Vánoce ve Středozemi - ADVENTNÍ KALENDÁŘ

Pozvánka na TolkienCon 2020

13. ledna 2020 v 21:10 | Mittalmar |  Blog
Už je to na dohled, neodvratně se to blíží, už to pomalu klepe na dveře...co je to? TolkienCon 2020! Jako již po několikáté v ZŠ Grafická v Praze na Smíchově, v termínu 17. - 19. ledna (tedy už tento týden!!!), a jako již po několikáté s aktivní účastí Mittalmaru.


Co váš čeká tentokrát?
Kromě mnoha jiného, co letošní bohatý program nabízí, můžete počítat s vyhlášením 4. ročníku soutěže O Gondorský semenáček, které zahájí páteční program v 19:45 v přednáškové třídě. Můžete se těšit na zveřejnění výsledků, předání cen, placky pro všechny účastníky a porotce a možná bude na místě k zakoupení i tištěný sborník vybraných prací z prvních tří ročníků soutěže, který minulý rok vydalo nakladatelství Straky na vrbě.

Další program, který by jistě neměl uninout pozornosti přízivců Mittalmaru, je scénické čtení s názvem Zhrzenci z Mandosu, které zahájí sobotní program přednáškové třídy v 9:30. A proč že tento bod programu nesmíte minout? Jedná se o Irithino literární dílo s hvězdným obsazením, sestávajícím z Tani, Polly, Třezalky, Aredhel a...to se dozvíte na místě. :-) A o čem tento čtený příběh bude?

Čtyři elfí šlechtici. Čtyři zemřelé duše, čtyři zlomená srdce a čtyři poháry s vínem. Odvrženi svými láskami, zrazeni a krutě zavražděni bloudí síněmi Mandosu. Temný Maeglin, zhouba Gondolinu. Celebrimbor Teplerinque, kovář zavražděný tím, koho pokládal za přítele. Gwindor z Nargothrondu, jenž zachránil život svůdci své dívky a zhoubě celého města. A na závěr velký pěvec Daeron, který při hledání své milované položil život. Čtyři duše s ranami tak hlubokými, že je dokáže vyléčit snad jen projekt paní Este - terapeutické sezení v síních Mandosu. Tak se tito čtyři setkávají nad vínem a mluví o svých životních osudech a láskách.
Krásné elfky! Zlomená srdce! Zrádní smrtelníci! Divoši z lesa, co smrdí! A možná, když budete pozorně poslouchat toto scénické čtení o jednom jednání (ovšem výživném), se dokonce velký Daeron rozhodne potěšit Vás svou písní!

Vrcholem mittalmarovské účasti na programu TolkienConu pak jistě bude muzikálové představení Falešného společenstva - Hobit, cesta tam a možná zase zpátky, které započne v sobotu v tělocvičně již v 16 hodin odpoledne. V představení uvidíte a uslyšíte mimo jiné Tani, Polly, Aredhel a Pomněnčina manžela Timba. A o co v představení půjde (kdyby náhodou někdo nevěděl :D)?
Velevýpravný muzikál o tom, kterak hobit v nejlepších letech opustil svou pohodlnou noru a vydal se do nejvzdálenější pustiny světa stínat hlavy drakodlakům. Nebo tak něco.

Doufám, že se s vámi na TolkienConu potkáme a že si ho všichni společně jak se patří užijeme! :-)

Mittalmar
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama