Blog

Jména

7. září 2017 v 5:21 | Irith, Polly, Pomněnka, Tani
Poslední dobou se nám opravdu často stává, že se nás lidé ptají na významy našich přezdívek. Nelze spočítat, kolikrát už za Irith někdo přišel s "víš, že Irith zní stejně jako iritovat?" a myslel si, kdovíjak není chytrý a originální, že na to přišel jako první. A kolikrát už se někdo ozval, oči navrch hlavy "Víte, že Mittalmar je středová provincie Númenoru?" Proto a také kvůli těm, kteří se nás na významy našich jmen ptají jsme se rozhodly sepsat tento článek.

Co tedy znamená jméno Irith? Proč Tani? Kvůli čemu Pantoflíčková? A proč zrovna Pomněnka? A, asi hlavně, proč tedy Mittalmar?

Vítejte v malé exkurzi do začátků celého blogu, doby asi tři roky vzdálené, kdy jsme začínali.

Prázdninový režim a další informace

28. června 2017 v 21:48 | Mittalmar
Ano, je to tu, další v podstatě bezpředmětný článek, pojednávající ovšem o několika zajímavých nových informacích, co se veškerého budoucího fungování blogu týče.

Hry

4. června 2017 v 8:47 | Irith
Máte dojem, že není co dělat? Je na akci mrtvo a chtělo by to oživit nějakou hrou? Ale Osadníci z Katanu se Vám už omrzely a chtělo by to něco tématického? Nebo jen prostě chcete dostat pár tipů na více či méně originální Středozemské hry? Potom jste tady dobře!

Článek toho čísla pětistý

20. dubna 2017 v 10:44 | Mittalmar
Přelom března a dubna je zde, na Mittalmaru vždy chaotický. Článek k výročí blogu, do toho Oslava zničení Prstenu a upoutávky na ni, potom první duben, Velikonoce... prostě se nám toho hrne nějak moc a hlavně nějak moc na určitá data. Asi jste si stačili všimnout, že poslední dobou vycházely články nepravidelně. Nebylo to proto, že bychom zapomněly nebo snad nic neměly připraveno, šlo prostě o "vyrovnávací" manévry, aby články, striktně dané určitým datem, vyšly ve správném dni.

Tento článek je trochu jiný. Není vázán na dny, ale přesto je výroční. Výroční pětistý článek. Ano, na Mittalmaru za skoro přesně tři roky existence vyšlo již pět set článků.

Třetí rok na blogerském nebi

28. března 2017 v 20:43 | Irith, Polly, Pomněnka, Tani a mnoho dalších
Dnes je 28. března a to je datum pro nás velmi důležité - datum jakýchsi "narozenin" blogu Mittalmar. A s tímto datem přichází i tradiční článek - shrnutí roku minulého a pár příslibů do budoucna. A že toho je! Hobit by neřekl, kolik se toho může za pouhých 365 dní stát.

Prokletí?

27. února 2017 v 22:05 | Irith
Další pochybný výtvor jedné zjistřelé mysli aneb Irith filozofuje, i když jí to strašně nejde. Jen na vlastní nebezpečí!

"Já už nechci nazpět z toho světa pro hrdiny."

Když jsem před několika lety poprvé otevřela stránky elfího barda Laega, netušila jsem, jak moc to může být osudové. To co tam najdu, to co tam uslyším.

Rozcestník - Blog

29. ledna 2017 v 23:10 | Mittalmar


PF 2017

1. ledna 2017 v 0:00 | Irith, Falko
Mittalmar Vám přeje hodně štěstí, nápadů a splněných (Středozemských) cílů a snů v roce 2017!

Referát na Pána Prstenů

28. října 2016 v 8:35 | Irith
Kdysi jsem slibovala, že sem dám nahrávku referátu na Pána Prstenů, který jsem měla v rámci Českého jazyka na našem gymplu.
Nahrávala jsem to doma, na foťák, takže to má odpovídající kvalitu. I hlasovou...

Dáma z Rady

16. září 2016 v 18:40 | Irith
Na úvod by možná bylo dobré upozornit, že to, že existuje nějaká Společnost přátel díla pana J.R.R. Tolkiena jsem zjistila ani ne před půl rokem. Stránky jsem našla, otevřela, po chvíli zase zavřela a nijak víc nečekala, že se z tohoto krátkého "setkání" vyvrbí v něco dalšího. Také upozorním na to, že je mi sedmnáct a moje první veřejná tolkienovská akce byl loňský con. To jen abyste pochopili, jakým tempem se události mohou ubírat, pokud se jim opravdu chce.

A jedna velice radostná zpráva, velice související s následujícím textem. Několik Tolkienovských výtvarníků, pod vedením Aegeri, si založilo vlastní blog - Minas Maenas. Blog má za úkol sdružovat výtvarníky Středozemě (podobně jako Písně Středozemně sdružují hudebníky). Na stránce se budou objevovat nové obrázky, výrobky a veškerá umělecká činnost inspirovaná Tolkienem. Pokud se tomuto věnujete (nemusí se jednat jen o krebu a malbu, ale klidně i o šití, kovářství... cokoliv) a chcete svá díla někde prezentovat nebojte se a napište! Minas Maenas má mimo jiné v plánu organiuzovat nějaké společné výstavy a další věci. Jedná se i o kalendáři a snad se můžete těšit i na společný projekt Mittalmaru a Minas Maenas (ono je to M takové oblíbené písmenko, že?). Ale to uvidíte časem, pokud se věc podaří.
A teď všichni šup na: http://tolkien-maenas.blog.cz/

Fanklub

4. září 2016 v 9:01 | Irith
Nehynoucí sláva a obdiv neminuly ani nás. A proto tento článek :-)
Pro samé reportáže a akce jsme úplně zapomněly vydat tento veledůležitý článek, informující o důležitém životním kroku celého Mittalmaru. Neboli, byl nám založen fanklub :-)

Mittalmar na facebooku

29. srpna 2016 v 13:30 | Polly, tento článek ovšem Irith
Tak je to tady. Potom, co si facebook založil i Jeremiáš bylo jasné, že železná opona mezi blogem a facebookem byla prolomena.
Takže ano, Mittalmar má facebook. Co se to stalo?

Hlášky ze Společenstva

5. srpna 2016 v 6:39 | Irith
Tento podivný článek je výsledkem jednoho tábora. Jak asi víte, právě se nacházíme na táboře. Hrajeme Pána Prstenů a pokud se chceme vypořádat z Černými jezdci a dalšími odpornostmi, máme jedinou možnost - trefit je papírovou koulí a zakřičet na ně nějakou hlášku, vhodnou hlášku o dobru, na povzbuzení spoluhráčů apod.
Většinou se používají veršíky z Bible, ale mě bylo povoleno použít hlášky ze Společenstva Prstenu. A říkala jsem si, že když už jsem si s tím dala tu práci, proč to neukázat i dál? Je to soupis všech povzbudivých slov z prvního dílu PP a třeba pomůže v těžké chvíli i Vám.

Jak se dělají změny

20. července 2016 v 12:00 | Irith
Je neuvěřitelné, když se podíváme zpět, jak moc jsme se za ty roky změnily. Jak moc se změnil Mittalmar. Ale protože jde většinou o dlouhodobé, nenápadné posuny, říkaly jsme si, že by bylo fajn alespoň ty nejdůležitější připomenout.

Článek vydáváme u příležitosti nového velkého milníku - nových a plně modernizovaných rozcestníků. První bod textu tedy bude zejména o nich.

Ale ještě než se ponoříte do čtení, pár informačních věcí. Od 22.7 do 6.8 jsme všichni čtyři na táboře (a ještě k tomu na tom samém). Články tedy přednastavené budou, ale komentáře rozhodně nečekejte.

Radostiny

8. července 2016 v 9:00 | Irith
Slovo Radostiny pro nás, prvních šest, navždycky zůstane něčím zvláštním. Něčím neobvyklým, jakýmsi cukrovím, které jste kdysi ochutnali a po kterém jste se mohli utlouct, ale už jste ho pak nikdy nenašli a ta chuť vám zůstala navždy ztracená. Něco co bylo a už nikdy nebude. A proč? Čím to bylo tak zvláštní? Poprvé. To zvláštní slovo, značící začátek nového příběhu a konec toho starého. A na Radostinách jeden takový velký příběh také začal. Příběh přátelství a lásky, která může překonat obrovské vzdálenosti, těžké problémy a nemoci a, řekněme, vážné sociální pochybení jednoho člena. Příběh pojednávající o výstupu na horu na Bilbovkách, kdy, když jeden z účastníků nemohl, ho ostatní nahoru prostě vynesli, příběh společných zpráv na skypu a řešení všech našich MPP (Malých Plyšových Problémů), příběh o telefonátech v půl čtvrté v noci a příběh toho, že když si to opravdu moc přejete, vaše přání se vždycky vyplní.
 
 

Reklama