Středozemské fanfilmy

18. června 2018 v 20:54 | Mittalmar |  Středozemské odkazy a úkazy
Kdysi dávno jsme na Mittalmaru vydali článek Středozemské odkazy a úkazy, kde jsme se snažili najít a setřídit všelijaké zajímavé postřehy, které jsme kde sebrali.
Přišel čas tento článek oprášit a předělat. A protože nejsme žádní troškaři, rozdělíme tyto odkazy do několika samostatných, vždy tématicky podobných článků.
Dnes Vás čeká seznámení s fanfilmem ve Středozemi.
Prosím mějte na paměti, že nemůžeme znát všechno. Pokud tedy o něčem víte a náš seznam to neobsahuje, dejte nám vědět, přidáme!


Born of Hope - Zrození naděje
Anglický fanouškovský projekt z roku 2009 vyprávějící o osudech Arathorna a Gilraen, rodičů Aragorna. Režisérkou je Kate Madison. Zajímavostí může být, že se na filmu podíleli pracovníci Weta Workshop, studia, která točila Pána Prstenů. Film byl velmi úspěšný, za prvních pár měsíců měl 1,5 milionu shlédnutí. Snímek je dostupný zcela zdarma. Více o filmu se můžete dozvědět na oficiálních stránkách - http://www.bornofhope.com/ .


The Hunt For Gollum - Hon na Gluma
Opět britský fanouškovský projekt z roku 2009. Režisérem je Chris Bouchard. Zatímco Zrození naděje je celovečerní film, Hon na Gluma má asi 40 minut. Autoři se inspirovali zmínkou z Pána Prstenů o tom, jak Aragorn s Gandalfem hledali Gluma a jak se Glum dostal do zajetí k Sauronovi, kterému prozradil místo, kde se nachází Prsten. Časově se film odehrává pár let až měsíců před příběhem Pána Prstenů.


In the Forest of Tom Bombadil - V lese Toma Bombadila
Méně "oficiální" snímek z roku 2013 vypráví ve filmu zapomenutou kapitolu o Tomu Bombadilovi a jeho setkání se čtyřmi hobity. Režisérkou filmu je Hannah Barlow


The Rise of the Nazgul
Studentský film, který vypráví příběh dvou mužů, Akhorahila a Caryddyna, kteří naleznou jeden z devíti prstenů a snaží se ho vrátit zpět elfům. Film je obecně hodnocen jako slabší kvality.


Ranger
Film inspirovaný příběhem Beren a Luthien. Co se kvality triků týče, pravděpodobně nejlépe zvládnutý snímek ze všech. Film režíroval Josh Fortune.


The Sunset Kingdom
Film od studia Legendarium byl publikován v lednu 2018. Rozvíjí dějovou linku Války o Prsten, v knize nezmíněnou. Konkrétně boj mezi Sauronovými vojsky a lesními elfy v Temném hvozdě. Film vychází z filmového zpracování Hobita, takže tam nalezenete i Tauriel či "blonďatou" podobu Thranduila. Více se o filmu můžete dozvědět zde: https://www.thesunsetkingdom.com/


Do Roklinky a nikdy zpátky
Polský fanfilm isnpirovaný Pánem Prstenů. Odkaz ke stažení jakož i české titulky nalezenete zde: http://tolkien.cz/?page_id=30 .


Ainulindale a Dagor Dagorath
Dva krátké animované snímky od Willow production. Počítačovou grafiku provází hudba Far West Method Music a mluvený komentář.
Ainulindale, první z obou filmů, spatřil světlo světa v roce 2015. Jak (snad) ctěný čtenář podle názvu tuší, jedná se o první "knihu" Silmarillionu - příběh o stvoření světa, o hudbě Ainur a zkažení Melkora.


Seguel, nebo také epilog Ainulindale je Dagor Dagorath z roku 2016. Vydání Dagor Dagorath předcházelo několik trailerů. "Na začátku byl svět stvořen. Dnešní rok… svět skončí."


Na pomezí fanfilmu a parodie jsou i instruktážní videa novozélandksých aerolinek. Ale hlavně že to poslouží dobré věci...Že jsou všechny filmy jen anglické? Ale ne, i česká scéna má co nabídnout.

Nienor Níniel
Film na motivy písně Nienor Níniel od Orsejky. Premiéru měl v roce 2012, režie se ujal Lemming. Oficiální stránky filmu jsou k nalezení zde - http://nienor.ucw.cz .


Filmy, které se připravují a snad je sem budeme moci také zařadit jsou Stíny Kraje a Horn of Gondor, které se začínají točit tento rok.

A to nejlepší nakonec, samozřejmě. Jak jste si jistě všimli, i my jsme natočili nějaký ten filmík. Zcela improvizovaný, zcela surrealistický, zcela Mittalmarovský.

Cesta do Středozemě
Náš filmík vydaný roku 2018. Točený dva roky předtím. Režie (pokud to vůbec nějaku mělo) - Irith Zimostrázová. Snímek vznikl spíše náhodou, ostatně vše o něm se můžete dočíst zde: http://mittalmar.blog.cz/1803/cesta-do-stredozeme
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Estel Estel | 18. června 2018 v 21:34 | Reagovat

Veĺmi pekne ďakujem za tento zoznam.

2 Ryon Mathrin Ryon Mathrin | 19. června 2018 v 15:17 | Reagovat

Většinu jsem neznal, díky za tipy !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama