Komentáře

1 Šárka Šárka | 20. března 2017 v 22:10 | Reagovat

2. Originalita vs. kánon
Ono to podle mě tak proti sobě jít nemusí. Stačí najít nějakou nerozpracovanou záležitost - v Silmarillionu jich je milion :) Přesto jsem spíše pro kánon, než pro originalitu za každou cenu.

3. Slash - ano či ne, popř. ano s podmínkami?
Podle mě jde o míru. Vezměme si i povídky o heterosexuálních vztazích. Pokud se to drží v jisté důstojné rovině, je to ok, ale když dojde na barvitý popis nějakých postelových scén, tak to nemám za potřebí číst ani v případě já nevím Berena a Lúthien.

5. Hodnocení příspěvků
To je dobrý nápad

6. Almanach
A nedaly by se udělat dna almanachy? Jeden kompletní a jeden čestný? :-)

2 Aegeri Aegeri | Web | 21. března 2017 v 9:31 | Reagovat

Víceméně s Šárkou souhlasím... obzvláště co se týče slash, a problému kánon vs. originalita. Hlavní ale je - že další ročník bude!! :) a určitě s větší účastí, tenhle projekt si rozhodně nezaslouží zaniknout. :-D

3 Laisi Laisi | 21. března 2017 v 15:24 | Reagovat

Tak jasně, že originalita a kánon proti sobě jít nemusí - to je ideální případ. Jenže v praxi prvního ročníku často platilo, že proti sobě šly - a jak je pak člověk má obodovat jediným číslem? :)

4 Neklan Neklan | 21. března 2017 v 21:26 | Reagovat

1. Měl jsem na jazyku protest proti opravám gramatických chyb (bez vědomí autora), ale pak jsem se pro zajímavost koukl na složení poroty minulého ročníku a zůstane-li nadále stejným, pak "už mlčím". :-)

2. Mám dojem, že Arda je natolik širou a neprobádanou, že se originalita s kánonem rozhodně rozcházet nemusí. (mám důkazy:-)) Pokud je kánon navíc vymezen (nedokončeným) Silmarillionem, (nedokončeným) Pánem Prstenů, (nedokončenými) Húrinovými dětmi a zároveň Nedokončenými příběhy, pak myslím, že se pole kreativity spíš ještě rozšiřuje. (Ale hodnotit bych to nechtěl.) :-)

3. Nevím, jak se pojem "slash" přesně definuje, ale z těch kusých informací, které mám soudím, že pokud by nám profesor Tolkien obecně odpustil to, že se rýpeme v jeho díle, slash by nám netoleroval. [1]: Co se týče pitvání podrobností heterosexuálních vztahů, asi bych se opět přidržel profesorovy diskrétnosti - on sám píše o nesčetných generacích bytostí, ale technickým popisem vzniku jednotlivých generací se fakt nezabývá. A to ne z důvodů, že by nevěděl, jak to funguje. On sám měl děti, které ani jemu, stejně jako našim rodičům nás, ani nám naše děti, nepřinesl čáp ani vrána. :-D A pokud se v tom někdo pitvat potřebuje, nikdo jej nenutí soutěžit o Gondorský semenáček. (může soutěžit třeba o Berúthielinu kočičí pracku, nebo něco takového)

4. Jo, pro nás osly (nic osobního, jen si někdy mykám) to bude stravitelnější, když budeme vědět, nač koukáme. :-)

5. To je myslím dobrá věc - tedy hlavně ta zpětná vazba. (vyžádaná :-D)

9. Dobře vy! Pokračujte!

5 Laisi Laisi | 22. března 2017 v 21:21 | Reagovat

[4]: Velmi děkuji za poznámku ke slashi. Mluví mi z duše. A ty chyby by se jistě opravovaly s vědomím autora, ne?

6 Alatáriel Alatáriel | 24. března 2017 v 0:48 | Reagovat

3. Slash- som úplne proti tomu. Viem že niekoho to baví písať a čítať ale do Stredozeme isto nepatrí (nie že by to inde do literatúry patrilo).

[1]: S tými dvoma Almanachmi to je super nápad, som isto za!

7 Jožka Jožka | 2. dubna 2017 v 9:57 | Reagovat

2. Klidně bych originalitu a kanoničnost hodnotil zvlášť, jako samostatná kritéria. Obojí má něco do sebe.

3. Slash ne. Důvody už zazněly.

5. Souhlasím s tím, aby se vyhlašovala jen první tři místa, to považuju za dobrý nápad. Ale umístění ostatních bych zveřejnil taky, včetně bodů. Připadá mi to průhlednější. Pokud se místa jen očíslují a nebude se zdůrazňovat, kdo je poslední, nemyslím, že by se kvůli tomu někdo měl urážet.

6. Opět by mi připadalo průhlednější zveřejnit všechna díla, ale zároveň chápu snahu držet almanach na nějaké důstojné úrovni. Navrhoval bych zveřejnit všechny příspěvky na blogu a do almanachu zahrnout jen ty nejlepší. Nejlepší ale nemusí znamenat první tři z každé kategorie, mohou to být třeba příspěvky, které obdržely od poroty alespoň polovinu z možných bodů (aby se odfiltrovali případní trolové).

8. Holky, neblbněte! O_O Otevírat osm kategorií je nesmysl. To můžete udělat časem, až si budete jisté, že se sejde aspoň čtyřicet, padesát soutěžních příspěvků, ale teď by to byl přílišný optimismus. Čtyři kategorie (bez dělení na starší a mladší) jsou až až. Stejně by se mně zdálo lepší ty věkové kategorie nedělat, protože každá hranice mezi nimi je umělá. Lepší je podle mě zohlednit stáří autora při hodnocení.

8 Aredhel Aredhel | Web | 30. září 2017 v 20:35 | Reagovat

Číst si tuhle diskuzi po půl roce (a s novými propozicemi) je docela zábava. :D Jsem zvědavá, jestli něco takového proběhne i mezi druhým a třetím ročníkem...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.