Akvarelovník I.

7. června 2017 v 2:59 | Tani |  Naše obrázky
Dlouho jsme tu neměli žádný čistě obrázkový článek. A protože z mnoha důvodů nemám čas dělat skicy, aniž by z toho nevznikly konečné obrázky, rozhodla jsem se vedle Skicovníků vyprodukovat i Akvarelovníky, což, jak název napovídá, budou články obsahující několik mých obrázků nakreslené akverolovou technokou. Pojďme se tedy podívat na první z nich.


Erendis
Nápad na tento obrázek se zrodil( jak už u mne bývá časté), když jsem poslouchala písničku. Konkrétně to byla Námořníkova žena od Jitky Žídkové. Až jednou při slovech mé babičky: ,, Proč neustále kreslíš ty ,,ušatce,,? To nemůžeš taky jednou nakreslit něco hezkého barevného? Třeba západ slunce a moře?" jsem se rozhodla, že v případě Erendis půjdu projednou tímto směrem a udělám babičce radost, protože jinak západy slunce a ještě k tomu na moři považuji za totální kýč. Babičce jsem radost udělala, i když stále byla nešťastná z toho, že to není z reálného světa( i když čistě teoreticky...).

Nimrodel
Příběh o Nimrodel mám velmi ráda (hlavně díky geniální básni od pana profesora). Proto když jsem přemýšlela, jaký další námět budu zpracovávat, volba byla jasná.

Hra na hrdiny
Další obrázek se může zdát nestředozemský, ale není to tak úplně pravda. K nápadu mne přivedla písnička Hra na Hrdiny od Laega ( z té písničky mne naprosto mrazí).

Kosatcová pole
Jestli sledujete serii Skicovníků, tak jste se v jednom z nich mohli setkat se skicou Kosatcových polí.
V popisku jsem psala, že ji mám v plánu převést do konečné podoby, což se nakonec podařilo. Mimo Kosatcových polí tam byla i skica jezera Linaewen, kterou jsem také dokončila, ale s výsledkem nejsem spokojená. Pokud se i tak chcete podívat na výsledek mrkněte se na můj deviantartový účet.

Legolas Zelený lísteček
Tento obrázek vznikl do Projektu Ilustrace, když bylo téma zelená.
,,Když se řekne zelená a Středozem, vybaví se mi Zlatěnka, Yavanna, Fimbrethil ale také Zelený lísteček Legolas. Kromě toho posledního jsem už všechny kreslila, tak jsem si řekla, proč ho nezkusit. Nakreslím Legolase tak, jak si ho představuji.
Obrázek je inspirovaný radou Galadriel, že když Legolas spatří moře a zaslechne křik racků na mělčině, už se nikdy nevrátí do hvozdu. Napadl mne při tom zajímavý kontrast mezi zelenou a ponurou atmosférou pláže..."


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama