Blog

Kterak nakazit mladšího sourozence

13. dubna 2016 v 7:35 | Irith
Když mi moje sestra oznámila, že mají mít ve škole referát na svého oblíbeného zpěváka, nijak zvlášť nadšená jsem nebyla. Na koho si to udělá? Zase na něco, co mi už leze krkem, jak si to pouští pořád dokola… Jaké tedy bylo moje překvapení, když se ukázalo, že si vybrala Doubravku. Ano, Doubravku Vai Eledar. Sestřičku jsem po přednesení referátu přesvědčila, aby to nahrála a tuto nahrávku si po rozkliknutí celého článku můžete poslechnout.

Status quo

7. dubna 2016 v 8:29 | Irith
Status quo, jak zvláštní slovo. A jak důležité. No, a protože ten náš status quo se po těch dvou letech existence Mittalmaru (konečně) změnil, je na čase vydat článek, jak to teď s námi vlastně je.

Druhý rok na blogerském nebi

28. března 2016 v 0:01 | Irith, Polly, Pomněnka a mnoho dalších
Rok se s rokem sešel a už je to opět tady. Je tu 28. březen (3 dny po zničení Prstenu... taky jsme si to mohli naplánovat chytřeji) a s ním i narozeniny blogu Mittalmar. Tentokrát už druhé.
A proto Vás bude, stejně jako loni, čekat takový výčet toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý rok stalo.

(obrázek od Clarissy)

Elfohobití koutek podruhé

9. ledna 2016 v 6:00 | Mittalmar
Milí obyvatelé Ardy!

Již jednou jsme tu s vámi sdíleli pozvánku na skvělou a jedinečnou akci zvanou TolkienCon, kterou snad zná každý pravidelný návštěvník tohoto blogu, kde budete mít letos poprvé jedinečnou příležitost navštívit Elfohobití koutek. Čas této velkolepé uálosti se přiblížil a proto vám dnes představíme program koutku, abyste věděli, co vás v něm čeká. Upozorňuji, že Elfohobití koutek bude jen v sobotu, takže kdo v pátek na TolkienCon nemůžete, nemusíte se bát, že byste u nás o něco přišli. Kromě seznámení se s elfí a hobití kulturou a dalšího skvělého programu zde také budete moci naživo poznat většinu osůbek ze Společenstva Mittalmar a další známé postavy z naší tolkienovské blogové komunity. Takže rozhodně nesmíte chybět! :-) Na stránkách akce naleznete veškeré potřebné info a v současné době také již téměř konečnou verzi porgramu (zatím bez časového harmonogramu). Doporučuji teda nahlédnout a přečíst si, na co vše se můžete těšit, protože jestli stále ještě váháte, tohle vás snad přesvědčí, že nemůžete mít na víkend 15. - 17. ledna lepší program než TolkienCon! :-)

Těšíme se na vás!
Mittalmar

PF 2016

1. ledna 2016 v 0:01 | Mittalmar
Mittalmar Vám přeje vše nejlepší do Nového roku, hodně povídek, smíchu a písniček a hlavně odvahu naklikat do vyhledávače adresu tohoto blogu i v příštím roce :-)

Společenstvo Mittalmar

25. prosince 2015 v 18:01 | Irith
Vánoce, svátky klidu, míru a Vánočních zázraků. A není větších zázraků než těch, které si nemůžeme koupit, podplatit ani ukrást, ale které musíme prostě... žít.
Ano, dneska to bude přesně tak melodramatické a patetické jak to vypadá. Připravte si kapesníčky, Irith Zimostrázová se rozhodla zveřejnit svou šílenou provozku, doprovázenou původním účelem dechberoucí povídkou.

Pozvánka na Elfohobití koutek

19. prosince 2015 v 6:00 | Mittalmar
Vážené a milé bytosti Ardy!

Dovolujeme si vás pozvat na událost, jež nemá v dějinách Středozemě obdoby! Jistě všichni víte, že se již několik let tradičně v měsíci lednu koná v prostorách ZŠ Grafická v Praze akce pro všechny příznivce Ardy (a nejen jí), známá jako TolkienCon. Ani letos tomu nebude jinak. Chystá se však jedna velká změna. Dlouhé roky býval součástí programu na Conu i Elfí koutek, který obětavě připravovala a vedla Laisi Finwen a kde si každý příznivec elfí kultury mohl odpočinout, ochutnat lembas, popovídat si s druhými, zúčastnit se tématických workshopů, prožít si elfí zimní slavnost Narvinye a mnoho dalšího. Ani letos nbude Elfí koutek v pogramu TolkienConu chybět. Bude však rozšířen a obohacen o hobití část. Ano, přátelé, bude Elfohobití koutek! Aneb soužití a přátelství kultur je vskutku možné a může být zajímavé a přínosné. Elfí část bude jako vždy organizovat Laisi, hobití část pak nejpovolanější ze všech hobitů - Irith alias Pipin. Osazenstvo Mittalmaru vás samozřejmě přivítá v kompletní sestavě, chybět nebude občerstevní ani bohatý program. Na své si jistě přijde každý hobit, elf i náhodný pocestný. Proto vás všechny zveme, abyste se 15. ledna sbalili a přijeli za námi. Rozhodně nebudete litovat!
Na této stránce naleznete také veškeré info k TolkienConu. Program samotného koutku později zveřejníme i zde na blogu.
Doufám, bytosti Ardské, že si tuto jedinečnou a neopakovatelnou příležitost nenecháte ujít a dorazíte v hojném počtu z blízka i z dály! Věřte, že to bude opravdu stát za to! :-)

Těšíme se na vás!
Hobiti z Mittalmaru


Velká změna!

8. října 2015 v 15:00 | Irith, Polly a Pomněnka

Přestože se snažíme omezit čistě informativní články na minimum, dnes budeme muset udělat výjimku. V dějinách mittalmaru se totiž udála tak významná věc, že si samostatný článek zaslouží.


Oslavy

31. července 2015 v 10:22 | Irith
Nedávno jsem měla na toto téma zajímavou diskuzi s Pomněnkou a dohodly jsem se, že by možná bylo záhodno naše vývody zveřejnit.
A o co tedy jde?

Útlum

7. června 2015 v 8:09 | Irith, Polly a Delfi

Nejdražší blogeři a blogerky, s lítostí Vám musíme oznámit několik zásadních věcí. Ti, co nás blog sledují pravidelně, si určitě již něčeho všimli. Proto nastal čas vydat článek, kde bychom vše uvedli alespoň trochu na správnou míru.

Historie

30. května 2015 v 13:07 | Irith a Polly
Protože se naše práce pomalu chýlí ke konci a protože se vyskytlo několik dotazů ohledně pokračování Hobitího Silmarillionu, vydáváme tento krátký, informační článek, ve kterém shrneme veškeré naše nynější výtrysky hobití invence.

První rok na blogerském nebi

28. března 2015 v 0:01 | Mittalmar a my všichni hobiti okolo něj
Ano je to tak, milí přátelé Středozemě. Mittalmar právě dnes slaví jeden rok. A že toho za těch 365 dní své existence prožil! Říkaly jsme si, že bychom sem mohly dát takový přehled všeho důležitého, co se za tu dobu na blogu stalo.

Polly Pantoflíčková

12. března 2015 v 18:22 | Polly
Víte, kdy jsme vydali první článek? No, samozřejmě, když se takhle blbě ptáme, tak to musí být někdy, kdy to má nějakou důležitost. A víte, co byl první článek? Tak nás napadlo, že to "výročí" oslavíme článkem na stejné téma.

Takže tohle je popis Polly, tedy tak trochu i mě, pokud by se nacházala na Zeměploše.

Tento článek měl být vydán 30. března, tedy přesně rok poté, co byla vydána Irith Zimostrázová. Ale neočekávaně jsme byly nuceny termín přesunout, abychom tímto článkem vzdaly hold úžasnému spisovateli, díky němuž tento životopis a vlastně celý blog vznikl. Dnes, ve věku 66 let zemřel autor geniální Úžasné Zeměplochy Terry Pratchett. Zemřel na Alzheimerovu chorobu, doma obklopen rodinou.
Tato zpráva pro nás byla doopravdová rána. Spisovatel, jehož knohy jsme milovaly a jemuž vděčíme, nejen my, za mnohé, zemřel. Ale netruchleme, on by si to nepřál. Nezbývá nám než doufat, že tam, kam ho Smrť poslal, ať je to kdekoliv, je šťastný. Amen.

Je tak maličko tradicí, že vyprovozováváme jakési epitafy. Jako poctu bychom náš první epitaf chtěly dát sem a věnovat ho siru Terrymu Pratchettovi. Epitaf byl vyprovozován na hodině češtiny, kdy jsme to dostaly za úkol. Omluvte špatný rod.

Zemřela dívka, mladá byla,
celý život žila v smíchu.
Smíchem také zemřela,
teď leží tu klidně v tichu.
Neplakejte prosím pro ni,
chtěla by se s Vámi smát.
Bylo její velké přání,
vidět Smrtě stepovat.

Plášť

4. ledna 2015 v 10:18 | Polly (text a obrázek)
Clarissa po nás kdysi chtěla návod na vyrobení pláště. Takže ho tu (s nepatrným zpožděním) konečně zveřejňujeme. Samozřejmě, že postup může použít i kdokoliv jiný. Tedy za předpokladu, že to pochopíte (což je jen velmi malá pravděpodobnost, protože moje vysvětlovací schopnosti se blíží absolutní nule).

Pf 2015

1. ledna 2015 v 0:01 | Irith, Polly a Delfi
Tímto vám všem chceme popřát všechno nejlepší do následujícího roku, hodně štěstí, velké zásoby Athelasu, aby vám nikdo neukradl vašeho miláška a hlavně spoustu inspirací na povídky, básničky, obrázky a další PP tvorbu!

A ještě malý vzkaz pro všechny elfy a trpaslíky- nesnažte se soutěžit s hobity v pití, když stejně odpadnete po pěti korbelech!

 
 

Reklama