Rok na Projektu Ilustrace

8. dubna 2018 v 8:18 | Tani |  Naše obrázky
Minulý rok v lednu jsem se rozhodla, že se zúčastním ,,Projektu Ilustrace". Každý měsíc se vyhlásí jedno téma, na které se tvoří. Posledním dnem měsíce skončí možnost přidávat výtvory na ono téma a začíná hlasování o dílu měsíce. Přičemž existuje ještě ,,výzva projektu ilustrace", kterou splníte, pokud vytvoříte dílo na každý měsíc po dobu jednoho roku- té jsem se také rozhodla zúčastnit.
Znám se až příliš dobře, takže jsem sama se sebou začala uzavírala sázky, v který měsíc to zabalím… ale světe div se- já to dotáhla do konce.


O účasti jsem přemýšlela už dřív, ale chtěla jsem zkusit i tu roční výzvu, takže jsem svůj výtvor vytvořila až pro lednové téma a tím bylo téma ,, Sněhurka".
Chtěla jsem se vyhnout klasickým zobrazení Sněhurky, takže jsem nakreslila ,,… chvíli, kdy Sněhurka přijímá otrávané jablko od královny…". Myslím, že jsem tenkrát měla málo času a asi jsem se ještě k tomu podvědomě inspirovala předchozím tématem ,, Ruce", takže z toho vniklo tohle ,, Vábení":

Na měsíc únor už jsme se s ostatními umělci z Minas Maenas domluvili, že zkusíme pokaždé tvořit i něco zárověň středozemského, takže v únoru vznikl ,, Legolas Zelený lísteček":

Březnovým tématem byla ,, Historická osobnost". V té době si Irith zrovna stěžovala, že nikde nejsou obrázky s roztomilým Feanorem, ale že každému jeho zobrazení teče pěna od pusy. Tak vznikl tenhle malý Feanor. ,, ...Tento obrázek ho zachycuje ve chvíli, kdy se dozvěděl, že se fea jeho matka rozhodla odejít do Mandosových sálů."( čistě hypotetické…):

V dubnu se ke mne jaksi nedostavily čas ani múza, takže tento obrázek vzniknul cca půl hodiny před deadlinem na Malornové oslavě. Zde už můžete vidět, že náš ďábelský středozemský plán dostává pár trhlinek. Téma bylo ,, Fobie".

Ty se rozrůstají i v květnu, kdy bylo téma měsíce ,,ilustrace k dílu Edgara Allana Poea". Tam se spojitost s dílem pana profesora vymýšlí vskutku špatně. Rozhodla jsem se tedy nakreslit Annabel Lee ze stejnojmenné básně.

Červnové téma bylo ,, Čarodějnický slet". Zde jak můžete vidět už na Středozem zcela kašlu a věnuji se jiným kulturním odkazům. Tou dobou jsem i přešla na nové akvarely a hladký papír, proto barvy vypadají tak nepřirozeně- neměla jsem to ještě v ruce. Takže zde můj ,,Meeting":

Ale pozor! V červenci přece jenom svitla naděje a na téma ,, Opuštěné sídlo" jsem nakreslila Cerin Amroth… pak ale zase zhasla- nadobro.

V srpnu vnikl obrázek ,,Osm plus velká jedna" na téma ,,Osm". Chtěla jsem si trochu zaexperimentovat s technikou… no, nevyšlo to.

Září, září a vrhá stín- pro téma ,,Stínohra" jsem nakreslila ,,..intro seriálu Outlander. Obrázek zachycuje obřad u kamenů Craigh na Dun."
Zde jsem opět experimentovala a společně s akvarelem použila i temperu.

V říjnu bylo téma ,, Koruna" a já se proto rozhodla pro jakousi slovní hříčku a vzniklo dílo ,,Crow(n)"

Listopadový obrázek trochu evokuje lysohlávkový výlet, ale téma ,,setkání ve vesmíru" k tomu opravdu vybízelo…
,,Lajka a E.T.":

A zde je poslední dílo minulého roku, kterým jsem úspěšně dokončila výzvu projektu ilustrace. Téma ,,Vzkaz v láhvi" a dílo nese název ,, Pravda je... ve víně".
,, Někdy se může zdát, že pravda není někde tam venku, ale na dně lahve od vína.":
Toť pro rok 2017 vše. V projektu i nadále pokračuji a doufám, že mi to vydrží, co nejdéle.
Mrknout se na webovky můžete tady.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Laisi Laisi | 9. dubna 2018 v 10:20 | Reagovat

Moc děkuji za květen, září a říjen. Jakož i, samozřejmě, za aspoň trochu kánonického Legolase... :)

2 Silwiniel Silwiniel | Web | 11. dubna 2018 v 19:33 | Reagovat

Obřad u kamenů Craigh na Dun je super!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama