Březen 2018

Čtvrtý rok na blogerském nebi

28. března 2018 v 17:52 | Irith, Polly, Tani, Pomněnka a mnoho dalších |  Blog
A máme tu již čtvrtý rok. Ani to nepřijde, že? Ale je pravda, že jakýsi posun nastal, a to vskutku velký. No kdo si ještě pamatuje Samovy trable? A je tu ještě někdo, kdo četl první pozvánku na Den hobitů? A kdo má v živé paměti toto podobné shrnutí, toho čísla první? Ať již to jste Vy nebo ne, dnes se před Vámi otevírá shrnutí čtvrté.

Tolkien Reading Day 2018

25. března 2018 v 23:40 | Pomněnka |  Tolkienovské akce
Copak jste dneska četli, milí národové?"Mohl za to trpajzlík" - reportáž z Volání Rádovských 2017

19. března 2018 v 21:31 | Irith, Tani |  Výplody chorých myslí
Došli jsme k závěru, že nemá smysl psát reportáže z každé akce. Dříve pro nás bylo všechno nové a byli jsme absolutně nadšení, takže bylo lehké psát vtipné, zajímavé reportáže. Ale jak čas plyne, věci se opakují. Přijdeme, kecáme, jdeme na pár přednášek, zpíváme, kecáme. Nic co by zaujalo čtenáře a vy byste měli touhu dozvědět se o tom víc. Proto pravděpodobně končíme s reportážemi jako takovými. Ale neznamená to definitivní konec. Občas se stane, že nás buď někdo požádá o sepsání postřehů z nějaké akce (jako třeba představení Feanora) nebo se na akci stane tak zajímavá a zvláštní věc, že stojí za to ji popsat (jako byla ta hra na Radostinách.

Toto je ten druhý případ.

Almanach soutěže O Gondorský semenáček 2017

17. března 2018 v 10:28 | Mittalmar |  O Gondorský semenáček
Druhý ročník soutěže byl velmi úspěšný. Sešlo se nám mnoho děl, výherci jsou již delší dobu známí, ale tím to přece neskončilo! Přestože díla autorů byla k vidění na TolkienConu, chápeme, že ne každý se mohl dostavit a když už ano, neměl dost času na jejich zhodnocení. Na to, aby si všechny příspěvky pořádně prohlédl.

Nyní se vám taková možnost naskýtá. Právě vyšel Almanach druhého ročníku soutěže O Gondorský semenáček, k dostání je v elektronické podobě. Nebojte se však jej stahovat a šířit dle libosti. Za pomoc s jeho sazbou bychom rádi poděkovali Timbu Pelíškovi.

Přejeme vám příjemné počtení plné inspirace k dalšímu tvoření, například k tvorbě děl do ročníku třetího.

Středozemské vtipy

13. března 2018 v 12:17 | Mnoho různých |  Blog
Kategorie "Středozemský vtip" existuje už poměrně dlouho. Ovšem podčást "Středozemské kameňáky" vymyslela Šárka a jejich největším "pisatelem" je každopádně Neklan.
V tomto článku vám představíme několik nejlepších vtipů - ať už našich nebo od někud okopírovaných, slovních i obrázkových. Podotýkám, že těch vtipů existuje na českém i cizojazyčném internetovém univerzu mnohem více, ale protože jsme slušný blog, většinu jich nemůžeme zveřejnit. A většinou ani nejsou příliš vtipné.

Středozemská poznávačka č. 1

10. března 2018 v 20:17 | Kolektiv Mittalmaru |  Projekty a informace
Není příliš zvykem, aby výsledky našeho blbnutí na nějakých akcích byly zde na blog zveřejňovány dříve, než reportáž z akce samotné. Nyní však uděláme výjimku (a v příštích dnech ještě několikrát), protože reportáže jsou na nějakou dobu v nedohlednu a my se nemůžeme dočkat, až se s vámi podělíme o výsledky naší...ehm...tvořivosti a fantazie.
Dnešní dávka středozemské kreativity pochází z Novoroku. A že byly novoroční oslav na podobné počin velmi plodné, o tom není pochyb.
Přinášíme vám část naší historicky první poznávačky. Můžete se jen kochat, nebo si můžete zasoutěžit, pakliže napíšete své tipy na správné odpovědi do komentářů, které budou pro tento účel výjimečně moderované a zveřejní se až v den vyhlášení výsledků (tedy až bude zveřejněna poslední část poznávačky). Každý z následujících výtvorů, zachycených na fotkách, měl své zadání. Vytvořili jsme spoustu lístečků se všemožnými tématy, která měla být zadáním pro plastelínové sochaře. Pak si každý losoval a svým tempem se snažil ztvárnit zadání ze svého lístečku tak, aby ostatní poznali, o co se jedná (někdy ale i tak, aby to nebylo příliš jednoduché :D). Nyní vám budeme postupně o několika výtvorech zveřejňovat výsledky našeho snažení a v můžete zkusit, nakolik byste si vedli v trojrozměrné verzi hobitích hádanek. Vítěze celé poznávačky čeká odměna...

Cesta do Středozemě

7. března 2018 v 18:18 | Mittalmar |  Audio
Je to tady! Po více než dvou letech od první klapky je na světě první krátký film z dílny Mittalmaru. Kraťoučký snímek Cesta do Středozemě, vzniklý spíše náhodou než velkým uměleckýcm záměrem.


Skotsko IV

4. března 2018 v 9:40 | Irith |  Výlety a zájezdy
A poslední část.

Rodokmeny - Kšandičkové a Pelíškové

1. března 2018 v 6:20 | Irith |  Hobitosloví
Předposlední z rodokmenových článků. Že se vám stýskalo?