Duben 2018

Středozemská poznávačka č. 4

30. dubna 2018 v 16:10 | Mittalmar |  Projekty a informace
Další díl středozemské plastelínové poznávačky je tu! :-) Připomínáme, že možnost odpovídat na předchozí kola je stále otevřená, dokud nebude vydán poslední díl. Poté vám dáme ještě 14 dnů a následně hádání, ehm, pardon, poznávání stopneme, zveřejníme vaše odpovědi a správné výsledky a...ano, vyhlásíme vítěze. A odtajníme krásné ceny. Tak se snažte, pořád ještě máte šanci. Co se skrývá na dnešních fotkách? Podívejme se na to...

Šaty dělají hobita - 1. díl

27. dubna 2018 v 23:15 | Pomněnka |  Hobitosloví
Vítejte u prvního dílu ze série článků "Šaty dělají hobita" :-) O čem to bude?

Říká se, že šaty dělají člověka. Něco na tom jistě bude. Ještě více je však toto přísloví aktuální, když chce někdo být hobitem. Ono totiž být hobitem je krásné, ale na rozdíl od rasy lidské, bez správného oblečení to na vás málokdo pozná. A přesto se o to řada z nás pokouší - na tolkienovských akcích, na soukromých hobitích oslavých, někteří možná i na larpech. Minimálně určitě spousta z nás 22. září na Den hobitů. Spousta lidí řekne, že nic "hobitího" nemá, že neví, co si mají obléct, když chtějí být jako hobiti apod.
Pro takové tu máme návod, jak si udělat hobití oděv s pomocí rodinného šatníku nebo návštěvy nejbližšího sekáče. A pro ty otatní můžou být následující řádky/články minimálně inspirativním čtením o módě jednoho ze středozemských nárůdků. Povíme si totiž nejen o tom, jak se hobitům připodobnit pomocí toho, co si vezmeme na sebe, ale i o tom, co se o hobitím oblečení můžeme dozvědět z knih a co nám ukazují filmy.
Odpůrci filmového zpracování snad prominou, nicméně navzdory jakýmkoliv oprávněným výhradám proti filmům, domnívám se, že v otázce hobitích kostýmů si filmoví tvůrci nevedli vůbec špatně. A to navzdory tomu, že "zelené a žluté" tam mnoho nenajdeme.
Tak tedy - vhůru na dobrodružnou cestu za poznáním hobitího šatníku a stylu odívání! :-)

Díl první - Hobitky ve filmech


Černý humor

24. dubna 2018 v 22:37 | Tani |  Drabble
Drabble od Tani, několik let staré. Pravda, že drabblat jsme tu příliš neměli...


Pán Prstenů vs. Hra o trůny

21. dubna 2018 v 8:36 | Jasna Estel Zastôlska |  Blog
Srovnání Pána Prstenů a Hry o trůny tak, jak ho vidí jedna ze čtenářek Mittalmaru, hraničářka Estel.
Odkaz na Estelinu trpg hraničářskou hru zde: https://trpgstrider.wixsite.com/strider-rpg


Středozemská poznávačka č. 3

18. dubna 2018 v 8:00 | Mittalmar |  Projekty a informace
Dnes za vámi přicházíme v pořadí jíž s třetím kolem středozemské poznávačky. Pomalu se blížíme ke konci proto neváhejte a jestli jste zameškali některé z předchozích kol, rychle to napravte. Vyhrát může jen jeden a cena bude opravdu zajímavá. A pozor - pokud se soutěže zúčastní více než 5 osob, vyhlásíme i druhé a třetí místo. Je to jen na vás! :-)
A co tu teda máme dneska?

Rodokmeny - Ti, na které se nedostalo

14. dubna 2018 v 9:45 | Irith |  Hobitosloví
A poslední část hobitích rodokmenů. Už je zveřejněno všechno, již můžete poznat každého hobita, kterého kdy Tolkien zmínil.

Hobití kvíz

11. dubna 2018 v 8:38 | Irith |  Hobitosloví
Na letošní oslavě zničení Prstenu měli návštěvníci možnost zúčastnit se hobitího kvízu. A teď máte tuto příležitost i vy.
V první části článku naleznete otázky, v druhé pak správné odpovědi. Upozorňuji rovnou, že motto kvízu znělo "Myslíte si, že o nich víte první poslední a stejně vás po stu letech zase překvapí". Proto nemůžete počítat s jednoduchými otázkami, pár jich bylo opravdu velmi záludných a obecně jsem se snažila spíše ukázat, co všechno o hobitech nevíte.

Vítězem kvízu se stala Polly.

Přeji příjemnou zábavu! :-)


Rok na Projektu Ilustrace

8. dubna 2018 v 8:18 | Tani |  Naše obrázky
Minulý rok v lednu jsem se rozhodla, že se zúčastním ,,Projektu Ilustrace". Každý měsíc se vyhlásí jedno téma, na které se tvoří. Posledním dnem měsíce skončí možnost přidávat výtvory na ono téma a začíná hlasování o dílu měsíce. Přičemž existuje ještě ,,výzva projektu ilustrace", kterou splníte, pokud vytvoříte dílo na každý měsíc po dobu jednoho roku- té jsem se také rozhodla zúčastnit.
Znám se až příliš dobře, takže jsem sama se sebou začala uzavírala sázky, v který měsíc to zabalím… ale světe div se- já to dotáhla do konce.

Středozemská poznávačka č. 2

5. dubna 2018 v 15:49 | Mittalmar |  Projekty a informace
Už uplyulo docela hodně vody od první části této malé soutěže. Nyní nastal čas na druhý díl. Minule se do hádání zapojily tři slečny a jeden pán kterým tímto velmi děkujeme za účast. Podotýkáme, že body za správné odpovědi v jednotlivých kolech se sčítají. Za neúplnou nebo nepřesnou (ale nikoliv zcela špatnou) odpověď získáte alespoň polovinu bodu. Až do vyhlášení výsledků lze hádat i zpětně. Takže i teď můžete hádat kolo první.
A jaké výtvory na vás čekají tentokrát? Pojďme se na ně podívat.

Horoucí srdce

1. dubna 2018 v 2:47 | NECHTĚJ VĚDĚT! |  Výplody chorých myslí
Po dlouhých debatách a demokratickém hlasování vám s radostí oznamujeme obrovskou změnu- Mittalmar přechází na výhradní slashovou tvorbu!

V dnešním blogerském světě už zkrátka nefrčí klasické povídky a vůbec ne nějaké nudné reportáže z akcí a podobné věci. Proto jsme se rozhodli jít s dobou.

A právě teď tak máte jedinečnou příležitost pohlédnout na náš první příspěvek, na vrcholné dílo dvou geniálních mladých autorek. Jedinečný příběh, brilantní jazykové obraty a to nejlepší, co kdy vůbec mohlo na téma Středozemě vzniknout! Nejlepší! Nejúžasnější! Nejvíc elfů! Nejvíc orlů! Nejvíc plamenů! Ani jeden slon!