Audiopovídky

Příběh rohu

18. listopadu 2016 v 21:34 | Společenstvo Mittalmar
Jedna z našich prvních společných oslav se jmenovala Volání Rádovskýxch - podzimní hobití slavnost, kdy obyvatelé Rádovska slavili pálením ohňů výročí toho, kdy Smělmír Brandorád poprvé zatroubil na svůj roh. A protože i my jsme chtěly, aby nám náš Smíšek zatroubil na roh, uspořádaly jsme akci "sehnání rohu pro Smělmíra Brandoráda", která vyvrcholila dramatickým zpracováním historie tohoto zajímavého artefaktu tak, jak ji známe.

Celou divadelní hru scénaristicky zpracovala Irith, zdramatizovaly Irith, Třezalka, Čekanka, Terka Trpaslík a Šárka a svým vyprávěním příběh doprovázely Aredhel s Pomněnkou.

V tomto článku naleznete zvukový záznam doprovázený fotkami, které pro potřeby videa upravila Polly. V článku se také vyskytuje samotný text hry i se scénáristickými poznámkami a v neposlední řadě popis představení z pohledu diváka, tedy Smíška.

Osudová chyba - audioverze

24. června 2016 v 12:00 | Irith, Polly, Pomněnka, Šárka, Třezalka
Znovu po nějaké době přišla na řadu nahraná povídka.

Hobití lekce - audio

25. dubna 2016 v 23:40 | Irith, Polly, Pomněnka, Šárka, Terka, Tani, Třezalka,
Vzpomínáte si někdo ještě na povídku Hobití lekce? Je to už hodně dlouho od té doby, co spatřila světlo našeho blogu a jelikož je v ní spousta rozhovorů, napadlo nás, že by mohla být velká legrace ji zkusit namluvit.

Prvosenka - audioverze

14. února 2016 v 13:39 | Společenstvo Mittalmar
Určitě všichni víte, co je dnes za den. Jaký slavíme "svátek". A nebyli bychom to my, kdybychom se také nepřidali. Ale nebojte, nebude tu nic růžového ani přeslazeného. Většina z vás už to jistě bude znát, ale troufnu si říct, že vás stejně alespoň pár maličkostí překvapí či pobaví. A co že to bude? No přece audioverze povídky Prvosenka, kterou jsme nahrávali na Novoroku. Jo, ten zvuk je hrozně potichu, takže se zkuste nesmát nahlas, jinak nic neuslyšíte...
Aredhel, ber to jako takový malý pozdní dárešek k narozeninám ;-) Všechno nejlepší, milá elfko!

(Ne)přátelé

30. listopadu 2015 v 6:00 | Parta z Volání Rádovských
Naší poslední akce jsme vvyužili také k namluvení této staré povídky. A byl to dobrý nápad, nikdy jindy bychom asi nesehnali tolik lidí a ještě k tomu takové, kteří by se na to hodili.
Malý postřeh z natáčení - když si zaručíte, že nikdo v okolí nebude v danou dobu vrtat, musí se stát alespoň to, že v okolí několikrát projede traktor...

A mimochodem, jako takovou malou reklamu : Je pravděpodobné (ještě ne jisté, ale pravděpodobné), že na TolkienConu uděláme spolu s Laisi elfo-hobití koutek. Nory, přednášky, písničky a workshopy zaručeny. Takže to jen takové menší upozornění a zároveň lákadlo, abyste opravdu (mrkám na Jeremiáše) přijeli.

Velký, široký a bystrozraký

13. října 2015 v 6:20 | Polly
Když si Pomněnka kdysi stěžovala na špatné sny, tak jsem se nabídla, že jí napíšu pohádku, kterou by mohla když tak před spaním poslouchat. A světe div se, opravdu se mi to nějak podařilo. Zvěřejňuji ji zde s jejím svolením a nepatrným varováním, abyste ji nebrali vážně, dělala jsem si v ní ze všech tak trochu legraci. A přiznávám se, že s jejím namluvením jsem se trochu inspirovala filmem Pár Pařměnů.


Proč jsou hobiti jako hobiti?

8. března 2015 v 7:31 | Irith, Polly (videa) a Delfi
Již přišel čas na zveřejnění audio verzí dvou povídek. A nebyly bychom to my, kdyby se nám to všechno povedlo hned napoprvé. Proto jsme se rozhodly dát dohromady ty naše nejlepší pokažené pokusy a tady vám je slavnostně představujeme, jen čtěte dál, budete mít totiž jedinečnou možnost slyšet náš "smích"!

 
 

Reklama