Listopad 2018

Hravá poezie

Včera v 18:04 | Mittalmar |  Poezie
Že básničky může psát každý? Že tvorba poezie může být velmi kolektivní záležitost? Že přečíst společné veledílo a neroztrhat si u toho břicho smíchy může být někdy téměř nadlidský úkol? O tom všem jsme se už mnohokrát přesvědčili při naší oblíbené hře, zvané jednoduše Básničky. Jedno z jejích nejúspěšnějších hraní proběhlo téměř před rokem, na Novoroku 2018 ve večerních i nočních hodinách. Zde se ted můžet podívat na výsledky...
A v čem spočívá princip tvorby? Všichni básníci sedí v kruhu. Každý má dlouhý (svisle) papír. Napíše tři řádky, z nichž se první dva rýmují, přeloží papír tak, aby byl vidět jen poslední řádek a předá sousedovi po kruhu. Ten napíše verš, rýmující se s posledním veršem předchozího tvůrce a přidá nový, opět papír přehne tak, aby byl vidět jen poslední řátek a předá. A tak to jde dál a dál, dokud na papíře zbývá místo nebo dokud se nám chce. :D Poslední člověk napíše vždy opět tři verše. No a potom už jen rozbalit papírek a přečíst výsledné veledílo...Tady jsou ta naše.

P. S. Prosím, nikdo z nás netvrdí, že tyto "básničky" mají či mají dávat nějaký smysl, jejich čtení tedy doporučujeme pouze na vlastní nebezpečí. ;-)

Hobitosloví - O hobitech

11. listopadu 2018 v 21:42 | Irith |  Hobitosloví
Když už teď víte, jak vzniklo slovo hobit a jak hobitům říkají ostatní, přišel ten správný čas vyložit si, kdo to vlastně hobiti jsou.

Hobitosloví - O významu slova hobit

6. listopadu 2018 v 18:55 | Irith |  Hobitosloví
Dnes tu pro vás máme novou, přepracovanou a podrobnou dávku hobitosloví od naší hobitoložky Irith. :-)