Další ročník soutěže O Gondorský semenáček! Zapojíte se?

O Gondorský semenáček 2019 - Propozice

4. února 2019 v 13:30 | Mittalmar |  O Gondorský semenáček
Propozice soutěže 2019

Podmínky přijetí díla do soutěže

Přijímají se příspěvky ve třech soutěžních kategoriích:

Poezie - báseň, píseň
Próza - povídka
Výtvarno (ilustrace a artefakt) - kresba, malba, digitální kresba, fotka, jakékoliv trojrozměrné dílo (šperk, šaty apod.)

Každý autor se může v rámci jedné kategorie zúčastnit pouze s jedním příspěvkem (ale může se účastnit ve více kategoriích najednou).

Maximální rozsah psaných děl je 30 normostran (1 normostrana = 1 800 znaků včetně mezer).

V kategorii poezie a próza se přijímají pouze díla v elektronické podobě. Nepřijímáme ručně psané práce!

Maximální rozměr obrazů je formát A2.

Psaná díla se přijímají v českém a slovenském jazyce.

Soutěžní díla nesmí být dosud nikde publikována, ať už v tištěné či v elektronické podobě.

Přijímá se jen tvorba vycházející z knih pana J. R. R. Tolkiena. Tedy tvorba, odehrávající se v jeho světě, Ardě, a dodržující základní pravidla a reálie tohoto světa. Za kánon se považují Tolkienovy středozemské knihy - Hobit, Pán prstenů, Nedokončené příběhy, Silmarillion, History of Middleearth. Díla nesplňující tuto podmínku budou ze soutěže vyřazena.

Soutěžní práce musí odpovídat zaměření (Tolkienova Arda) a tématu soutěže.

Nepřijímáme práce s vulgárním obsahem a explicitně popsanými erotickými scénami. Zároveň upozorňujeme soutěžící, že většina porotců není nakloněna slashi v Tolkienově světě.

U písně se hodnotí především text, k melodii, instrumentaci apod. se spíše přihlíží.

Nejsou rozděleny věkové kategorie, ale při hodnocení bude zohledněn věk autora (u soutěžících do 18 let).

Uzávěrka soutěže je 22. září 2019.

Vyhlášení bude na TolkienConu 2020, kde rovněž proběhne čtení vítězných prací a výstava výtvarných děl.


Způsob zasílání příspěvků do soutěže

Literární díla zasílejte e-mailem na adresu mittalmar@seznam.cz. Zasílejte je prosím vždy ve dvou souborech - jeden formátu MS Word (.doc, .docx), druhý ve formátu PDF. Usnadní nám to mnoho práce. Soubor pojmenujte názvem příspěvku.Do těla zprávy napište své jméno, případně přezdívku, název díla a váš věk.

Písně prosím posílejte s nahrávkou (klidně i amatérskou). Notový zápis není nezbytný, ale je rozhodně vítán.

U výtvarných děl a artefaktů posílejte originály (!!!). Pokud by byl artefakt či obraz příliš velký, lze se domluvit na osobním předání (do rukou Mittalmaru buď přímo, nebo přes prostředníka).

Jestli osobní předání není možné, můžete díla zaslat poštou na adresu:

Semenáček
Roman Rádl
Nad Malým Mýtem 527/10
147 00 Praha

Ke všem ilustracím přikládejte i popis o jakou scénu se jedná. Ať už se Vám zdá obraz, jakkoliv jasný a výmluvný.

Do obálky s výtvarným dílem vložte lístek s Vaším jménem, věkem, názvem díla a kontaktem na Vás.

Příklad: Thorondir (18) chce soutěžit se svou povídkou nazvanou Tři stromy. Text uloží ve Wordu a PDF, oba soubory pojmenuje Tři stromy a připojí jako přílohu k e-mailu. Do těla zprávy e-mailu napíše Jaroslav Novák - Thorondir, Tři stromy, próza, 18 let a poté to odešle na adresu mittalmar@seznam.cz.

Ennelis (15) chce soutěžit se šperkem. Ten zabalí do balíčku a přidá k němu kartičku s nápisem Irena Novotná - Ennelis, Elfí náušnice, výtvarno, 15 let, e-mail: irenanovotna@gmail.com. Balíček předá někomu z porotců soutěže do vlastních rukou nebo odešle na výše uvedenou adresu. V případě zasílání poštou napíše na balíček kromě jména adresáta a adresy také poznámku Semenáček.


Téma

Téma letošního čtvrtého ročníku soutěže je následující Tolkienův citát:

"Odvaha se nachází na nepravděpodobných místech."

Téma se týká všech kategorií, s výjimkou artefaktů (součást Výtvarné kategorie), ty mohou být na volné téma. Doporučujeme však pokusit se i u tvorby artefaktů inspirovat tématem daného ročníku.


Další informace

Autor zasláním svého díla do soutěže souhlasí s případnou publikací svého díla v elektronickém sborníku - almanachu a případně také s publikováním v tištěném sborníku. Také souhlasí se zveřejněním svého jména a přezdívky ve sborníku. Ostatní osobní údaje nebudou nikde zveřejňovány (adresa, e-mail…).

Organizátoři soutěže si vyhrazují právo nevyhlásit v dané kategorii vítěze či sloučit kategorie v případě, že by se sešly nekvalitní práce nebo méně než 4 práce v jedné kategorii.

Organizátoři soutěže si vyhrazují možnost změnit podmínky soutěže, jméno soutěže nebo při nedostatku příspěvků zrušit celou soutěž.

Porotci mají zakázáno se soutěže zúčastnit.

Soutěžní práce v kategorii Ilustrace a Artefakt již nebudou na náklady organizátorů posílány zpět. Můžete si je vyzvednout na TolkienConu. Pokud se ho nebudete moct zúčastnit, samozřejmě Vám dílo rádi předáme osobně (a třeba si o něm i popovídáme :-)) nebo, pokud nám poštovné proplatíte, ho zašleme zpět poštou.

Autorům bude rozesláno slovní hodnocení jejich děl, zpětná vazba od porotců. Toto platí pro všechny kategorie.

Aktuální informace budou po celou dobu soutěže na blogu Mittalmar v rubrice Semenáček a na FB stránce soutěže - O Gondorský semenáček.
V případě dotazů pište na adresu: mittalmar@seznam.cz


Porota

Porotci literární kategorie hodnotí jen poezii a prózu, porotci výtvarné kategorie hodnotí jen výtvarno, organizátoři soutěže (Mittalmar) budou hodnotit díla ve všech kategoriích a každý bude mít jeden plnohodnotný hlas.

Porotci pro literární kategorie (próza, poezie):
Daniela Binderová
Františka Vrbenská
Michal Bronec
Jana Kopečková - Pažoutová
Aredhel

Porotci pro výtvarnou kategorii
Nerion
Aegeri Belegore
Ianto Gil-Galad
Hugo "Elrond" Krpec

Organizátoři (hodnotí všechny kategorie)
Irith Zimostrázová
Polly Pantoflíčková
Třezalka Pelíšková


Hodnocení

1. Porotce díla neboduje, ale pouze seřadí od nejlepšího k nejhoršímu. Libovolné místo přitom může obsadit více děl.
2. Nejvyšší počet bodů, který může dílo získat od jednoho porotce, je 10 × počet děl.
3. První dílo získá maximální možný počet bodů, každé další dílo pak dostane vždy o deset bodů méně než dílo umístěné "nad ním".
4. Pokud je některé místo obsazeno více díly, počítají se body jako průměr nejlepšího a nejhoršího sloučeného místa (4. až 7. místo = průměr 4. a 7. místa).
5. Celkové hodnocení díla je dáno součtem bodů od jednotlivých porotců (jako doposud).Ceny

Pro první tři místa v každé kategorii budou připraveny hmotné ceny. Všichni účastníci soutěže a porotci též obdrží jeden kus z limitované edice sběratelských odznáčků (placek).


