Další ročník soutěže O Gondorský semenáček! Zapojíte se?

Srpen 2016

Mittalmar na facebooku

29. srpna 2016 v 13:30 | Polly, tento článek ovšem Irith |  Blog
Tak je to tady. Potom, co si facebook založil i Jeremiáš bylo jasné, že železná opona mezi blogem a facebookem byla prolomena.
Takže ano, Mittalmar má facebook. Co se to stalo?

Středozemské úvahy - Peregrin není členem Společenstva

25. srpna 2016 v 14:33 | Irith |  Hobitosloví

"V každém případě soudím, že ten mladší, Peregrin Bral, by tu měl zůstat. Mé srdce mluví proti tomu, aby šel." Tato slova pronesl Elrond, když se diskutovalo o tom, kdo půjde s družinou Prstenu.

Co by se stalo, kdyby Gandalf na Elrondovu radu opravdu dal a poslal Pipina zpátky do Kraje? Co by se změnilo? A měl Elrond pravdu? Doopravdy by bylo lepší, kdyby se Peregrin vrátil do Kraje a nestal se členem Společenstva Prstenu? Právě tomu se bude věnovat tato "úvaha".

Zkusím nastínit všechny změny, které by se udály, pokud by se Pipin výpravy nezúčastnil. Předpokládám přitom, že události, do kterých přímo nezasahoval, by probíhaly přesně podle knížky. Nebudu se věnovat teorii "stále se rozšiřujících nohavic kalhot". Tedy nepředpokládám, že každá událost se nabaluje na tu předchozí. Předpokládám, že všechny následující události by se staly úplně přesně podle knihy, bez ohledu na to, co se stalo před tím. (Nebudu tedy rozebírat, že pokud by byl v družině místo Pipina n nějaký super elf, tak by u Raurosu nebyli hobiti uneseni a Frodo by nemusel do Mordoru sám. Budu předpokládat, že u Raurosu se seběhlo všechno přesně podle knihy, s tím rozdílem, že bude chybět jeden člen Společenstva.) Opak by totiž byl strašně náročná a fantasmagorický, bez jakýchkoliv vodítek. Dostali bychom se někam, kam patří povídky a ne "úvahy".

Novinky ze Zeměplochy

21. srpna 2016 v 8:00 | Polly |  Výlety a zájezdy
Ze světa rpg her a dračáku tu už jeden článek byl a nyní přichází další. Aneb jak by to taky mohlo dopadnout. Přiznám se, že jsem nikdy netušila, že u nás ve skautském oddíle mohou ty děti mít tak brutální sklony…

Irith v Ravenně aneb Když se hobitomaniak vypraví do Minas Tirith -část třetí + postřehy

17. srpna 2016 v 10:05 | Irith |  Výlety a zájezdy
Třetí díl mého vyprávění.
Tentokrát pokračujeme u srazu Ferrari. Dnes se dozvíte, jak často chodí v Itálii revizoři, co se dá najít v takové kešce, nebo jak nejlépe zastrašit zlodějku.
UPOZORNĚNÍ: Soutěž O Gondorský Semenáček má uzávěrku již 22. září. Zbývá tedy necelý měsíc!!!

Irith v Ravenně aneb. Když se hobitomaniak vypraví do Minas Tirith - část druhá

13. srpna 2016 v 10:02 | Irith |  Výlety a zájezdy
Pokračování mého Ravennského putování. Začneme přesně tam, kde jsme minule díky tomu pitomému omezení 40 000 znaků skončili. V Comacchiu, u jistého kostela s tím, že mi zbývá 30 minut do odjezdu.
V tomto článku třeba zjistíte co jsem v Comacchiu ztratila, co v rybářském domku získala a jaká byla nejúžasnější památka, kteru jsme navštívili.

Irith v Ravenně aneb. Když se Hobitomaniak vypraví do Minas Tirith - část první

9. srpna 2016 v 11:23 | Irith |  Výlety a zájezdy
Zájezd, pořádaný Střední umělecko-průmyslovou školou jako poznávací exkurze do severní Itálie, spojený s kurzem kresby plenéru, se konal předposlední týden školy. Měla jsem na něj jet s celou svou rodinou. Jak jsem se k tomuto zájezdu dostala, je celkem vedlejší, prostě to berte jako fakt.
Exkurze se vyznačovala především dokonalou organizací, kdy přesně každý věděl kdo je za co zodpovědný, co se má dělat, kde je sraz a co bude k večeři. To jen abyste pochopili pozdější zmatky.


Hlášky ze Společenstva

5. srpna 2016 v 6:39 | Irith |  Blog
Tento podivný článek je výsledkem jednoho tábora. Jak asi víte, právě se nacházíme na táboře. Hrajeme Pána Prstenů a pokud se chceme vypořádat z Černými jezdci a dalšími odpornostmi, máme jedinou možnost - trefit je papírovou koulí a zakřičet na ně nějakou hlášku, vhodnou hlášku o dobru, na povzbuzení spoluhráčů apod.
Většinou se používají veršíky z Bible, ale mě bylo povoleno použít hlášky ze Společenstva Prstenu. A říkala jsem si, že když už jsem si s tím dala tu práci, proč to neukázat i dál? Je to soupis všech povzbudivých slov z prvního dílu PP a třeba pomůže v těžké chvíli i Vám.

Skotsko 2016 - Tani

1. srpna 2016 v 6:35 | Tani |  Výlety a zájezdy
Dlouho tu nebyla žádná reportáž... Teď jich bude celá přehršel a odstartuje to Tani se svým povídáním o tom, kterak se měla ve Skotsku. Skotsko podruhé, tentokrát z Frodova pohledu.