Vyhodnocení ankety

3. června 2018 v 5:54 | Mittalmar |  Blog
Jistě jste si všimli, že zde v menu po levé staně hrozně dlouhou dobu (ehm... čtyři roky...) byla jistá anketa. Anketa o nejoblíbenějšího hobita. Protože jsme ji již stáhli a protože čtyři roky je snad dost čau na relevantní výsledek, je na čase udělat jisté vyhlášení a tuto prehistorickou anketu slavnostně uzavřít.


A jak to dopadlo?
Celkem jsme obdrželi 994 hlasů. Všimněte si prosím formulace. Rozhodně netvrdíme, že hlasovalo tolik lidí, protože anketa se obnovovala poměrně rychle a bylo tak možno hlasovat samozřejmě hodněkrát. Opravdu hodněkrát.
Co si z vývoje situace pamatuji, většinu času vedl Bilbo i když Pipin se Smíškem byli jednu dobu jasnými favority a navzájem se předháněli o jednotlivé jednotky hlasů.

Dohromady jste se mohli rozhodovat mezi deseti hobity. Nejméně hlasů - 33, obdržel sedlák Červík. V dvouciferných číslech se také pohybují tři hobití slečny (Růža - 37, Diamanta - 39 a Estella - 35) a přehlížený Frodův kamarád Cvali Bulva - 40. Dále už jsme v trojciferných číslech a to dokonce vyšších 150. Frodo získal přesně 150 a jeho strýc nakonec 151. Pipina se 158 hlasy předhonil Smíšek, který dostal hlasů 163. A absolutním vítězem hobití ankety a tedy zřejmě nejoblíbenějším hobitem se stává sympatický Sam Křepelka se 188 hlasy!

Kdo je Sam, to asi nemusíme vůbec uvádět. Ale můžeme tím shrnout, že výsledky ankety pěkně ukázaly a dokázaly jedno z poselství, které lze z celého Tolkienova díla vyčíst. Nevyhrál hrdina Frodo, který donesl Prsten do Hory Osudu a stála na něm budoucnost všech. Nevyhrál ani Bilbo či oblíbení bratranci Smíšek s Pipinem. Vyhrála postava obyčejného zahradníka, hrdiny "lidu", Sama Křepelky, velkého bojovníka a ještě většího otce a hospodáře. A je to dobře. Však kdo lépe by mohl reprezentovat hobití lid než právě Sam, odvážnější než muž, když je třeba, moudřejší než elf, když to musí být. A zuřivější než drak, pokud má ochránit své blízké.

Všem hlasujícím děkujeme a tímto považujeme tuto dinosauří anketu za uzavřenou.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama