Mittalmar má pro vás malou soutěž o věcné ceny, nazvanou Středozemská poznávačka. Více ZDE!

Duben 2018

Pán Prstenů vs. Hra o trůny

Sobota v 8:36 | Jasna Estel Zastôlska |  Blog
Srovnání Pána Prstenů a Hry o trůny tak, jak ho vidí jedna ze čtenářek Mittalmaru, hraničářka Estel.
Odkaz na Estelinu trpg hraničářskou hru zde: https://trpgstrider.wixsite.com/strider-rpg


Středozemská poznávačka č. 3

Středa v 8:00 | Mittalmar |  Projekty a informace
Dnes za vámi přicházíme v pořadí jíž s třetím kolem středozemské poznávačky. Pomalu se blížíme ke konci proto neváhejte a jestli jste zameškali některé z předchozích kol, rychle to napravte. Vyhrát může jen jeden a cena bude opravdu zajímavá. A pozor - pokud se soutěže zúčastní více než 5 osob, vyhlásíme i druhé a třetí místo. Je to jen na vás! :-)
A co tu teda máme dneska?

Rodokmeny - Ty na které se nedostalo

14. dubna 2018 v 9:45 | Irith |  Hobitosloví
A poslední část hobitích rodokmenů. Už je zveřejněno všechno, již můžete poznat každého hobita, kterého kdy Tolkien zmínil.

Hobití kvíz

11. dubna 2018 v 8:38 | Irith |  Hobitosloví
Na letošní oslavě zničení Prstenu měli návštěvníci možnost zúčastnit se hobitího kvízu. A teď máte tuto příležitost i vy.
V první části článku naleznete otázky, v druhé pak správné odpovědi. Upozorňuji rovnou, že motto kvízu znělo "Myslíte si, že o nich víte první poslední a stejně vás po stu letech zase překvapí". Proto nemůžete počítat s jednoduchými otázkami, pár jich bylo opravdu velmi záludných a obecně jsem se snažila spíše ukázat, co všechno o hobitech nevíte.

Vítězem kvízu se stala Polly.

Přeji příjemnou zábavu! :-)


Rok na Projektu Ilustrace

8. dubna 2018 v 8:18 | Tani |  Naše obrázky
Minulý rok v lednu jsem se rozhodla, že se zúčastním ,,Projektu Ilustrace". Každý měsíc se vyhlásí jedno téma, na které se tvoří. Posledním dnem měsíce skončí možnost přidávat výtvory na ono téma a začíná hlasování o dílu měsíce. Přičemž existuje ještě ,,výzva projektu ilustrace", kterou splníte, pokud vytvoříte dílo na každý měsíc po dobu jednoho roku- té jsem se také rozhodla zúčastnit.
Znám se až příliš dobře, takže jsem sama se sebou začala uzavírala sázky, v který měsíc to zabalím… ale světe div se- já to dotáhla do konce.

Středozemská poznávačka č. 2

5. dubna 2018 v 15:49 | Mittalmar |  Projekty a informace
Už uplyulo docela hodně vody od první části této malé soutěže. Nyní nastal čas na druhý díl. Minule se do hádání zapojily tři slečny a jeden pán kterým tímto velmi děkujeme za účast. Podotýkáme, že body za správné odpovědi v jednotlivých kolech se sčítají. Za neúplnou nebo nepřesnou (ale nikoliv zcela špatnou) odpověď získáte alespoň polovinu bodu. Až do vyhlášení výsledků lze hádat i zpětně. Takže i teď můžete hádat kolo první.
A jaké výtvory na vás čekají tentokrát? Pojďme se na ně podívat.

Horoucí srdce

1. dubna 2018 v 2:47 | NECHTĚJ VĚDĚT! |  Výplody chorých myslí
Po dlouhých debatách a demokratickém hlasování vám s radostí oznamujeme obrovskou změnu- Mittalmar přechází na výhradní slashovou tvorbu!

V dnešním blogerském světě už zkrátka nefrčí klasické povídky a vůbec ne nějaké nudné reportáže z akcí a podobné věci. Proto jsme se rozhodli jít s dobou.

A právě teď tak máte jedinečnou příležitost pohlédnout na náš první příspěvek, na vrcholné dílo dvou geniálních mladých autorek. Jedinečný příběh, brilantní jazykové obraty a to nejlepší, co kdy vůbec mohlo na téma Středozemě vzniknout! Nejlepší! Nejúžasnější! Nejvíc elfů! Nejvíc orlů! Nejvíc plamenů! Ani jeden slon!