Blog

Prokletí?

27. února 2017 v 22:05 | Irith
Další pochybný výtvor jedné zjistřelé mysli aneb Irith filozofuje, i když jí to strašně nejde. Jen na vlastní nebezpečí!

"Já už nechci nazpět z toho světa pro hrdiny."

Když jsem před několika lety poprvé otevřela stránky elfího barda Laega, netušila jsem, jak moc to může být osudové. To co tam najdu, to co tam uslyším.

Rozcestník - Blog

29. ledna 2017 v 23:10 | Mittalmar
Sedm kamenů - 1. část, 2. část
Ze života studujícíh tolkienisty - I. díl, II. díl

PF 2017

1. ledna 2017 v 0:00 | Irith, Falko
Mittalmar Vám přeje hodně štěstí, nápadů a splněných (Středozemských) cílů a snů v roce 2017!

Referát na Pána Prstenů

28. října 2016 v 8:35 | Irith
Kdysi jsem slibovala, že sem dám nahrávku referátu na Pána Prstenů, který jsem měla v rámci Českého jazyka na našem gymplu.
Nahrávala jsem to doma, na foťák, takže to má odpovídající kvalitu. I hlasovou...

Dáma z Rady

16. září 2016 v 18:40 | Irith
Na úvod by možná bylo dobré upozornit, že to, že existuje nějaká Společnost přátel díla pana J.R.R. Tolkiena jsem zjistila ani ne před půl rokem. Stránky jsem našla, otevřela, po chvíli zase zavřela a nijak víc nečekala, že se z tohoto krátkého "setkání" vyvrbí v něco dalšího. Také upozorním na to, že je mi sedmnáct a moje první veřejná tolkienovská akce byl loňský con. To jen abyste pochopili, jakým tempem se události mohou ubírat, pokud se jim opravdu chce.

A jedna velice radostná zpráva, velice související s následujícím textem. Několik Tolkienovských výtvarníků, pod vedením Aegeri, si založilo vlastní blog - Minas Maenas. Blog má za úkol sdružovat výtvarníky Středozemě (podobně jako Písně Středozemně sdružují hudebníky). Na stránce se budou objevovat nové obrázky, výrobky a veškerá umělecká činnost inspirovaná Tolkienem. Pokud se tomuto věnujete (nemusí se jednat jen o krebu a malbu, ale klidně i o šití, kovářství... cokoliv) a chcete svá díla někde prezentovat nebojte se a napište! Minas Maenas má mimo jiné v plánu organiuzovat nějaké společné výstavy a další věci. Jedná se i o kalendáři a snad se můžete těšit i na společný projekt Mittalmaru a Minas Maenas (ono je to M takové oblíbené písmenko, že?). Ale to uvidíte časem, pokud se věc podaří.
A teď všichni šup na: http://tolkien-maenas.blog.cz/

Fanklub

4. září 2016 v 9:01 | Irith
Nehynoucí sláva a obdiv neminuly ani nás. A proto tento článek :-)
Pro samé reportáže a akce jsme úplně zapomněly vydat tento veledůležitý článek, informující o důležitém životním kroku celého Mittalmaru. Neboli, byl nám založen fanklub :-)

Mittalmar na facebooku

29. srpna 2016 v 13:30 | Polly, tento článek ovšem Irith
Tak je to tady. Potom, co si facebook založil i Jeremiáš bylo jasné, že železná opona mezi blogem a facebookem byla prolomena.
Takže ano, Mittalmar má facebook. Co se to stalo?

Hlášky ze Společenstva

5. srpna 2016 v 6:39 | Irith
Tento podivný článek je výsledkem jednoho tábora. Jak asi víte, právě se nacházíme na táboře. Hrajeme Pána Prstenů a pokud se chceme vypořádat z Černými jezdci a dalšími odpornostmi, máme jedinou možnost - trefit je papírovou koulí a zakřičet na ně nějakou hlášku, vhodnou hlášku o dobru, na povzbuzení spoluhráčů apod.
Většinou se používají veršíky z Bible, ale mě bylo povoleno použít hlášky ze Společenstva Prstenu. A říkala jsem si, že když už jsem si s tím dala tu práci, proč to neukázat i dál? Je to soupis všech povzbudivých slov z prvního dílu PP a třeba pomůže v těžké chvíli i Vám.

Jak se dělají změny

20. července 2016 v 12:00 | Irith
Je neuvěřitelné, když se podíváme zpět, jak moc jsme se za ty roky změnily. Jak moc se změnil Mittalmar. Ale protože jde většinou o dlouhodobé, nenápadné posuny, říkaly jsme si, že by bylo fajn alespoň ty nejdůležitější připomenout.

Článek vydáváme u příležitosti nového velkého milníku - nových a plně modernizovaných rozcestníků. První bod textu tedy bude zejména o nich.

Ale ještě než se ponoříte do čtení, pár informačních věcí. Od 22.7 do 6.8 jsme všichni čtyři na táboře (a ještě k tomu na tom samém). Články tedy přednastavené budou, ale komentáře rozhodně nečekejte.

Radostiny

8. července 2016 v 9:00 | Irith
Slovo Radostiny pro nás, prvních šest, navždycky zůstane něčím zvláštním. Něčím neobvyklým, jakýmsi cukrovím, které jste kdysi ochutnali a po kterém jste se mohli utlouct, ale už jste ho pak nikdy nenašli a ta chuť vám zůstala navždy ztracená. Něco co bylo a už nikdy nebude. A proč? Čím to bylo tak zvláštní? Poprvé. To zvláštní slovo, značící začátek nového příběhu a konec toho starého. A na Radostinách jeden takový velký příběh také začal. Příběh přátelství a lásky, která může překonat obrovské vzdálenosti, těžké problémy a nemoci a, řekněme, vážné sociální pochybení jednoho člena. Příběh pojednávající o výstupu na horu na Bilbovkách, kdy, když jeden z účastníků nemohl, ho ostatní nahoru prostě vynesli, příběh společných zpráv na skypu a řešení všech našich MPP (Malých Plyšových Problémů), příběh o telefonátech v půl čtvrté v noci a příběh toho, že když si to opravdu moc přejete, vaše přání se vždycky vyplní.

Velká změna II.

7. května 2016 v 16:00 | Mittalmar
Když jsme před půl rokem informovali o Frodově odchodu, zvedla se vlna komentářů, jejichž pisatelé doufali, že se někdy vrátí. To se tehdy zdálo nemožné, ale nikdy neříkej nikdy, že?

Kterak nakazit mladšího sourozence

13. dubna 2016 v 7:35 | Irith
Když mi moje sestra oznámila, že mají mít ve škole referát na svého oblíbeného zpěváka, nijak zvlášť nadšená jsem nebyla. Na koho si to udělá? Zase na něco, co mi už leze krkem, jak si to pouští pořád dokola… Jaké tedy bylo moje překvapení, když se ukázalo, že si vybrala Doubravku. Ano, Doubravku Vai Eledar. Sestřičku jsem po přednesení referátu přesvědčila, aby to nahrála a tuto nahrávku si po rozkliknutí celého článku můžete poslechnout.

Status quo

7. dubna 2016 v 8:29 | Irith
Status quo, jak zvláštní slovo. A jak důležité. No, a protože ten náš status quo se po těch dvou letech existence Mittalmaru (konečně) změnil, je na čase vydat článek, jak to teď s námi vlastně je.

Druhý rok na blogerském nebi

28. března 2016 v 0:01 | Irith, Polly, Pomněnka a mnoho dalších
Rok se s rokem sešel a už je to opět tady. Je tu 28. březen (3 dny po zničení Prstenu... taky jsme si to mohli naplánovat chytřeji) a s ním i narozeniny blogu Mittalmar. Tentokrát už druhé.
A proto Vás bude, stejně jako loni, čekat takový výčet toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý rok stalo.

(obrázek od Clarissy)

Elfohobití koutek podruhé

9. ledna 2016 v 6:00 | Mittalmar
Milí obyvatelé Ardy!

Již jednou jsme tu s vámi sdíleli pozvánku na skvělou a jedinečnou akci zvanou TolkienCon, kterou snad zná každý pravidelný návštěvník tohoto blogu, kde budete mít letos poprvé jedinečnou příležitost navštívit Elfohobití koutek. Čas této velkolepé uálosti se přiblížil a proto vám dnes představíme program koutku, abyste věděli, co vás v něm čeká. Upozorňuji, že Elfohobití koutek bude jen v sobotu, takže kdo v pátek na TolkienCon nemůžete, nemusíte se bát, že byste u nás o něco přišli. Kromě seznámení se s elfí a hobití kulturou a dalšího skvělého programu zde také budete moci naživo poznat většinu osůbek ze Společenstva Mittalmar a další známé postavy z naší tolkienovské blogové komunity. Takže rozhodně nesmíte chybět! :-) Na stránkách akce naleznete veškeré potřebné info a v současné době také již téměř konečnou verzi porgramu (zatím bez časového harmonogramu). Doporučuji teda nahlédnout a přečíst si, na co vše se můžete těšit, protože jestli stále ještě váháte, tohle vás snad přesvědčí, že nemůžete mít na víkend 15. - 17. ledna lepší program než TolkienCon! :-)

Těšíme se na vás!
Mittalmar
 
 

Reklama