Textová RGP Strider

9. června 2018 v 14:33 | Irith |  Středozemské odkazy a úkazy
Uvědomili jsme si, že naše rubrika Středozemské odkazy a úkazy je už poněkud zastaralá. A že by možná tak úplně nevadilo, kdybychom tyto odkazy nějak setřídili, více rozepsali a vydávali v samostatných článcích. Zde tedy najdete první z těchto článků.

Strider je textová online hra na motivy Středozemských hraničářských příběhů.
"
Kam sa tak náhliš pútnik v tmavej noci? Ideš snáď vyčkávať bledý úsvit? Takmer ťa, v tej tme nevidno, počkaj na chvíľu, zastav sa a obzri sa už si nechal za sebou poslednú dedinu, pred tebou nie je nič, len divočina.
Je to môj domov, tam chodím, za ránom i za nocou. Kde inde sa budem skrývať, ak nie tam, kde je zem mojím domovom? Tam sa pridám k bratom svojim, k hraničiarom mlčanlivým. Tam kde len máloktorá noha vkročí...
"

Hra se má odehrávat v roce 2951 Třetím věku, několik let před Válkou o Prsten a deset let po příběhu jistého hobita jménem Bilbo Pytlík. V době, kdy časy temněly, na východě rostlo zlo a z národa Dědiců Západu zbývalo jen pár zbylých. Vy máte možnost hrát nejen za hraničáře, ale třeba i za v knize zmíněné postavy (správce Gondoru apod.) či za stranu Nepřítele. Vybrat si lze z několika ras, ale pozor, vybírejte dobře, protože na každou jsou kladené jiné, specifické nároky především co se znalostí reálií týče. Nejjednoduší je hrát za člověka, ale pokud se trochu vyznáte ve zvyklostech jistého národa milujícího jídlo a pohodlí můžete se ve hře objevit i jako hobit. Pro ty nejodvážnější a nejznalejší je tu možnost hrát za elfa. Pokud by někomu vyhovovala Temná, můžete si vybrat postavu i tam ale pozor, zřejmě to bude mít mnoho vlastních specifik.

Pokud by vás hra zajímala, ale měli byste pochybnosti, zda máte dostatečné znalosti na to, abyste ji byli schopni hrát, neděste se. Zvlášť u lidí-hraničářů nejsou tak detailní znalosti potřeba a navíc na stránkách najdete sekci Reálie, kde si budete moci doplnit znalosti.

Hra je textová, což znamená že spolu s dalšími hráči vlastně píšete příběh, ve kterém popisujete, co Vaše postava zrovna dělá. Herně se konfrontovat a střetávat můžete s dalšími hráči, ať již na Světlé nebo Temné straně, nebo s PJ hry.

Zkusíte to? Zaujala vás hra?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama