Blog

Tolkien.cz

6. října 2018 v 11:33 | Mittalmar
A na čem jsme to celé léto tak pracovali? Konečně Vám můžeme oznámit vyhlášení projektu, na kterém především Polly strávila hodiny a hodiny práce. A tím je kompletní obnova stránek české tolkienovské společnosti - tolkien.cz

Náušnice

28. září 2018 v 13:50 | Falko, Irith
Když máte o sedm let mladšího sourozence, je občas poměrně obtížné dokázat se v zájmech střetnout a bavit se tak, aby to vyhovovalo oběma. A o to těžší je něco společně tvořit. Avšak stalo se, že Irith a Falko doopravdy našly něco, co mohou dělat spolu. A jsou to náušnice.
Falko velmi ráda vyrábí šperky z korálků, ale nebaví jí vymýšlet si vlastní "design". A já to mám naopak. Není tedy nic jednoduššího, než začít spolupracovat.
A proto jsme obě rády, že Vám můžeme představit kolekce náušnic z korálků, jejichž návrhy z většiny kreslila Irith a poté dle návrhů vyráběla Falko.

Studujeme v Brně a další informace

20. září 2018 v 21:36 | Mittalmar
Všeho moc škodí ale jednou za čas se takové informační články zkrátka hodí. Co se tedy u nás za těch několik měsíců přihodilo, jaké změny a novinky čekají nás i vás a co se vůbec dít bude?

POZOR - Změna času Dne hobitů. Do Liliové čajovny se prosím dostavte až ve tři, nikoliv ve dvě.
POZOR PODRUHÉ - V sobotu je taktéž uzávěrka soutěže O Gondorský semenáček a tedy nejvyšší čas přihlásit se!!!

Sedm kamenů - 2. část

13. září 2018 v 15:36 | Irith
Přichází druhá část scénáře Radostinové hry.

Sedm kamenů - 1. část

10. září 2018 v 11:57 | Irith
Něco málo o letošní Radostinového hře jste se mohli dozvědět z šifrovací soutěže, která zde na blogu probíhala a do které byly použity právě šifry ze hry. Teď přišel čas na jakousi reportáž. Vzhledem ke složitosti hry jsem se ale rozhodla reportáž vytvořit z herního scénáře, doplněným o fotky a postřehy. Tato "reportáž" bude mít z důvodu rozsahu dva díly.
Jedná se o poupravený herní scénář takový, jaký ho měly k dispozici cp.

Herní mechanismus je vysvětlem ve scénáři jako takovém. Kurzívou jsou uvedeny zprávy, které hráči hledali v terénu (a dalo jim to mnohdy zabrat :-) ). Tučně jsou uvedeny odpovědi na otázky.
Cp byly Irith s Tani. Tani hrála Loriena a všechny postavy, Irith se zhostila role průvodce - Maiar snů a později korunovaného krále.

Šifry z Radostinové hry - řešení

4. září 2018 v 6:09 | Irith
Je na čase vyhlásit řešení šifer z Radostinové hry a také výsledky, jak se kdo v naší malé šifrovací soutěži umístil.

Pozvánka na komorní larp Tol Eressëa

3. srpna 2018 v 7:00 | Mittalmar
Možná jste ještě nikdy nebyli na larpu a nenápadně po nich pokukujete. Nebo naopak objíždíte všechny v okolí a nemůžete se dočkat, až narazíte konečně na něco nového. A nebo jste trochu smutní z toho, že všechny středozemské larpy jsou jen z Hobita, maximálně Pána Prstenů a chudák Silmarillion ostrouhal. Pokud alespoň něco z toho na vás sedí, mohl by vás zajímat nový larp Tol Eressea!

Šifry z Radostinové hry - soutěž

28. července 2018 v 3:50 | Irith
Tradice Radostinových her se v Mittalmaru drží již třetím rokem. Letos hru, stejně jako loni, vymyslela a celou připravila Irith. O hře samotné bude jistě samostatný článek následovat, v tomto článku se budeme věnovat pouze jedné části hry. A to šifrám.

Prázdninový režim a další (ne)šťastné zprávy

28. června 2018 v 11:12 | Mittalmar
Rok se s rokem sešel a opět nastává čas prázdnin. Čas, kdy jsou všichni pryč a nikdo nestíhá články ani psát ani číst. Čas, kdy se stahujeme do výrazného útlumu, abychom v září mohli zase nastoupit v plné síle a čelem červeným od polibků četných tvůrčích múz.

Vyhodnocení ankety

3. června 2018 v 5:54 | Mittalmar
Jistě jste si všimli, že zde v menu po levé staně hrozně dlouhou dobu (ehm... čtyři roky...) byla jistá anketa. Anketa o nejoblíbenějšího hobita. Protože jsme ji již stáhli a protože čtyři roky je snad dost čau na relevantní výsledek, je na čase udělat jisté vyhlášení a tuto prehistorickou anketu slavnostně uzavřít.

Ze života studujícího tolkienisty - II.

21. května 2018 v 22:24 | Irith
Po dlouhé době za vámi přicházíme s druhou várkou Irithiných postřehů a krátkých vyprávění o tom, jaké příhody, radosti a strasti mohou potkat tolkienisty při studiu na střední škole, zejména pak v maturitním ročníku.

Souhrn ikonek z akcí

6. května 2018 v 7:00 | Mittalmar
Možná jste si všimli po levé straně naší stránky v menu takových ikonek, týkajících se našich akcí. Odkazují na reportáže z aktuálních víkendových setkání, které ve Společenstvu Mittalmar pořádáme, ale třeba i veřejného dne hobitů.

Čím je mi kniha?

3. května 2018 v 13:10 | Tani
Slohová práce do školy od Tani - úvaha na téma, které je všem čtenářům Tolkienova díla dobře známé.

Pán Prstenů vs. Hra o trůny

21. dubna 2018 v 8:36 | Jasna Estel Zastôlska
Srovnání Pána Prstenů a Hry o trůny tak, jak ho vidí jedna ze čtenářek Mittalmaru, hraničářka Estel.
Odkaz na Estelinu trpg hraničářskou hru zde: https://trpgstrider.wixsite.com/strider-rpg

Čtvrtý rok na blogerském nebi

28. března 2018 v 17:52 | Irith, Polly, Tani, Pomněnka a mnoho dalších
A máme tu již čtvrtý rok. Ani to nepřijde, že? Ale je pravda, že jakýsi posun nastal, a to vskutku velký. No kdo si ještě pamatuje Samovy trable? A je tu ještě někdo, kdo četl první pozvánku na Den hobitů? A kdo má v živé paměti toto podobné shrnutí, toho čísla první? Ať již to jste Vy nebo ne, dnes se před Vámi otevírá shrnutí čtvrté.
 
 

Reklama