TolkienCon 2017

28. prosince 2016 v 8:10 | Irith |  Tolkienovské akce
Je to tak, rok se s rokem sešel a v lednu nás čeká (tuším že již patnáctý) TolkienCon. A co tam můžete čekat od nás z Mittalmaru se můžete dočíst v tomto článku.


Jako první Vás bude čekat vyhlášení soutěže O Gondorský Semenáček. Výtvarná kategorie již je uzavřená, u té literární se čeká na vyjádření posledních dvou porotců. Už se nám také začínají rýsovat ceny a mohu zodpovědně říct, že to vypadá, že se máte na co těšit :-)

Vyhlášení proběhne někdy v pátek večer a bude trvat, toť otázka, přibližně hodinu. Následovat bude v přímém propojení i první výstava Minas Maenas - obrazů českých Středozemských umělců. Součástí výstavy budou i práce z výtvarné části soutěže.

Kdo jste se zúčastnil Semenáčku, rozhodně na vyhlášení přijďte! A pokud jste se nezúčastnili, nevadí, přijďte též.

(Autor plakátu: Aegeri)


Sobota, hlavní den Conu bude, jak jinak, zasvěcena Elfohobitímu Koutku pod vedením Laisi a Irith. Přijďte se podívat na jedinečné propojení obou kultur, zbrusu novou a ještě neokoukanou noru a spoustu zajímavých workshopů.

Můžete se těšit na opravdu zajímavé ws, které jsme tu ještě nikdy neměli. Z jednotlivých bodů programu:

Dřevořezba (Nina) - Poprvé uvedený ws dřevořezby. Vhodné zejména pro ty, kdo si vždy toužili něco vyřezat ale nikdy neměli ani možnost ani prostředky.

Náramky z bavlnek (Polly) - Možnost výroby známých "náramků přátelství".

Drátkování (Mín)- Výroba nejrůznějších šperků z drátků a korálků (zejména elfích čelenek ale i mnoha dalších předmětů).

Knižní vazba (Aegeri) - Toužili jste si někdy vyrobit vlastní Červenou knihu či knihu Mhazarbul? Zde máte šanci.

Elfí výšivka pro nešikovné začátečníky (Laisi) - Jak s minimem námahy a šikovnosti vytvořit efektní vyšívanou ozdůbku.

Výroba odznáčků (Pomněnka) - Možnost výroby Vámi navržených odznáčků a plstěných "placek".

Panenky z vlny (Jožka) - Éterické a barevné víly z ovčí vlny. Možná při výrobě pochopíte, jak hobiti viděli elfy, jak křehcí a nadpozemský krásní se jim museli zdát.

Kaligrafie (Quen, Třezalka) - Tradiční workshop kaligrafie --Feanorových Tengwar - známého elfího písma. Letos navíc obohacen o dva další středozemské typy písem - Daeronovy Cirth, používané trpaslíky, a Rúmilovy Sarati.

Vyprávění (Irith) - Máte problém najít v krizových situacích řeč? Chtěli byste se naučit "ukecávat" cp a obludy na larpech? Nebo se prostě chcete naučit umění bardské? Toto je pro vás to pravé.

Akvarel (Šárka) - Možnost vyzkoušení zajímavé výtvarné techniky pod vedením jedné z nejlepších středozemských ilustrátorek v Česku.

Poezie pro začátečníky (Laisi) - Odpočinkové seznámení s několika základními kameny tvorby poezie.

Ale protože Koutek samozřejmě není jen o workshopech, nebudou chybět ani další body programu. Především jedinečná přednáška od Svatoslava Hoffmanna, tvůrce Českého Hobitína, o tom kterak se staví nory. Přednáška je to opravdu jedinečná, protože, alespoň co víme, to bude naprostá premiéra, první takováto přednáška vůbec nejen v historii TolkienConu ale i celého projektu Český Hobitín.

Komu by chyběla hudba, může přijít na vystoupení několika členů Poetického hudebního společenstva, kteří přislíbili přijít a zahrát nějaké hobití a elfí písně.

A večer Vás samozřejmě čeká tradiční Elfí slavnost, tentokrát s hudebním doprovodem Barděte a možná i dalších hudebníků.

Po celý den pak bude probíhat (opět premiérová) bojovka pro děti Za Bilbem tam a zase zpátky v režii Laisi Finwen.

Vypadá to lákavě, ne? Když k tomu ještě připočtete tradiční hobití kuchyň, rozhodně se z Koutku stává neodolatelná součást Conu, kterou prostě musíte navštívit :-)

No a v neděli by Vás (pokud Irith nepadne) měla čekat její přednáška o Dědictví a právu v Kraji, druhá část série přednášek Hobitosloví. Loni jste se mohli dozvědět něco z hobití historie. A letos se Vám obzory opět o něco rozšíří. Jak to bylo se správou Kraje? Kdo to byl vladyka a co měla na starosti hlava rodu? A jak to měli s tradicemi a zvyklostmi? A narozeninové obyčeje? Dávali hobiti dárky nebo je přijímali? A co dědění? A příjmení? Jak se přejímala příjmení? To vše se můžete dozvědět v této přednášce.

Vypadá to, že letos nás čeká opravdu naplněný program... :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nerwen Nerwen | E-mail | 28. prosince 2016 v 10:28 | Reagovat

Jé to vyzerá tak super! Škoda že nemôžem prísť:'(. Som zo Slovenska a nemám sa tam ako dostať:'(:'( lebo rodičov nepresvedčím aby sme sa šli pozrieť do Prahy.( oni totiž nepodporujú moju "závislosť")

2 Jíťa Jíťa | Web | 28. prosince 2016 v 16:35 | Reagovat

Panečku, to je hezký program! Ráda bych se zúčastnila vázaní knih... jen ještě v tu dobu nebudu v ČR :/
Držím vám palce, ať všecko dobře vyjde a těším se na fotky :)

3 Šárka Šárka | Web | 28. prosince 2016 v 21:16 | Reagovat

Vypadá to natřískaně a to se ještě určitě půlka přispěvatelů nepřihlásila :) Už teď jsem zvědavá, co všechno se bude s čím vším krýt.I náš hraničář z minulých Bilbovek Tomáš bude mít přednášku a Fëanorovci zmetci (teda beze mě) zase tancování.

4 Vendy Vendy | 29. prosince 2016 v 9:11 | Reagovat

Vypadá to skvěle. Možná si letos zase něco vyzkouším. Uvidíme. :-) Dorazím opět až v sobotu a nejspíš se zase objevím ve dveřích koutku se zamlženýma brejlema totálně dezorientovaná. (Ale letos už krapet méně :-D )
Tak se budu těšit!

5 Ukyo Upírek Uchiha Ukyo Upírek Uchiha | Web | 30. prosince 2016 v 2:48 | Reagovat

to jsem ani nevěděla, že existuje

6 Irith Irith | Web | 5. ledna 2017 v 18:37 | Reagovat

Už je na světě i plakátek na Koutek, takže to začíná vypadat opravdu dobře :-)

7 Aredhel Aredhel | Web | 12. ledna 2017 v 2:18 | Reagovat

Ježkovy oči, toho je!!! Hobití megalomanství očividně nezná hranic...
Koutek bude zase úplně narvaný, jak to znám. No, co říct, těším se jak dítě na Vánoce. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama