Blog

Pozvánka na komorní larp Tol Eressëa

3. srpna 2018 v 7:00 | Mittalmar
Možná jste ještě nikdy nebyli na larpu a nenápadně po nich pokukujete. Nebo naopak objíždíte všechny v okolí a nemůžete se dočkat, až narazíte konečně na něco nového. A nebo jste trochu smutní z toho, že všechny středozemské larpy jsou jen z Hobita, maximálně Pána Prstenů a chudák Silmarillion ostrouhal. Pokud alespoň něco z toho na vás sedí, mohl by vás zajímat nový larp Tol Eressea!

Šifry z Radostinové hry - soutěž

28. července 2018 v 3:50 | Irith
Tradice Radostinových her se v Mittalmaru drží již třetím rokem. Letos hru, stejně jako loni, vymyslela a celou připravila Irith. O hře samotné bude jistě samostatný článek následovat, v tomto článku se budeme věnovat pouze jedné části hry. A to šifrám.

Prázdninový režim a další (ne)šťastné zprávy

28. června 2018 v 11:12 | Mittalmar
Rok se s rokem sešel a opět nastává čas prázdnin. Čas, kdy jsou všichni pryč a nikdo nestíhá články ani psát ani číst. Čas, kdy se stahujeme do výrazného útlumu, abychom v září mohli zase nastoupit v plné síle a čelem červeným od polibků četných tvůrčích múz.

Vyhodnocení ankety

3. června 2018 v 5:54 | Mittalmar
Jistě jste si všimli, že zde v menu po levé staně hrozně dlouhou dobu (ehm... čtyři roky...) byla jistá anketa. Anketa o nejoblíbenějšího hobita. Protože jsme ji již stáhli a protože čtyři roky je snad dost čau na relevantní výsledek, je na čase udělat jisté vyhlášení a tuto prehistorickou anketu slavnostně uzavřít.

Ze života studujícího tolkienisty - II.

21. května 2018 v 22:24 | Irith
Po dlouhé době za vámi přicházíme s druhou várkou Irithiných postřehů a krátkých vyprávění o tom, jaké příhody, radosti a strasti mohou potkat tolkienisty při studiu na střední škole, zejména pak v maturitním ročníku.

Souhrn ikonek z akcí

6. května 2018 v 7:00 | Mittalmar
Možná jste si všimli po levé straně naší stránky v menu takových ikonek, týkajících se našich akcí. Odkazují na reportáže z aktuálních víkendových setkání, které ve Společenstvu Mittalmar pořádáme, ale třeba i veřejného dne hobitů.

Čím je mi kniha?

3. května 2018 v 13:10 | Tani
Slohová práce do školy od Tani - úvaha na téma, které je všem čtenářům Tolkienova díla dobře známé.

Pán Prstenů vs. Hra o trůny

21. dubna 2018 v 8:36 | Jasna Estel Zastôlska
Srovnání Pána Prstenů a Hry o trůny tak, jak ho vidí jedna ze čtenářek Mittalmaru, hraničářka Estel.
Odkaz na Estelinu trpg hraničářskou hru zde: https://trpgstrider.wixsite.com/strider-rpg

Čtvrtý rok na blogerském nebi

28. března 2018 v 17:52 | Irith, Polly, Tani, Pomněnka a mnoho dalších
A máme tu již čtvrtý rok. Ani to nepřijde, že? Ale je pravda, že jakýsi posun nastal, a to vskutku velký. No kdo si ještě pamatuje Samovy trable? A je tu ještě někdo, kdo četl první pozvánku na Den hobitů? A kdo má v živé paměti toto podobné shrnutí, toho čísla první? Ať již to jste Vy nebo ne, dnes se před Vámi otevírá shrnutí čtvrté.

Středozemské vtipy

13. března 2018 v 12:17 | Mnoho různých
Kategorie "Středozemský vtip" existuje už poměrně dlouho. Ovšem podčást "Středozemské kameňáky" vymyslela Šárka a jejich největším "pisatelem" je každopádně Neklan.
V tomto článku vám představíme několik nejlepších vtipů - ať už našich nebo od někud okopírovaných, slovních i obrázkových. Podotýkám, že těch vtipů existuje na českém i cizojazyčném internetovém univerzu mnohem více, ale protože jsme slušný blog, většinu jich nemůžeme zveřejnit. A většinou ani nejsou příliš vtipné.

Ze života studujícího tolkienisty - I.

22. ledna 2018 v 23:05 | Irith
Nedávno jsem vzpomínala na všechny historky a zážitky, které mě jako studenta "prestižního gymnázia" a "budoucí elity národa" na škole potkaly. Veškeré interakce mého světa se světem mých nejdražších spolužáků a další vtipné ťafky od reality. Tyto fejetonky jsem uveřejňovala na facebookové stránce Mittalmaru a nyní prvních pět dávám sem.
Vítejte tedy u prvního dílu!

PF 2018

1. ledna 2018 v 0:01 | Irith, Falko
Mittalmar Vám přeje Šťastný nový rok 2018!

Prezentace SPDPJRRT v kině Lucerna

27. prosince 2017 v 10:48 | Irith
Především bych na úvod chtěla poděkovat všem autorům příspěvků do letošního ročníku Vánoc ve Středozemi. Jak mnoho lidí reflektovalo, kvalita se stále zvyšuje a obecně je tento adventní čas vždy velmi příjemný (i když pro nás to obnáší také mnoho nervů navíc) :-).

Ale teď už k dnešnímu článku samotnému.

Žijí mezi námi!

15. listopadu 2017 v 15:41 | Irith, Polly
Všichni jsme žili celá léta v omylu! Všechny nás udržovali ve lži! A my dnes odhalíme pravdu!

Po mnohá léta si všichni mysleli, že svět z pera britského autora J.R.R.Tolkiena je čistě fiktivní. Že elfové, trpaslíci a další stvoření neexistují a ani neexistovali? Ale je to opravdu tak? Nebo je všechno jen pečlivě promyšlené, vládou tutlané spiknutí? Čtěte dále a dozvíte se víc!

Ankety

12. listopadu 2017 v 13:55 | Irith
Protože se vyskytlo několik možností, kam se vydat dále a několik značně protichůdných názorů, řekli jsme si, že by nebylo špatné udělat jeden článek přímo z anket, kde si můžete rozhodnout sami.
Pokud byste měli k čemukoliv jakékoliv připomínky, neváhejte a sdělte je do komentářů!
 
 

Reklama