Středozemská sbírka - Polly

4. července 2016 v 8:22 | Polly |  Středozemská sbírka
Musím uznat, že přijít se svou sbírkou po Irith je jaksi… zahanbující. Jelikož snad ani není možné toho mít tolik. Ale což, to se zvládne.
Snažila jsem se do toho zahrnout to, co prošlo mým výběrem o Středozemských věcech, občas jsem byla hodně na vážkách, ale nakonec z toho vylezlo tohle.

A ještě taková zajímavost, když jsem si to všechno naskládala na postel a snažila se to nějak tematicky rozřadit. Po celém odpoledni jsem to zase uklidila na původní místo a těšila se, že už to mám všechno vyfocené a stačí to jen popsat. Chi. Stačilo se jít navečeřet a zjistila jsem, že jsem zapomněla kšiltovku. A o den později jsem si vzpomněla ještě na druhé vydání Hobita… Ale bylo to jediné štěstí, že jsem to musela fotit znovu, protože během tří dnů od focení se moje sbírka rozrostla ještě o dvě věci. A jednu takovou větší mám vyhlídnutou do budoucna. Takže už jen tento přírůstek ukazuje, že tohle určitě není všechno, co se u mě doma dá k Tolkienovi, hobitům nebo Středozemi najít.První dvě věci si vysloužily samostatnou fotku a to hlavně z toho důvodu, že jsou dost nepřenosné. Mám je totiž nalepené na zdi a jsem nesmírně ráda, že tam drží, takže jsem si netroufla je sundávat a přenášet.
Konkrétně je to hobit rodokmen v celé své kráse a velikosti. Nachází se nad palandou, kde pro něj bylo jediné příhodné místo v celém mém pokoji. Občas jsem si zahrávala s myšlenkou, že bych spávala na vrchní posteli vedle něj, abych si ho zblízka prohlížela každou noc. Tenhle nápad mě ale opustil velmi brzy a to tehdy, co jsem ten rodokmen během čtrnácti dnů musela dvakrát lepit znova, protože se uprostřed nestřeženého okamžiku prostě zřítil.
Tohle vzniklo na loňské Radostiny a je to jakýsi soupis hobitího písma. Tehdy jsem to na poslední chvíli dodělávala, abych to tam mohla taky dovézt, jelikož, tuším Pomněnka, se na té akci chtěla naučit hobití písmo. No, co myslíte, nezbyl na to čas. Ale abeceda mi zůstala a využila jsem ji potom i do elfohobitího koutku.
Vpravo dole můžete vidět kousíček diplomu z šifrovacího závodu Prahou plnou strašidel, kde jsem s jednou holkou získala druhé místo, proto tedy diplom. Ale o umístění nejde, jde spíše o to, které jméno nám přineslo úspěch, bila jsem se dlouho, ale nakonec to ze strany té holky prošlo a fakt jsme se mohli jmenovat Třetí snídaně.
To jsou moje kostýmy. Respektive, dva celé hobití outfity. Doufám, že do tábora jich seženu víc, ale zatím to čítá toto. Dvoje kalhoty, tři košile, plášť, dvě vesty a jeden úplně dokonalý zelený kabát, který jsem si prostě musela pořídit. I když ve filmu ho má Smíšek delší a málo vlaje… Ale i tak je dokonalý!
Plus ještě něco - na plášti můžete vidět jeho obvyklou výzdobu - lórienský lístek a brož Mittalmaru.
A v hnědé vestičce se v kapse nachází speciální věcička. Zlaté hodinky, které opravdu ukazují čas. Pokud je tedy nezapomenu natáhnout.

Toto je určitě něco, co je s Tolkienem nerozlučně spjato. Jeho knihy.
Hned v nalevo v první řadě seshora je přesně to vydání Hobita, kvůli kterému jsem to přefocovala. Přivezla jsem si ho z Japonska z Tokia, kde jsme se dostali do knihkupectví a ono tam na mě tak nějak vykouklo. Neodolala jsem… Je anglicky a nemůžu se dočkat, až se kdy budu cítit dost jazykově zdatná, abych se necítila blbě, při jeho čtení. Nebo až budu tu českou verzi umět dostatečně nazpaměť, abych se v té angličtině neztrácela.
Dále se můžu pochlubit ilustrovaným vydáním trilogie a Silmarillionu (tím, že ho mám doma na poličce, jsem už na té správné cestě k tomu, abych si ho někdy přečetla...). Hobita mám v trochu jiném vydání, protože to stejné, jako ve kterém mám ty ostatní, se nám nikde nepodařilo sehnat… Tato knihy se ke mně dostaly a nedávno, během posledního roku a to tak, že jsem mamku prosila, aby mi pomohla najít ta, které jsme někde doma zaručeně měli mít. No, nikde tu nebyly… Jako jakési odškodnění za to, že jsem tak dlouho žádnou knihu od Tolkiena doma neměla, jsem pak dostala to krásně ilustrované vydání.
Ve druhé řadě je Tolkienův svět, Hobití sillmarillion od Irith i s věnováním. Takové to, co jen malilinko vykukuje je 50 Great irish drinking songs - zpěvník irských písniček, odkud odjinud než z Irska už ho budu mít skoro rok a ještě jsem se jimi všemi neprokousala. Vedle zpěvník Písně ze Středozemě, co jsem dostala k Vánocům, taky skvělý klenot, díky němuž objevuju písničky, o kterých jsem neměla ani tušení. Zelená knížečka je od Doubravky - Tanec v hvozdu, plná krásných provozek a taktéž s věnováním. Od Laisi z papírkové buchty knížka První krůčky v elfím světě - vybrala jsem si ji hlavně proto, že jsem tam viděla quenyu, která se bude hodit na tábor. No a druhou řadu uzavírá Svět J.R.R.Tolkiena, kniha plná nádherných ilustrací legendária, které si prohlížím, když dochází inspirace.
V dolní řadě už se schovávají dvě malé knížečky - Tolkien kniha kvízů, kde je opravdu hodně takových zajímavých testů a spoustu odpovědí z toho naprosto netuším. Průvodce světem J. R. R. Tolkiena je zase taková příručka vysvětlující různá hesla a jména z Tolkienových děl. Beru ji jako jakýsi přehled, který by mi čistě teoreticky mohl pomoct až budu čistě teoreticky louskat Silmarillion.
Další víceméně oficiální hromádka. Tady budu trošku hodně přeskakovat z jedné věci na druhou, aby v tom byl nějaký systém ohledně spojitosti mezi věcmi a abych na nic nezapomněla. Já vím, je to napsané opravdu hodně zmateně, omlouvám se.
Plakát na promítání Společenstva Prstenu v O2 areně v Praze (uprostřed horní řady). /plně nalevo se stejným vzhledem se skrývá jakýsi program toho koncertu. Předražená brožurka, ve které se dá dočíst něco o dirigentovi, sólistech a podobně. Jsou v ní nějaké zajímavé věci a hezké obrázky. Vpravo vepředu to nažloutlé je lístek z koncertu. Těšte se na reportáž, bude to stát za to!
Ta hromada papírů za lístkem z koncertu se ke mně dostala po koncertu od Laisi (ještě jednou díky!), prý je to zdarma ke stažení kdesi na nějaké stránce. Ale tehdy, když Laisi pronesla, že buď si to vezmu, nebo to vyhodí, bylo jasné, že to u mě zůstane. A co to vlastně je? Jsou to převážně chorály k filmům a jejich překlad, prostě to, co ve filmu slyšíme všichni na pozadí, ale nikdo tomu nerozumí. A že tam zpívají o fakt zajímavých věcech! A pak je tam i spousta dalších podobných zajímavých informací.
Uprostřed zadní řady se vyskytuje loňská pozvánka na Radostniny, pracně vyráběná a zapomenutá, takže ji před tehdejšími Radostinami nikdo neviděl…Vedle toho plakátu na koncert jsou dva tematické pohledy jako dárešek od Pomněnky.
Ty tři A5 sešítky jsou z Oslavy zničení Prstenu zpěvníky Flight of the noldor - skvělý praktický suvenýr.
A vlevo vepředu je vstupenka na koncert v Salmovské kavárně, můj přepis nápisu z miláška, tabulka na psaní tengwar od Quena u které pořád nevím, jestli ji používá i Laisi, a jmenovka z posledního Tolkienconu.
Nalevo opřenou o skříň vidíte map Kraje, která tady rozhodně nemohla chybět. Vedle ní je obrázek od Tani, který jsem dostala na Nostě, má představovat Smíška ve spíži (kde jinde by taky hobit trávil svůj čas, že?)
Ve druhé řadě je velký obrázek s omalovánkou Smíška od Pomněnky, tu jsem dostala v prvním dopise, který mi poslala. Na té omalovánce leží malinký kulatý zelený znak Radostin a ten obdélníček je PFko od Šárky. Napravo od toho zeleně popsaná věc je návštěvní pergamen, který byl v noře v elfohobitím koutku, takže máme důkaz, že se do naší nory přišel podívat i samotný Thranduil! Obrázek Dna Pytle je od Šárky, jak jinak. Dostali jsme dvě nory na tři hobity, takže to dopadlo tak, že jednu si uzurpovala Irith a my s Pomněnkou jsme si ji oskenovaly, načež jedna ta kopie se ztratila…To šikmo je Botanika - aneb poukázka na dárek od Irith za minulé prázdniny.
A když vezmeme zbytek jako pomyslnou třetí řadu… vlevo přání k Vánocům od Irith, potom obrázek hobita ze Dne hobitů 2015, obaly na dárky - dva od Pomněnky s krásným věnováním, ten se žlutou vestou je od Irith, Dokonalý obrázek mě a Irith jako Smíška a Pipina od Šárky podle fotky z Radostin, seznam semínka, která jsem pronášela na Nostě (to se schovává pod tím žlutým Mkem, kulaté dveře od nory jsou věnování k rohu, který jsem dostala na Volání Rádovských od zbytku společenstva, i když jsem v tu dobu neměla ani narozeniny ani svátek. Prostě proto, že Smíšek měl roh a na Volání Rádovských by to nemělo chybět. Žlté desky zcela narcisticky schovávají sbírku mých obrázků, protože těch je taky celá řádka, ale nechtěla jsem je vystavovat všechny (velká část je totiž kdesi v hlubinách galerie). A poslední věc z tohoto obrázku je dračí hra od Agnes.
Tenhle snímek je trochu prázdnější, ale na ty předchozí už se mi to nějak nevešlo…
Obrázek Staty od Tani z TolkienConu a mapa Dna Pytle. No a samozřejmě filmová trilogie, která tu nesmí chybět.
Tohle je zrovna ta část, kam toho přibylo od prvního focení nejvíc.
Velká červená krabice je středozemská hra, která se ke mně dostala ze skauta se slovy "nevím, kdo jiný by ji hrál". Je to něco na způsob dračáku, ale potupně přiznávám, že ještě jsem to ani já nehrála…
Černá kšiltovka Hobbit se ke mně dostala také vtipným způsobem. Tehdy jsme šli se školou na druhého Hobita a s Irith jsme si dohromady koupily v kině takové to nechutné menu jako bublinkový nápoj a popcorn. No a ono bylo nějak se slevou, pokud bychom si k tomu vzali tu kšiltovku. Tak jsem si ji vzala. Tehdy jsme ještě neměly ani blog a ani jsme se o PP moc nezajímaly, pamatuju si, jak se mi Irith smála, že si beru takovouhle blbost a fakt si ji chci nechat.
Před kšiltovkou stojí tři malé bílé oškubané stromečky Gondoru, tmavě zelený je od Irith, druhý tuším jako dárešek a třetí (ten světlezelený) je samovýroba.
Velká dřevená miska se lžící je právě první přírůstek, dorazil den po původním focení. Je hlavně na tábor, ale používat ji budu nejspíš i na ostatní akce, kam bude potřeba tahat s sebou nádobí. No a abychom si na táboře všechny ty dřevené misky nepopletli, mám na ní vygravírováno (ne, netužím přesně co to je… asi prostě vyraženo) Smíšek. Eratický hrnek se žlutou vestou od Irith už asi znáte.
Krabička sirek z Nosty s motivem elfích vysokých oken, jiné verze lórienského lístku (sem patří ještě jedna, ale tu si zrovna odvezla Pomněnka, proto není na fotce.
Zelený mittalmarovský penál od Terky Trpaslíka, který jste měli tu čest poznat už v tagu Já obrazem, plnicí pero s obrázkem Galadriel dovezené z opravdového novozélandského Hobitína - strýček jedné kamarádky tam jel, tak jsem ji poprosila o suvenýr. Roh z Volání Rádovských (zmiňovaný už u přáníčka ve tvaru nory) s krásným koženým závěsníkem.

A třetí pomyslná řada: dva váčky na peníze - jeden ručně vyráběný, druhý pro parádu. Věřím, že všichni poznáte který je který. Další verze lórienského lístku a to naše první, z fimo hmoty, kterou se mi podařilo přelomit (je to patrné na fotce). Dýmka, opravdová dýmka jako dárek od Pomněnky. Laegovo CD K vašim službám a zatím nejčerstvější úlovek - irská flétna, kterou jsem si pořídila jako dárek za vysvědčení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | 5. července 2016 v 11:18 | Reagovat

Vy toho všichni máte tolik! :O Ale krásná sbírka!

2 Esmeralda Brandorádová Esmeralda Brandorádová | E-mail | 11. července 2016 v 17:54 | Reagovat

Tedy Smíšku! To jsem ani netužila, že toho máš tolik!
Jak se Ti to všechno do toho malého pokojíčku vejde? 8-O

3 Aredhel Aredhel | Web | 29. srpna 2016 v 18:26 | Reagovat

Náhodou, máš toho až dost! A některé věci mě přímo pokouší k nájezdu do tvého pokoje a jejich ukořistění, hlavně rodokmen, texty k chorálům, ilustrovaný Silmarillion a ten Taniin nádherný obrázek Smíška ve spíži, který jsem nikdy předtím neviděla. Jak to, že je takový klenot držený v tajnosti?? ;-) A jak dokážeš hobití abecedu napsat tak čistě a krásně, to taky nikdy nepochopím... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama