Blog

A co dál?

23. listopadu 2018 v 23:46 | Polly, Pomněnka, Tani
Život přináší změny a ty se dříve či později nevyhnou dokonce ani hobitům. Mittalmarem v posledních dnech otřáslo Irithino oznámení o odchodu z aktivní tolkienovské scény. Rozloučení to bylo smutné, ale naštěstí ne definitivní. Irith nám neodplouvá do Valinoru a vídat na akcích ji budeme i nadále, možná nás dokonce přece jen čas od času potěší i nějakým svým příspěvkem. Nechme se překvapit. Ačkoliv však Irith stála za zrodem a chodem většiny aktivit Mittalmaru, neznamená její odchod úplný konec. Nejaktivnější člen osazenstva blogu se sice stahuje do ústraní, ale pořád jsme tu my ostatní - Polly, Pomněnka a Tani. A můžete nám věřit, že rozhodně neplánujeme náš zelený blog opustit.

Rozloučení

22. listopadu 2018 v 0:01 | Irith
"Je mi to líto. Že se tohohle všeho budu muset vzdát," řekla nahlas.
"Každý se musíme vzdát toho, co je nám blízké. Každý den, každou hodinu," odpověděl jí elf. "A někdy se musíme vzdát jednoho, abychom získali druhé. A občas," nepatrně zvýšil hlas, "se musíme vzdát toho, co milujeme a na čem nám záleží proto, abychom se vyvarovali velké bolesti. Protože setrvávat v minulosti a vzpomínkách a neměnit se když svět kolem nás uhání dopředu, to může být to největší prokletí ze všeho."

Tolkien.cz

6. října 2018 v 11:33 | Mittalmar
A na čem jsme to celé léto tak pracovali? Konečně Vám můžeme oznámit vyhlášení projektu, na kterém především Polly strávila hodiny a hodiny práce. A tím je kompletní obnova stránek české tolkienovské společnosti - tolkien.cz

Náušnice

28. září 2018 v 13:50 | Falko, Irith
Když máte o sedm let mladšího sourozence, je občas poměrně obtížné dokázat se v zájmech střetnout a bavit se tak, aby to vyhovovalo oběma. A o to těžší je něco společně tvořit. Avšak stalo se, že Irith a Falko doopravdy našly něco, co mohou dělat spolu. A jsou to náušnice.
Falko velmi ráda vyrábí šperky z korálků, ale nebaví jí vymýšlet si vlastní "design". A já to mám naopak. Není tedy nic jednoduššího, než začít spolupracovat.
A proto jsme obě rády, že Vám můžeme představit kolekce náušnic z korálků, jejichž návrhy z většiny kreslila Irith a poté dle návrhů vyráběla Falko.

Studujeme v Brně a další informace

20. září 2018 v 21:36 | Mittalmar
Všeho moc škodí ale jednou za čas se takové informační články zkrátka hodí. Co se tedy u nás za těch několik měsíců přihodilo, jaké změny a novinky čekají nás i vás a co se vůbec dít bude?

POZOR - Změna času Dne hobitů. Do Liliové čajovny se prosím dostavte až ve tři, nikoliv ve dvě.
POZOR PODRUHÉ - V sobotu je taktéž uzávěrka soutěže O Gondorský semenáček a tedy nejvyšší čas přihlásit se!!!

Sedm kamenů - 2. část

13. září 2018 v 15:36 | Irith
Přichází druhá část scénáře Radostinové hry.

Sedm kamenů - 1. část

10. září 2018 v 11:57 | Irith
Něco málo o letošní Radostinového hře jste se mohli dozvědět z šifrovací soutěže, která zde na blogu probíhala a do které byly použity právě šifry ze hry. Teď přišel čas na jakousi reportáž. Vzhledem ke složitosti hry jsem se ale rozhodla reportáž vytvořit z herního scénáře, doplněným o fotky a postřehy. Tato "reportáž" bude mít z důvodu rozsahu dva díly.
Jedná se o poupravený herní scénář takový, jaký ho měly k dispozici cp.

Herní mechanismus je vysvětlem ve scénáři jako takovém. Kurzívou jsou uvedeny zprávy, které hráči hledali v terénu (a dalo jim to mnohdy zabrat :-) ). Tučně jsou uvedeny odpovědi na otázky.
Cp byly Irith s Tani. Tani hrála Loriena a všechny postavy, Irith se zhostila role průvodce - Maiar snů a později korunovaného krále.

Šifry z Radostinové hry - řešení

4. září 2018 v 6:09 | Irith
Je na čase vyhlásit řešení šifer z Radostinové hry a také výsledky, jak se kdo v naší malé šifrovací soutěži umístil.

Pozvánka na komorní larp Tol Eressëa

3. srpna 2018 v 7:00 | Mittalmar
Možná jste ještě nikdy nebyli na larpu a nenápadně po nich pokukujete. Nebo naopak objíždíte všechny v okolí a nemůžete se dočkat, až narazíte konečně na něco nového. A nebo jste trochu smutní z toho, že všechny středozemské larpy jsou jen z Hobita, maximálně Pána Prstenů a chudák Silmarillion ostrouhal. Pokud alespoň něco z toho na vás sedí, mohl by vás zajímat nový larp Tol Eressea!

Šifry z Radostinové hry - soutěž

28. července 2018 v 3:50 | Irith
Tradice Radostinových her se v Mittalmaru drží již třetím rokem. Letos hru, stejně jako loni, vymyslela a celou připravila Irith. O hře samotné bude jistě samostatný článek následovat, v tomto článku se budeme věnovat pouze jedné části hry. A to šifrám.

Prázdninový režim a další (ne)šťastné zprávy

28. června 2018 v 11:12 | Mittalmar
Rok se s rokem sešel a opět nastává čas prázdnin. Čas, kdy jsou všichni pryč a nikdo nestíhá články ani psát ani číst. Čas, kdy se stahujeme do výrazného útlumu, abychom v září mohli zase nastoupit v plné síle a čelem červeným od polibků četných tvůrčích múz.

Vyhodnocení ankety

3. června 2018 v 5:54 | Mittalmar
Jistě jste si všimli, že zde v menu po levé staně hrozně dlouhou dobu (ehm... čtyři roky...) byla jistá anketa. Anketa o nejoblíbenějšího hobita. Protože jsme ji již stáhli a protože čtyři roky je snad dost čau na relevantní výsledek, je na čase udělat jisté vyhlášení a tuto prehistorickou anketu slavnostně uzavřít.

Ze života studujícího tolkienisty - II.

21. května 2018 v 22:24 | Irith
Po dlouhé době za vámi přicházíme s druhou várkou Irithiných postřehů a krátkých vyprávění o tom, jaké příhody, radosti a strasti mohou potkat tolkienisty při studiu na střední škole, zejména pak v maturitním ročníku.

Souhrn ikonek z akcí

6. května 2018 v 7:00 | Mittalmar
Možná jste si všimli po levé straně naší stránky v menu takových ikonek, týkajících se našich akcí. Odkazují na reportáže z aktuálních víkendových setkání, které ve Společenstvu Mittalmar pořádáme, ale třeba i veřejného dne hobitů.

Čím je mi kniha?

3. května 2018 v 13:10 | Tani
Slohová práce do školy od Tani - úvaha na téma, které je všem čtenářům Tolkienova díla dobře známé.
 
 

Reklama