Únor 2018

Jeden Feanor a jeho sedm synů po osmi letech ve dvou představeních podruhé

Sobota v 12:59 | Irith, Třezalka, foto - Silnar |  Tolkienovské akce
Falešné společenstvo letos hrálo svůj muzikál dokonce dvakrát. Na předpremiéře a na premiéře. A Irith s Třezalkou byly požádány, aby své dojmy a porovnání obou těchto představení sepsaly. Zde tedy máte možnost vidět dvě (a to naprosto rozdílné) reportáže a srovnání.


Mladá generace

Středa v 1:18 | Irith |  Jednorázové povídky
Elrond má vážné rodinné problémy. A upřímně, kdy je neměl, že? Ono to v Peredhelovic rodince zkrátka nikdy nebylo úplně jednoduché...


O Gondorský semenáček - hlasování o tématu

9. února 2018 v 20:10 | Mittalmar |  O Gondorský semenáček
V minulém článku jste měli možnost navrhnout téma příštího ročníku soutěže. Dnes můžete ono téma zvolit. Anketa je pod článkem. Hlasování bude ukončeno 15. března.

Navržená témata:

Poslední sbohem
Náhoda, jak se říká u nás ve Středozemi
Elf vs. hobit
Ohlédnutí nazpět
Světlo ve tmě
Setkání, které změnilo vše
Síla rodu
Daleká cesta
Poslední naděje
Cena přátelství


O Gondorský semenáček 2017 - Z deníčku porotce - II.

3. února 2018 v 19:52 | Irith |  O Gondorský semenáček
Minule jste se mohli dočíst o tom, co se stalo poté, co jsme loni soutěž uzavřeli a začali příspěvky vyhodnocovat. Teď vás čeká druhá část článků a zpráviček ze zákulisí Gondorského semenáčku. Povídání o tom, jak vypadal ročník letošní, toho čísla druhý.
O tom, zda vůbec nějaký nový ročník bude dlouho nebylo vůbec jasno. Ze všech stran se sypaly rozporuplné komentáře, kritiky, i nadšené ohlasy. Pamětivy těch mnoha chyb, kterých jsme se loni dopustily jsme váha...ly, zda na to vůbec máme. Nakonec ale převládl názor, že to ještě zkusíme. A tak jsme po nějakých dvou měsících od vyhlášení výsledků ročníku prvního zveřejnily propozice ročníku druhého. Ale že by to bylo tak jednoduché? Jen sepsat pár propozic? Co vás nemá! O strastech a obtížích ubohých pisatelů propozic se můžete dočíst v druhé sérii Deníčkových článečků