Další ročník soutěže O Gondorský semenáček! Zapojíte se?

Quentaro

12. února 2017 v 13:42 | Polly, Irith |  Projekty a informace
Jak jsme již před časem avizovaly, rozhodly jsme se zřídit "blog pro neviditelné pisálky". Je nám ctí Vám představit blog Quentaro.


O tom, proč a jak tato stránka vznikla se můžete v nedávno vyšlém článku.

A o co se tedy jedná? O naprosto volně přístupný blog pro všechny, kteří píší a rádi by svá díla také zveřejnili, jen tak nějak nemají kde, protože nedokáží udržet vlastní blog a pravidelně ho zásobovat články. O blog, který by shraňoval Tolkienovskou fanouškovskou tvorbu naší doby a dával inspiraci těm, kteří nevědí o čem psát.

Každý měsíc bude vyhlašováno téma, kterého se autoři mohou, ale také nemusí držet. Slouží spíše pro inspiraci pro ty, kteří nemohou najít ten prvotní nápad, ten první impuls, tak důležitý a přitom tak vzácný.

Pro výběr témat bude sloužit speciální článek. Do komentářů pod ním piště prosím návrhy na témata, návrhy na příběhy, které byste si rádi přečetli. Co vás zajímá, jaký osud byste chtěli znát podrobněji či která postava vám v kánonu chyběla.

A teď už to nejdůležitější, jak posílat. Svá díla, která byste chtěli zveřejnit prosím zasílejte na email Quentara: quentaro(zavináč)seznam.cz spolu se svou přezdívkou, pod kterou chcete být u článku uvedeni, názvem povídky, anotací a, pokud máte, ilustračním obrázkem. My poté povídku vydáme. Do děl nebudeme (s občasnou výjimkou opravy gramatických chyb) nijak zasahovat.

Autorům, kteří se osvědčí samozřejmě dáme přihlašovací údaje s tím, že si pak budou moci povídky vkládat sami. A pokud by se mezi Vámi vyskytl adept na správce celého blogu (tedy někdo kdo by vkládal díla místo nás), můžeme se klidně dohodnout, zlobit se určitě nebudeme.

A co chceme? Vaše povídky, příběhy a drabblata ze světa Středozemě. Kánonu by se to mělo blížit co možná nejvíce. Zároveň prosím dodržujte všechny meze slušnosti. Posílejte a vkládejte pouze povídky bez věkového omezení. Slash... ano, ale prosím jen lehký.

Za Mittalmar zároveň prohlašujeme, že nad blogem máme jen symbolickou patronaci. Nebudeme se ho snažit za každou cenu udržet při životě. Vlastně záleží jen na Vás... budete-li se starat o obsah nebo necháte-li blog zahynout. A teď už vítejte na blogu Quentaro, Vypravěči příběhů Ardy!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Neklan Neklan | 13. února 2017 v 12:49 | Reagovat

1. Propagovat!!!

2. na blogu Quentaro taktéž popsat systém publikování: worďák -> e-mail <-> revize a vratka (vysvětlím níže)/ revize a publikování

3. vratka - píšete o nezasahování do děl s výjimkou občasných oprav gramatiky - prosím o trochu jiný přístup - v případě, že vám přijde text s jakýmikoli (zvláště pak do očí bijícími gramatickými chybami) vyznačte chyby a překlepy v textu (případně připojte svůj vlastní návrh opravy - buďto červenou barvou písma do závorky za chybu, nebo wordovským nástrojem pro revize) a zašlete autorovi zpět k opravě.
Ano, je to mnohem složitější postup, ale předejde se tím opravám tam, kde budou nežádoucí - někdy (zvláště v přímých řečích a poesii jsou násilnosti na gramatice žádoucí) a někdy dokonce nemusí jít o chybu: jaké i/y se píše ve slově tis? ->

...
přilákal Tě temě rudý tis
do Elmothu zabloudila tys

---
kde je chyba? přece ve slově: temně

2 Neklan Neklan | 13. února 2017 v 12:55 | Reagovat

Jo, trochu jsem se unáhlil, milí hobiti, až jsem zapomněl poděkovat za tento počin. Čili - Díky!

3 Aredhel Aredhel | Web | 10. března 2017 v 11:42 | Reagovat

No, jsem zvědavá, jestli to udrží naživu (doufám, že jo)... potenciálních pisálků je dost, ale zatím nějak mlčí. Můžu se zeptat, jestli bylo vyhlášené nějaké téma na březen?

[1]: Vzhledem k tomu, že Mittalmar má nad blogem jen "symbolickou patronaci", myslím, že se o jeho přežití (tedy i propagaci) budou muset starat pisálci...

4 Irith Irith | Web | 10. března 2017 v 18:13 | Reagovat

[3]: Stačí se podívat...
To by měli. Ale je otázka, jak to půjde. Jedno je ale jisté, už vznikly tři díla. A to za to stojí.

5 Aredhel Aredhel | Web | 10. března 2017 v 18:38 | Reagovat

[4]: No jo... jak dlouho už to tam je?? Přísahám, že jsem si toho vůbec nevšimla... O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama