Červenec 2016

Radostiny

8. července 2016 v 9:00 | Irith |  Blog
Slovo Radostiny pro nás, prvních šest, navždycky zůstane něčím zvláštním. Něčím neobvyklým, jakýmsi cukrovím, které jste kdysi ochutnali a po kterém jste se mohli utlouct, ale už jste ho pak nikdy nenašli a ta chuť vám zůstala navždy ztracená. Něco co bylo a už nikdy nebude. A proč? Čím to bylo tak zvláštní? Poprvé. To zvláštní slovo, značící začátek nového příběhu a konec toho starého. A na Radostinách jeden takový velký příběh také začal. Příběh přátelství a lásky, která může překonat obrovské vzdálenosti, těžké problémy a nemoci a, řekněme, vážné sociální pochybení jednoho člena. Příběh pojednávající o výstupu na horu na Bilbovkách, kdy, když jeden z účastníků nemohl, ho ostatní nahoru prostě vynesli, příběh společných zpráv na skypu a řešení všech našich MPP (Malých Plyšových Problémů), příběh o telefonátech v půl čtvrté v noci a příběh toho, že když si to opravdu moc přejete, vaše přání se vždycky vyplní.

Středozemská sbírka - Polly

4. července 2016 v 8:22 | Polly |  Středozemská sbírka
Musím uznat, že přijít se svou sbírkou po Irith je jaksi… zahanbující. Jelikož snad ani není možné toho mít tolik. Ale což, to se zvládne.
Snažila jsem se do toho zahrnout to, co prošlo mým výběrem o Středozemských věcech, občas jsem byla hodně na vážkách, ale nakonec z toho vylezlo tohle.

A ještě taková zajímavost, když jsem si to všechno naskládala na postel a snažila se to nějak tematicky rozřadit. Po celém odpoledni jsem to zase uklidila na původní místo a těšila se, že už to mám všechno vyfocené a stačí to jen popsat. Chi. Stačilo se jít navečeřet a zjistila jsem, že jsem zapomněla kšiltovku. A o den později jsem si vzpomněla ještě na druhé vydání Hobita… Ale bylo to jediné štěstí, že jsem to musela fotit znovu, protože během tří dnů od focení se moje sbírka rozrostla ještě o dvě věci. A jednu takovou větší mám vyhlídnutou do budoucna. Takže už jen tento přírůstek ukazuje, že tohle určitě není všechno, co se u mě doma dá k Tolkienovi, hobitům nebo Středozemi najít.