Blog

PF 2018

1. ledna 2018 v 0:01 | Irith, Falko
Mittalmar Vám přeje Šťastný nový rok 2018!

Prezentace SPDPJRRT v kině Lucerna

27. prosince 2017 v 10:48 | Irith
Především bych na úvod chtěla poděkovat všem autorům příspěvků do letošního ročníku Vánoc ve Středozemi. Jak mnoho lidí reflektovalo, kvalita se stále zvyšuje a obecně je tento adventní čas vždy velmi příjemný (i když pro nás to obnáší také mnoho nervů navíc) :-).

Ale teď už k dnešnímu článku samotnému.

Žijí mezi námi!

15. listopadu 2017 v 15:41 | Irith, Polly
Všichni jsme žili celá léta v omylu! Všechny nás udržovali ve lži! A my dnes odhalíme pravdu!

Po mnohá léta si všichni mysleli, že svět z pera britského autora J.R.R.Tolkiena je čistě fiktivní. Že elfové, trpaslíci a další stvoření neexistují a ani neexistovali? Ale je to opravdu tak? Nebo je všechno jen pečlivě promyšlené, vládou tutlané spiknutí? Čtěte dále a dozvíte se víc!

Ankety

12. listopadu 2017 v 13:55 | Irith
Protože se vyskytlo několik možností, kam se vydat dále a několik značně protichůdných názorů, řekli jsme si, že by nebylo špatné udělat jeden článek přímo z anket, kde si můžete rozhodnout sami.
Pokud byste měli k čemukoliv jakékoliv připomínky, neváhejte a sdělte je do komentářů!

Středozemské kvarteto

1. října 2017 v 19:59 | Mittalmar
Pamatujete, jak jsme tu kdysi zveřejňovali článek o hrách, které se dají přetvořit na Středozemskou tématiku? Tehdy jsme slibovali i další podobné články. Přišel čas na první opravdovou hru, kterou jsme "ztolkienizovali". Představujeme Vám narozeninový dárek pro naši drahou Pomněnku Illienel - Středozemské kvarteto.

Jména

7. září 2017 v 5:21 | Irith, Polly, Pomněnka, Tani
Poslední dobou se nám opravdu často stává, že se nás lidé ptají na významy našich přezdívek. Nelze spočítat, kolikrát už za Irith někdo přišel s "víš, že Irith zní stejně jako iritovat?" a myslel si, kdovíjak není chytrý a originální, že na to přišel jako první. A kolikrát už se někdo ozval, oči navrch hlavy "Víte, že Mittalmar je středová provincie Númenoru?" Proto a také kvůli těm, kteří se nás na významy našich jmen ptají jsme se rozhodly sepsat tento článek.

Co tedy znamená jméno Irith? Proč Tani? Kvůli čemu Pantoflíčková? A proč zrovna Pomněnka? A, asi hlavně, proč tedy Mittalmar?

Vítejte v malé exkurzi do začátků celého blogu, doby asi tři roky vzdálené, kdy jsme začínali.

Rychlá pošta

1. září 2017 v 9:44 | Mittalmar
Září se nachýlilo a s ním i obvyklý způsob vydávání článků. První článek se bude věnovat deskovce Rychlá pošta, kterou jsme zhotovili pro Terku s Dominikem jako svatební dar. Článek je také vydán ve zkušebně změněné barevnosti, protože si lidé stěžují, že se jim obvyklá žlutá špatně čte. Prosíme, aby se čtenáři vyjádřili do komentářů, zda je tato barevnost lepší.

A teď již ka samotné hře:
Od začátku bylo jasné, že uděláme nějakou deskovku. Ale protože jsme stejně tak dobře věděli, že nezvládneme vymyslet nic vlastního tak, aby to mělo hlavu a patu, rozhodli jsme se upravit již existující hru. Po konzultaci s Elwenem jsme zvolili hru Ticket to Ride, deskovku o stavbě železnic.

Prázdninový režim a další informace

28. června 2017 v 21:48 | Mittalmar
Ano, je to tu, další v podstatě bezpředmětný článek, pojednávající ovšem o několika zajímavých nových informacích, co se veškerého budoucího fungování blogu týče.

Hry

4. června 2017 v 8:47 | Irith
Máte dojem, že není co dělat? Je na akci mrtvo a chtělo by to oživit nějakou hrou? Ale Osadníci z Katanu se Vám už omrzely a chtělo by to něco tématického? Nebo jen prostě chcete dostat pár tipů na více či méně originální Středozemské hry? Potom jste tady dobře!

Článek toho čísla pětistý

20. dubna 2017 v 10:44 | Mittalmar
Přelom března a dubna je zde, na Mittalmaru vždy chaotický. Článek k výročí blogu, do toho Oslava zničení Prstenu a upoutávky na ni, potom první duben, Velikonoce... prostě se nám toho hrne nějak moc a hlavně nějak moc na určitá data. Asi jste si stačili všimnout, že poslední dobou vycházely články nepravidelně. Nebylo to proto, že bychom zapomněly nebo snad nic neměly připraveno, šlo prostě o "vyrovnávací" manévry, aby články, striktně dané určitým datem, vyšly ve správném dni.

Tento článek je trochu jiný. Není vázán na dny, ale přesto je výroční. Výroční pětistý článek. Ano, na Mittalmaru za skoro přesně tři roky existence vyšlo již pět set článků.

Třetí rok na blogerském nebi

28. března 2017 v 20:43 | Irith, Polly, Pomněnka, Tani a mnoho dalších
Dnes je 28. března a to je datum pro nás velmi důležité - datum jakýchsi "narozenin" blogu Mittalmar. A s tímto datem přichází i tradiční článek - shrnutí roku minulého a pár příslibů do budoucna. A že toho je! Hobit by neřekl, kolik se toho může za pouhých 365 dní stát.

Prokletí?

27. února 2017 v 22:05 | Irith
Další pochybný výtvor jedné zjistřelé mysli aneb Irith filozofuje, i když jí to strašně nejde. Jen na vlastní nebezpečí!

"Já už nechci nazpět z toho světa pro hrdiny."

Když jsem před několika lety poprvé otevřela stránky elfího barda Laega, netušila jsem, jak moc to může být osudové. To co tam najdu, to co tam uslyším.

Rozcestník - Blog

29. ledna 2017 v 23:10 | Mittalmar
Sedm kamenů - 1. část, 2. část
Ze života studujícíh tolkienisty - I. díl, II. díl

PF 2017

1. ledna 2017 v 0:00 | Irith, Falko
Mittalmar Vám přeje hodně štěstí, nápadů a splněných (Středozemských) cílů a snů v roce 2017!

Referát na Pána Prstenů

28. října 2016 v 8:35 | Irith
Kdysi jsem slibovala, že sem dám nahrávku referátu na Pána Prstenů, který jsem měla v rámci Českého jazyka na našem gymplu.
Nahrávala jsem to doma, na foťák, takže to má odpovídající kvalitu. I hlasovou...
 
 

Reklama
Reklama