dám překlad na blog? S vypětím všech sil jsem to doopravdy přeložila. Je to pravděpodobně můj největší anglický počin vůbec a moje profesorka by byla nadšená, kdyby viděla, s jakým nadšením překládám jedenatřicet stránek do češtiny. Přeloženo většinou v autobuse, po cestě do Bretaně, se slovníkem ve čtečce a se zuřivými lingvistickými debatami s mojí mamkou. Ale povedlo se! Je možné, že něco není přeloženo úplně přesně a je pravděpodobné, že překlad je dost kostrbatý, ale kdybyste znali můj vztah k angličtině, museli byste to pochopit. Tak snad omluvíte.
Jen jsem tam nepochopila asi dvě věci, tak u toho jsem udělala otazníčky a pokud by mi to někdo byl ochotný vysvětlit, vítám :-) .
První kapitola byla dost divná a nepochopila jsem její význam, jen se tam mluvilo o Skotských příjmeních, bylo to dost obecné a strašně nudné. Takže jsem ji vynechala, protože jinak by mi to blog nevzal (stále nechápu jeho počítání znaků).
Přeji příjemné počtení!

Frodo v Čechách - Mírně vyděšený hobit

28. srpna 2014 v 9:28 | Irith
Jak jsem slíbila, dávám sem druhý článek o návštěvě Froda Pytlíka v Čechách. tentokrát se dozvíte, jak to vlastně celé dopadlo.

Frodo v Čechách!

12. srpna 2014 v 14:42 | Irith
Ač jsem dnes žádný článek zveřejnovat nechtěla, Jeremiášovo přesvědčováním a především genialita mojí mamky mě k tomu nakonec přiměly. Takže přináším jednu... dost šokující novinku :-)

Martin Freeman

1. května 2014 v 13:06 | Polly
Životopis Martina Freemana (Bilbo)

Sean Astin

30. dubna 2014 v 16:33 | Irith
Životopis Seana Astina (Sam)

Elijah Wood

30. dubna 2014 v 16:10 | Delfi
Životopis Elijaha Wooda (Frodo)

Dominic Monaghan

13. dubna 2014 v 12:50 | Polly
Životopis Dominica Monaghana (Smíšek)

Billy Boyd

13. dubna 2014 v 12:15 | Irith
Životopis Billyho Boyda (Pipin)
 
 

Reklama