Sborník

Během jara 2020 vyjde na blogu Mittalmar elektronický sborník obsahující výběr došlých děl.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Neklan Neklan | 4. února 2019 v 22:04 | Reagovat

Hej, taky vám přijde divné, že Thorondir už čtyři roky tvrdí, že je mu 18 a stále soutěží s jednou a toutéž povídkou? Nezlobte se na mě, ale mně to tedy smrdí nějakým podvodem, nemůžu si pomoct. (Nehledě k tomu, že jsem text té povídky ještě nikde nezaznamenal.)
[vtip] :-D
A stále trvám na tom, že jsou porotci, kterým by měla být udělena výjimka a svou účast v porotě by si měli zasloužit vlastní povídkou. :-D

Jinak za propozice děkuji a nic neslibuji. O_O

2 Lennonka Lennonka | 9. února 2019 v 9:08 | Reagovat

Mě teda daleko víc zaráží a po pravdě i docela děsí, že zatímco erotika přípustná není, podrobné explicitní popisy týrání, mučení nebo znásilnění jsou zřejmě úplně v pohodě. Ty by podle mě měly jít pod zákaz především, když už něco.

3 Jana Galadwen Jana Galadwen | 9. února 2019 v 22:03 | Reagovat

[2]: Já ti teda nevím, Lennonko, ale mám za to, že texty s podobným obsahem se těžko dají pokládat za "dodržující základní pravidla a reálie tohoto světa". A vulgarita se netýká jenom erotiky. Předpokládám, že snad není potřeba, aby organizátorky podrobně vypisovaly, co se rozumí samo sebou. To že FFN a AO3 je podobného plné, neznamená, že je to v Tolkienově světě OK. A autoři jsou snad soudní - pokud není soutěž vyloženě 18+ a zaměřená na sadomaso, těžko bude někdo na podobné věci zvědavý.
Nejsem puristka, ale osobně pokládám explicitní scény, a to jak podrobně popsané násilí, mučení a podobné projevy sadistických sklonů nevyzrálých "autorů", tak erotiku (ve fanfiction naneštěstí dost často zaměněnou vyloženě za porno bez zápletky) nejenom za nechutné, ale i za prostě otravné. A většinou mizerně napsané.
Nemyslím navíc, že při porotě ve složení, jaké je, má někdo šanci s podobným jakkoliv uspět, a sborník je určený i mládeži, takže do něj nevhodný obsah tak jako tak nepronikne.

4 Daniela Daniela | 11. února 2019 v 10:34 | Reagovat

[1]: A jéje. Ať počítám jak počítám, rozhlížím se, ale kolem mě prázdno - to množné číslo jsme asi my, Daniela ;-) A máš pravdu, účast v porotě jsem si nijak nezasloužila, protože eseje, reportáže, básně, písně a divadelní hry se nepočítají. :-D Ale nic ve zlém. Pokud toužíš po nějaké mojí čisté beletrii, tak mě to lichotí, ale obávám se, že hned tak něco ze mně nevypadne. Nejsem grafoman a píšu jen to, co napsat potřebuju v danou chvíli, vyjádřit se k danému tématu. A jako v tom vtipu o mladém lordovi, o němž si všichni mysleli, že neumí mluvit - zatím si nebylo na co stěžovat.

5 Aredhel Aredhel | Web | 6. března 2019 v 23:55 | Reagovat

[1]: ŽE? Že? Neklan to rozkryl! Podvody... co se to v té porotě děje! Pryč s Thorongilem! Nebo tu povídku aspoň odtajněte. :D
Vlastní povídku... hmm, to by se ti líbilo. ;)

[4]: Jsem si celkem jistá, že Neklan myslel spíš mě. ;)

Ale dobré téma si letos odhlasovali, jsem zvědavá...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama