Mittalmar má pro vás malou soutěž o věcné ceny, nazvanou Středozemská poznávačka. Více ZDE!

Blog

Pozvánka na Elfohobití koutek

19. prosince 2015 v 6:00 | Mittalmar
Vážené a milé bytosti Ardy!

Dovolujeme si vás pozvat na událost, jež nemá v dějinách Středozemě obdoby! Jistě všichni víte, že se již několik let tradičně v měsíci lednu koná v prostorách ZŠ Grafická v Praze akce pro všechny příznivce Ardy (a nejen jí), známá jako TolkienCon. Ani letos tomu nebude jinak. Chystá se však jedna velká změna. Dlouhé roky býval součástí programu na Conu i Elfí koutek, který obětavě připravovala a vedla Laisi Finwen a kde si každý příznivec elfí kultury mohl odpočinout, ochutnat lembas, popovídat si s druhými, zúčastnit se tématických workshopů, prožít si elfí zimní slavnost Narvinye a mnoho dalšího. Ani letos nbude Elfí koutek v pogramu TolkienConu chybět. Bude však rozšířen a obohacen o hobití část. Ano, přátelé, bude Elfohobití koutek! Aneb soužití a přátelství kultur je vskutku možné a může být zajímavé a přínosné. Elfí část bude jako vždy organizovat Laisi, hobití část pak nejpovolanější ze všech hobitů - Irith alias Pipin. Osazenstvo Mittalmaru vás samozřejmě přivítá v kompletní sestavě, chybět nebude občerstevní ani bohatý program. Na své si jistě přijde každý hobit, elf i náhodný pocestný. Proto vás všechny zveme, abyste se 15. ledna sbalili a přijeli za námi. Rozhodně nebudete litovat!
Na této stránce naleznete také veškeré info k TolkienConu. Program samotného koutku později zveřejníme i zde na blogu.
Doufám, bytosti Ardské, že si tuto jedinečnou a neopakovatelnou příležitost nenecháte ujít a dorazíte v hojném počtu z blízka i z dály! Věřte, že to bude opravdu stát za to! :-)

Těšíme se na vás!
Hobiti z Mittalmaru


Velká změna!

8. října 2015 v 15:00 | Irith, Polly a Pomněnka

Přestože se snažíme omezit čistě informativní články na minimum, dnes budeme muset udělat výjimku. V dějinách mittalmaru se totiž udála tak významná věc, že si samostatný článek zaslouží.


Oslavy

31. července 2015 v 10:22 | Irith
Nedávno jsem měla na toto téma zajímavou diskuzi s Pomněnkou a dohodly jsem se, že by možná bylo záhodno naše vývody zveřejnit.
A o co tedy jde?

Útlum

7. června 2015 v 8:09 | Irith, Polly a Delfi

Nejdražší blogeři a blogerky, s lítostí Vám musíme oznámit několik zásadních věcí. Ti, co nás blog sledují pravidelně, si určitě již něčeho všimli. Proto nastal čas vydat článek, kde bychom vše uvedli alespoň trochu na správnou míru.

Historie

30. května 2015 v 13:07 | Irith a Polly
Protože se naše práce pomalu chýlí ke konci a protože se vyskytlo několik dotazů ohledně pokračování Hobitího Silmarillionu, vydáváme tento krátký, informační článek, ve kterém shrneme veškeré naše nynější výtrysky hobití invence.

První rok na blogerském nebi

28. března 2015 v 0:01 | Mittalmar a my všichni hobiti okolo něj
Ano je to tak, milí přátelé Středozemě. Mittalmar právě dnes slaví jeden rok. A že toho za těch 365 dní své existence prožil! Říkaly jsme si, že bychom sem mohly dát takový přehled všeho důležitého, co se za tu dobu na blogu stalo.

Polly Pantoflíčková

12. března 2015 v 18:22 | Polly
Víte, kdy jsme vydali první článek? No, samozřejmě, když se takhle blbě ptáme, tak to musí být někdy, kdy to má nějakou důležitost. A víte, co byl první článek? Tak nás napadlo, že to "výročí" oslavíme článkem na stejné téma.

Takže tohle je popis Polly, tedy tak trochu i mě, pokud by se nacházala na Zeměploše.

Tento článek měl být vydán 30. března, tedy přesně rok poté, co byla vydána Irith Zimostrázová. Ale neočekávaně jsme byly nuceny termín přesunout, abychom tímto článkem vzdaly hold úžasnému spisovateli, díky němuž tento životopis a vlastně celý blog vznikl. Dnes, ve věku 66 let zemřel autor geniální Úžasné Zeměplochy Terry Pratchett. Zemřel na Alzheimerovu chorobu, doma obklopen rodinou.
Tato zpráva pro nás byla doopravdová rána. Spisovatel, jehož knohy jsme milovaly a jemuž vděčíme, nejen my, za mnohé, zemřel. Ale netruchleme, on by si to nepřál. Nezbývá nám než doufat, že tam, kam ho Smrť poslal, ať je to kdekoliv, je šťastný. Amen.

Je tak maličko tradicí, že vyprovozováváme jakési epitafy. Jako poctu bychom náš první epitaf chtěly dát sem a věnovat ho siru Terrymu Pratchettovi. Epitaf byl vyprovozován na hodině češtiny, kdy jsme to dostaly za úkol. Omluvte špatný rod.

Zemřela dívka, mladá byla,
celý život žila v smíchu.
Smíchem také zemřela,
teď leží tu klidně v tichu.
Neplakejte prosím pro ni,
chtěla by se s Vámi smát.
Bylo její velké přání,
vidět Smrtě stepovat.

Plášť

4. ledna 2015 v 10:18 | Polly (text a obrázek)
Clarissa po nás kdysi chtěla návod na vyrobení pláště. Takže ho tu (s nepatrným zpožděním) konečně zveřejňujeme. Samozřejmě, že postup může použít i kdokoliv jiný. Tedy za předpokladu, že to pochopíte (což je jen velmi malá pravděpodobnost, protože moje vysvětlovací schopnosti se blíží absolutní nule).

Pf 2015

1. ledna 2015 v 0:01 | Irith, Polly a Delfi
Tímto vám všem chceme popřát všechno nejlepší do následujícího roku, hodně štěstí, velké zásoby Athelasu, aby vám nikdo neukradl vašeho miláška a hlavně spoustu inspirací na povídky, básničky, obrázky a další PP tvorbu!

A ještě malý vzkaz pro všechny elfy a trpaslíky- nesnažte se soutěžit s hobity v pití, když stejně odpadnete po pěti korbelech!

Nový design a pár dalších věcí

4. listopadu 2014 v 16:35 | Především Jeremiáš a pak my z mittalmaru
Článek, ve kterém bychom chtěly shrnout pár důležitých informačních věcí, které se nám nechtělo dávat do nějakého jiného článku.

Hobití kostýmy

27. září 2014 v 8:25 | Irith a Polly
Konečně se nám podařilo sehnat fotky a můžeme tedy vydat článek o tom, jak jsme si vyráběly naše kostýmy. Dalo to dost zabrat, ale výsledek stojí za to!
Poznámka: Díky Kiwi a Clarisse se Polly podařilo udělat zvýraznění komentářů. Tak snad to bude fungovat.
Dle Kiwi jsme ještě dosaly bezvadný nápad, ale nevíme, kdy se nám ho podaří zrealizovat. Schválně, jestli to odhalíte....

Oblíbené stránky

20. srpna 2014 v 17:38 | Irith, Polly a Delfi
Rozhodly jsme se, že, aby nedocházelo k nepříjemným nedorozuměním, uděláme samostatný článek, kde vysvětlíme náš systém oblíbených blogů.

