Srpen 2018

Slovinsko 2018 - 1. část

27. srpna 2018 v 12:49 | Irith |  Výlety a zájezdy
Již podruhé se stalo, že se dvě rodiny domluvily a rozhodly se, že společně pojedou na dovolenou. Tentokrát však byla tato dovolená rozdělená. První týden jsme odjeli do Slovinska a poznávali tamější krásy a druhý týden se část výpravy odebrala zpět do Čech (kupříkladu na Radostiny :-) ) a část přejela do Chorvatska válet se na pláž.

Já, patřící do skupiny, která absolvovala pouze Slovinsko, budu tedy vyprávět o reáliích v této hornaté zemičce. Reportáž z Chorvatska tu nenajdete, snad to nikoho nepohorší.

O Gondorský semenáček - Medailonky porotců literární kategorie

21. srpna 2018 v 9:05 | Mittalmar |  O Gondorský semenáček
Medailonky s představením výtvarné části porotců soutěže již vyšel, nyní je na řadě představení té literární části. A o koho jde? Dozvíte se něco o Daniele Binderové, Laisi Finwen, Františce Vrbenské, Michaelu Bronci, Janě Kopečkové - Pažoutové a Aredhel.

Blogy

15. srpna 2018 v 9:52 | Irith |  Středozemské odkazy a úkazy
Zatím poslední z odkazových článečků se bude věnovat "ostatní tvorbě" - konkrétněji blogům a ostatním stránkám se Středozemskou tématikou. V první části nalezente stále aktivní blogy, ve druhé blogy již opuštěné a na konci i pietní hrobeček blogů archivovaných. Věnovat se budeme pouze českým blogům a stránkám. Protože není v naší moci postihnout všechno, proto, kdyby něco chybělo, neváhejte se přihlásit.

Dvě povídky o dračáku

9. srpna 2018 v 9:40 | Irith, Třezalka |  Výplody chorých myslí
Jak jsme se před nějakou dobou zmiňovali, někteří z Mittalmaru se sem tam scházejí, aby hráli hru označovanou jako Dračí doupě. Hrajeme ji v šesti (pět hráčů a PJ), vždy tři dvojice sourozenců. Irith je hobití slečna - alchymistka a Falko člověk - hraničářka pojmenovaná jako Argo. Třezalka hraje jediného muže - barbara Orika Svenssona a její sestra Lucka hobití zlodějku Růžu. Posledním členem skupinky je PJova sestra, jejíž postavou je elfka - kouzelnice Evelína. Naše dračáky se vyznačují především tím, že to absolutně nebereme vážně a neustále se dostáváme do těch nejšílenějších situací, ze kterých unikáme těmi nejnepředstavitelnějšími způsoby. A aby té srandy nebylo málo, začaly postupně vznikat i povídky z tématikou našich her. Dvě z nich budou představeny v tomto článku.

Pozvánka na komorní larp Tol Eressëa

3. srpna 2018 v 7:00 | Mittalmar |  Blog
Možná jste ještě nikdy nebyli na larpu a nenápadně po nich pokukujete. Nebo naopak objíždíte všechny v okolí a nemůžete se dočkat, až narazíte konečně na něco nového. A nebo jste trochu smutní z toho, že všechny středozemské larpy jsou jen z Hobita, maximálně Pána Prstenů a chudák Silmarillion ostrouhal. Pokud alespoň něco z toho na vás sedí, mohl by vás zajímat nový larp Tol Eressea!