Blog

Pán Prstenů vs. Hra o trůny

21. dubna 2018 v 8:36 | Jasna Estel Zastôlska
Srovnání Pána Prstenů a Hry o trůny tak, jak ho vidí jedna ze čtenářek Mittalmaru, hraničářka Estel.
Odkaz na Estelinu trpg hraničářskou hru zde: https://trpgstrider.wixsite.com/strider-rpg

Čtvrtý rok na blogerském nebi

28. března 2018 v 17:52 | Irith, Polly, Tani, Pomněnka a mnoho dalších
A máme tu již čtvrtý rok. Ani to nepřijde, že? Ale je pravda, že jakýsi posun nastal, a to vskutku velký. No kdo si ještě pamatuje Samovy trable? A je tu ještě někdo, kdo četl první pozvánku na Den hobitů? A kdo má v živé paměti toto podobné shrnutí, toho čísla první? Ať již to jste Vy nebo ne, dnes se před Vámi otevírá shrnutí čtvrté.

Středozemské vtipy

13. března 2018 v 12:17 | Mnoho různých
Kategorie "Středozemský vtip" existuje už poměrně dlouho. Ovšem podčást "Středozemské kameňáky" vymyslela Šárka a jejich největším "pisatelem" je každopádně Neklan.
V tomto článku vám představíme několik nejlepších vtipů - ať už našich nebo od někud okopírovaných, slovních i obrázkových. Podotýkám, že těch vtipů existuje na českém i cizojazyčném internetovém univerzu mnohem více, ale protože jsme slušný blog, většinu jich nemůžeme zveřejnit. A většinou ani nejsou příliš vtipné.

Ze života studujícího tolkienisty - I.

22. ledna 2018 v 23:05 | Irith
Nedávno jsem vzpomínala na všechny historky a zážitky, které mě jako studenta "prestižního gymnázia" a "budoucí elity národa" na škole potkaly. Veškeré interakce mého světa se světem mých nejdražších spolužáků a další vtipné ťafky od reality. Tyto fejetonky jsem uveřejňovala na facebookové stránce Mittalmaru a nyní prvních pět dávám sem.
Vítejte tedy u prvního dílu!

PF 2018

1. ledna 2018 v 0:01 | Irith, Falko
Mittalmar Vám přeje Šťastný nový rok 2018!

Prezentace SPDPJRRT v kině Lucerna

27. prosince 2017 v 10:48 | Irith
Především bych na úvod chtěla poděkovat všem autorům příspěvků do letošního ročníku Vánoc ve Středozemi. Jak mnoho lidí reflektovalo, kvalita se stále zvyšuje a obecně je tento adventní čas vždy velmi příjemný (i když pro nás to obnáší také mnoho nervů navíc) :-).

Ale teď už k dnešnímu článku samotnému.

Žijí mezi námi!

15. listopadu 2017 v 15:41 | Irith, Polly
Všichni jsme žili celá léta v omylu! Všechny nás udržovali ve lži! A my dnes odhalíme pravdu!

Po mnohá léta si všichni mysleli, že svět z pera britského autora J.R.R.Tolkiena je čistě fiktivní. Že elfové, trpaslíci a další stvoření neexistují a ani neexistovali? Ale je to opravdu tak? Nebo je všechno jen pečlivě promyšlené, vládou tutlané spiknutí? Čtěte dále a dozvíte se víc!

Ankety

12. listopadu 2017 v 13:55 | Irith
Protože se vyskytlo několik možností, kam se vydat dále a několik značně protichůdných názorů, řekli jsme si, že by nebylo špatné udělat jeden článek přímo z anket, kde si můžete rozhodnout sami.
Pokud byste měli k čemukoliv jakékoliv připomínky, neváhejte a sdělte je do komentářů!

Středozemské kvarteto

1. října 2017 v 19:59 | Mittalmar
Pamatujete, jak jsme tu kdysi zveřejňovali článek o hrách, které se dají přetvořit na Středozemskou tématiku? Tehdy jsme slibovali i další podobné články. Přišel čas na první opravdovou hru, kterou jsme "ztolkienizovali". Představujeme Vám narozeninový dárek pro naši drahou Pomněnku Illienel - Středozemské kvarteto.

Jména

7. září 2017 v 5:21 | Irith, Polly, Pomněnka, Tani
Poslední dobou se nám opravdu často stává, že se nás lidé ptají na významy našich přezdívek. Nelze spočítat, kolikrát už za Irith někdo přišel s "víš, že Irith zní stejně jako iritovat?" a myslel si, kdovíjak není chytrý a originální, že na to přišel jako první. A kolikrát už se někdo ozval, oči navrch hlavy "Víte, že Mittalmar je středová provincie Númenoru?" Proto a také kvůli těm, kteří se nás na významy našich jmen ptají jsme se rozhodly sepsat tento článek.

Co tedy znamená jméno Irith? Proč Tani? Kvůli čemu Pantoflíčková? A proč zrovna Pomněnka? A, asi hlavně, proč tedy Mittalmar?

Vítejte v malé exkurzi do začátků celého blogu, doby asi tři roky vzdálené, kdy jsme začínali.

Rychlá pošta

1. září 2017 v 9:44 | Mittalmar
Září se nachýlilo a s ním i obvyklý způsob vydávání článků. První článek se bude věnovat deskovce Rychlá pošta, kterou jsme zhotovili pro Terku s Dominikem jako svatební dar. Článek je také vydán ve zkušebně změněné barevnosti, protože si lidé stěžují, že se jim obvyklá žlutá špatně čte. Prosíme, aby se čtenáři vyjádřili do komentářů, zda je tato barevnost lepší.

A teď již ka samotné hře:
Od začátku bylo jasné, že uděláme nějakou deskovku. Ale protože jsme stejně tak dobře věděli, že nezvládneme vymyslet nic vlastního tak, aby to mělo hlavu a patu, rozhodli jsme se upravit již existující hru. Po konzultaci s Elwenem jsme zvolili hru Ticket to Ride, deskovku o stavbě železnic.

Prázdninový režim a další informace

28. června 2017 v 21:48 | Mittalmar
Ano, je to tu, další v podstatě bezpředmětný článek, pojednávající ovšem o několika zajímavých nových informacích, co se veškerého budoucího fungování blogu týče.

Hry

4. června 2017 v 8:47 | Irith
Máte dojem, že není co dělat? Je na akci mrtvo a chtělo by to oživit nějakou hrou? Ale Osadníci z Katanu se Vám už omrzely a chtělo by to něco tématického? Nebo jen prostě chcete dostat pár tipů na více či méně originální Středozemské hry? Potom jste tady dobře!

Článek toho čísla pětistý

20. dubna 2017 v 10:44 | Mittalmar
Přelom března a dubna je zde, na Mittalmaru vždy chaotický. Článek k výročí blogu, do toho Oslava zničení Prstenu a upoutávky na ni, potom první duben, Velikonoce... prostě se nám toho hrne nějak moc a hlavně nějak moc na určitá data. Asi jste si stačili všimnout, že poslední dobou vycházely články nepravidelně. Nebylo to proto, že bychom zapomněly nebo snad nic neměly připraveno, šlo prostě o "vyrovnávací" manévry, aby články, striktně dané určitým datem, vyšly ve správném dni.

Tento článek je trochu jiný. Není vázán na dny, ale přesto je výroční. Výroční pětistý článek. Ano, na Mittalmaru za skoro přesně tři roky existence vyšlo již pět set článků.

Třetí rok na blogerském nebi

28. března 2017 v 20:43 | Irith, Polly, Pomněnka, Tani a mnoho dalších
Dnes je 28. března a to je datum pro nás velmi důležité - datum jakýchsi "narozenin" blogu Mittalmar. A s tímto datem přichází i tradiční článek - shrnutí roku minulého a pár příslibů do budoucna. A že toho je! Hobit by neřekl, kolik se toho může za pouhých 365 dní stát.

 
 

Reklama