Takže, většina blogerů si tam přidává všechny, kteří mu komentují, a průběžně maže ty, kteří jsou neaktivní nebo komentovat přestali. My to děláme úplně jinak. Ten seznam děláme především pro ostatní blogery, aby věděli, kam se mají podívat. Je nám tedy celkem jedno, jestli je blog aktivní nebo ne, důležité je, aby se zaobíral stejným tématem jako my tzn. Tolkienovým dílem. Zároveň nám nezáleží na tom, jestli nám dotyčný komentuje nebo ne. Důležité je, že na svém blogu zveřejnuje své ff povídky, nebo prostě jen články o Pánovi prstenů. Ale tím pádem jsou i blogy, na které chodíme rády, komentujeme tam, ale nemáme je v oblíbených zkrátka z toho důvodu, že se tématikou Pána prstenů nezabývají. Takže, pokud někdo takový čte tenhle článek a chce se dostat do našich oblíbených blogů, stačí úplně jednoduchá věc, napište povídku nebo článek na téma, které s tím naším souvisí, a my vás s radostí přidáme.

Samozřejmě, je tu i pár diskutabilních blogů. Například Scrat máme v oblíbených proto, že ještě před námi napsala ff hobití povídku. Bohužel se ale její blog evidentně PP dále nezaobírá, takže ji asi budeme muset vymazat. Další takový je Aredhel. Je to elfka. Ale má tak skvělý blog, povídky a vůbec, že jsme ji prostě přidat musely.

Tak snad jsme vám udělaly trošičku jasno, co se našeho systému přidávání do oblíbených týče.

Anketa

12. července 2014 v 9:37 | Irith a Polly
Protože jsme sem už daly prozatím všechny naše jednorázovky, rozhodly jsme se, že uděláme takovou anketku. Která z nich se Vám nejvíce líbila? Je to spíš pro naši informaci, který styl psaní a žánr má největší úspěch :-)
Anketa je pod každou jednorázovkou a níže v tomto článku.

Povídky na přání

16. června 2014 v 17:14 | Mittalmar
A je to tu! Poté, co jsme se poptaly pár spřátelených blogerů a dostaly od nich vesměs kladnou odezvu, jsme se rozhodly, že se vrhneme do psaní povídek na přání.

O blogu

5. dubna 2014 v 9:59 | Irith, Polly, Delfi
O blogu
Tento blog je věnovaný, podle nás velice přehlížené a velice důležité rase Středozemě, hobitům. Především dvěma z nich - Pipinovi a Smíškovi (I když je pravděpodobné, že ostatní tu budou také). Bylo nám totiž líto, že ačkoliv existuje mnoho blogů o Pánovi Prstenů, žádný se nevěnuje hobitům a když, tak ne Smíškovi s Pipinem. A tak jsme se rozhodly to změnit (nebo se o to alespon pokusit).


O nás
Jsme tři kamarádky posedlé hobity, Zeměplochou a humorem, povětšinou srozumitelným jen pro nás. Zkusily jsme tyto věci nějak zkloubit dohromady a to, co z toho vzniklo, naleznete na tomto blogu.

Irith- Irith to vlastně celé začalo. Zamilovala se do hobitů a svým nadšením nakazila i ostatní. Proč si vybrala jméno Irith, naleznete pod složkou Povídky - Zeměplocha. Irith především píše a většina povídek tady je od ní.

Polly- První nakažená bytost, ale se stejně velkým nadšením jako Irith. Polly kreslí a obrázky budou od ní (snad se budou podobat předloze). Píše málo, ale snaží se (I:A píše dobře...)

Delfi- Je druhá nakažená a líbí se jí to. Píše, ale je strašlivě líná (Což Polly štve, protože líná má být ona. Nakonec se ale smířila s prokrastinací) Irith se líbí její psaní a Delfi se to líbí taky, i když to zní hrozně. Velmi ráda Imituje Froda a miluje, když se tomu Irith s Polly řehtají (což je v jednom kuse, protože ony zase imitují Pipina se Smíškem).
 
 

Reklama