Středozemská sbírka - Irith

18. června 2016 v 7:44 | Irith |  Středozemská sbírka
Je tomu pár týdnů, co Jíťa na svém blogu Ernil-i-pherianath vyhlásila výzvu, nazvanou Moje tolkienovská sbírka. Samozřejmě jsme si něco takového ani my nemohli nechat ujít a tak se s vámi v příštích týdnech podělíme o fotografie a popisky našich vlastních "pokladů". Jako první vám svou sbírku představí a důkladně popíše Irith.Nejdříve asi budu mluvit o knížkách. Omlouvám se za kvalitu fotek, fotila jsem to hodněkrát a tahle byla nejlepší i když je trochu mázlá.


Dohromady 18 středozemských knih. To už je slušné, ne?

Zleva nahoře Hobit, ten nový, s krásnými ilustracemi, který jsem si zhýrale zakoupila i když už Hobita mám. Ale... nešlo odolat. A ty lístečky...hmmm. Pak knížka Tokienův svět. Velká, barevná a se spoustou ilustrací. Jinak informační hodnota nila nula nic. Následuje pro změnu Tolkien a jeho tajemný svět. Kniha, kterou jsme s Polly vyhrabaly o jistých podzimních prázdninách v jistém knihkupectví.

V druhé řadě zleva: Na březích Středozemě, Skutečná Středozem, Elfové, hobiti, trpaslíci a mýty a nakonec Pan Blahoš. Všechno dárky od mých rodičů.

Třetí řadu zahajuje Svět hobitů, kniha, kterou jsem dostala od tety, která vyhrabala poslední volně dostupný výtisk kdesi v antikvariátu (ale nutno říct že ta knížečka je... ne nanic, jen se strašnou spoustou chyb), J.R.R.Tolkien - spis z Irska, Zákulisí Pána Prstenů a Nedokončené příběhy (nedávno jsem zjistila, že se jim říká Nedokočky:-) ).

Čtvrtá řada a Hobití Silmarillion, Silmarillion (ach ta nezamýšlená ironie), Společenstvo Prstenu a Návrat krále.

V poslední řadě pak Hobit, Melwen (ten obrázek je prý z kalendáře, protože obálka byla tak strašná, že se na ní nedalo dívat) - knížka od Laisi, kterou jsem vyhrála na Nostě kvůli jednomu zajímavému zvyku, a Dvě věže nakonec.

Celkem slušná sbírka, ne? Pak mám ještě doma Atlas Středozemě a Filmového průvodce, ale to není moje, jen půjčené (přes rok :-) ).

Následuje sbírka obrázků, z většiny zabírající moji slavnou pravou stěnu :


Všechno Středozemské, či se Středozemí spjaté obrázky od mých kamarádů.

Zleva nahoře krajinka Rohanu s řekou Angren od Šárky, kterou jsem si vyškemrala v rámci rozdávání starých obrázků.

Pak portrét plavína od Tani, který mi hrozně, ale strašně moc připomíná Smíška z filmu. A je naprosto super.

Barvínek od Tani, který jsem dostala na Volání Rádovských. Prý má špatně listy, ale tss, podle mě je dokonalý.

Vlevo Varda z téže akce jako Šárčina krajinka. Nevím proč Varda mě se prostě ten obrázek strašně zalíbil.

Další krajinka, tentokrát Roklinka. Připomíná mi to jistou oblast v Čechách, kterou celkem dobře znám.

A úplně vpravo obrázek hobita. Nebo spíše, jak jsme to překřtili, obrázek Pipina, tak o deset, dvacet let staršího, co už má trochu upito. Tato úžasná ilustrace byla vystavena na Conu v rámci Elfohobitího koutku a pak mi bylo dovoleno si ji ponechat.

Pod tancujícím hobitem pak Dno Pytle. Další obrázek z Conu, který jsem se zákeřně přivlastnila a teď mi zdobí pokoj.

Vlevo od Dna Pytle Pipin s palantírem, dárek k Nostě od Tani. Ona sice nadává, že se jí to nepovedlo, ale... když jde o palantír, jakékoliv pochybnosti musí stranou.

Dále vlevo opět Pipin, tentokrát obrázek od Vendy, který mi dala na našem prvním blogerském srazu tehdy v Praze.

Vpravo od něj druhé Dno Pytle, tentokrát ofocené, originál má Polly, opět z Conu.

A ještě vpravo obrázek mě a Polly jako Pipa a Smíška také od Šárky. Opět ofocené, originál má Polly. Obrázek vznikl tuším že v poRadostinovém opojení a udělal nám velkou radost.

A úplně dole nakonec veverka od Polly, kterou mi dala k narozeninám a která... může být Středozemská, proč ne? Minimálně je od mého Smíška :-).

Jako třetí věci kostýmové. Původně jsem to chtěla zařadit pod Ostatní, ale tam toho bylo tolik, že jsem se to rozhodla rozdělit.


A pár detailů s popisy...


Helma - Věc, kterou jsem překřtila na elfskou helmu. Ano, elfskou. Z toho vyplývá, že já jim moc neužiju, takže mohu zájemcům zapůjčit (nebo můžeme stvořit zase nějaký film či klip :-) ) Tato helma byla původně součástí kostýmu Pallas Athény na jisté vystoupení. Je dělaná podle modelu fanouškovské helmy hokejového klubu Sparta a vyráběl ji můj táta (hřeben pak vyrobila má maminka).

Oranžová šála - Jedna ze tří Pipinovských šál. Tahle je ta ona z Šedých přístavů. Schválně si najděte fotku, je naprosto přesná. Tato zakoupena v Krumlově, před vystoupením Hlasů Středozemě. Mimochodem, nedávno mě šokoval Finrod, má podobnou šálu, také z Krumlova. Že by se elfík rozhodl jít ve stopách hobita?

Lorienské lístečky - Dohromady čtyři. Ten největší a dle mého nejhezčí je moje ruční práce, upatláno z fima v rámci našeho prvního kostýmu na premiéru třetího Hobita. Ovšem protože Polly se ten její neustále rozpadal, zakoupila nám onen lesklý dole a ten velký zůstal na výstavku. Potom na Radostinách vznikl onen malý plstěný. Dárek od Polly, která ho vyrobila i pro mě, jelkož já v tu dobu byla doma a myslela, že umřu. A poslední, kožený, dárek od Šárky k Vánocům. Nosila jsem ho dlouho na klopě kabátu, ale pak mi upadl a nevím kde je :-(. Tenhle je od Polly, který vyhrabala s tím, buď je to ten můj, který se k ní dostal nějakou náhodou, nebo jakýsi přebytečný...


Košile - Reprezentace mého stávajícího kostýmu, čítajícího několik dalších částí a několik ve výrobě. Super bílá košile, s výšivkou a se stojáčkem, od Pomněnky z jistého brněnského sekáče.

Váček - Další pozůstalost z jednoho naprosto špatného, ale ve výsledku vlastně prospěšného Tolkienistického tábora.

Pásek - Z jiného tábora, tentokrát Narnijského, ručně mnou kovaný pásek s N-kem. Proč jsem ho sem přidala? Protože věřím, že se ještě bude hodit.

Přívěšek - O něm tu už řeč už byla v Já obrazem.

Sponka do vlasů s hobitími lístečky - Dárek od babičky, zatím jsem ji nikdy nepoužila, ale opět věřím, že to je super pamětina a ještě bude mít své využití.

Náramek - Dárek od Tani k Nostě. Mám ho tu spíše proto, že je od Froda, než že by vyjařoval něco vyloženě Středozemského. Smíšek ten svůj svědomitě nosí, ten můj zatím visí na háčku, nějak se mi po špatné zkušenosti s tím minulým (úžasný náramek od Smíška, který jsem ztratila - sklouzl mi z ruky) nechce ho nosit a riskovat ztrátu.

Přívěšek s hrochem - Dárek od Polly z Japonska. Keramický přívěšek se zeleným hrochem. No hledejte tam něco nesymbolického :-). Nenosím ho, protože by se poškrábal od toho druhého přívěšku. Zatím mi visí vedle obrázku plavína, kteý mi tak krásně připomíná Smíška :-)

Tři placky s hláškami z Hobita - Kdysi probíhala po Pražských knihovnách soutěž k prvnímu filmu Hobita. Mělo se navštívit několik vybraných knihoven, tam najít otázky a pak na ně odpovědět. Tuto soutěž jsem absolvovala s Polly na samém počátku našeho přátelství a věřím, že to byla další předzvěst toho, jakým směrem se mé další působení bude odvíjet. Hra to byla skvělá. Luštily jsme runy, jely do Hůrky, chytaly po Praze soudky... no a na konci jsme vyhrály soubor placek s hláškami. A tyto tři mi zbyly, zbytek jsem rozdala a provozuji, že i tyto najdou své majitele.

Dřevená placka s nápisem Irith - Tímhle mi naprosto vyrazil dech můj děda. K vánocům mi dal tuhle úžasnou, nádhernou a dokonalou dřevěnou placku, ručně vyrobenou z, snad, zimostrázového dřeva :-) Jedna z mých nejoblíbenějších součástí "kostýmu".

Placka I am not short I am a hobbit - Představte si, že přijdete ze školy domů a ve schránce na vás čeká obálka s touto plackou a odkazem na jednu super stránku o Středozemi. Tak přesně to se mi stalo. Jak se ukázalo, dopis byl od Ettelwen, která mi, doteď nevím proč, ale to mi možná ještě přidává na radosti, poslala tohle poštovní překvapení. Ještě jednou, díky moc! Placku jsem nosila na batohu, ale poté, co jsem jí počtvrté jen tak tak zachytila a odvrátila tak nenávratnou ztrátu,jsem jí uložila bezpečně uvnitř. Nemáte někdo nějaký tip, jak ty placky zajistit proti odpadnutí?

Placka s mittalmarovským M-kem - Když jsem k nám do Mittalmaru konečně přibrali i Frodíka - Tani, přišlo nám se Smíškem, že by bylo vhodné ji a Pomněnku nějak oficiálněji přivítat. A jako jednu z věciček jsme vyrobili i tyto brože. Já pro Poly a Tani, Polly pro mě a Pomněnku.


Batoh - Batoh od mojí drahé maminky k vánocům. Dokonale hobití, z army shopu :-)

Dýmka - S Polly jsme ke Dni hobitů dostali do Pomněnky tyto skvělé, dokonalé hobití dýmky. Nevím jak dlouho to sháněla, ale nutno říct, že na fotkách s tím vypadáme epicky.

Šála ze skotska - Pipinova šála číslo 1. Taková ta co mění historii. Zakoupena byla, aby vypadala jako ta Pipinova z filmu. Nevypadá tak. Ale vstoupila do obecného podvědomí tak moc, že za mnou lidi chodí a diví se, že ta filmová je jiná a že by přísahali, že vždycky vypadala jako ta moje... A pak je samozřejmě ze Skotska, takže má bod navíc.

Šála z Irska - Druhá šála, tentokrát z Irska. Má tu výhodu, že je lehká a dá se nosit i v létě. Vypadá skoro přesně jako ta, co měl Pip na Samově svatbě.


Kopí - Moc dlouhé, aby se vešlo na fotku celé, tak aspoň ratiště. Další šást kostýmu Athény a další část potenciálního elfího kostýmu... Mimochodem, to je TO kopí, se kterým jsme měřily ony pláště a způsobily menší destrukci bytu.

Meč dlouhý - Další táborové vybavení. A další adept na elfské vybavení.

Meč krátký - Dokonalý hobití mečík, pozůstalost z onoho Tolkienovského tábora. Na těch úplně prvních fotkách mě a Polly jako Pipa a Smíška máme právě tyhle mečíky. Jejich jediný problém je, že jsou dřevené, takže si budu muset pořídit nějaký larpový.

To by bylo ke kostýmům. A poslední část. Ostatní. To bude na dlouho.


Všechno, co jsem vybrala do své Středozemské sbírky, nálepka Ostatní. Vezmeme to popořadě.


Vstupenka na koncert Hlasů Středozemě v Salmovské - Ano, pořád ještě si schovávám tuhle vstupenku. Jednak proto, že se mi vizuálně líbí (a pořád mě fascinuje ta písnička, na nich napsaná - jak, jak mohla Aredhel jen podle prvního řádku poznat, co za středozemskou postavu ji zpívá???) a pak proto, že je to součást... vzpomínek.

Vstupenka na premiéru třetího Hobita - Jaké bylo mé překvapení, když jsem v peněžence našla tohle. A jak jsem ráda, že jsem to tenkrát nevyhodila.

CD - Obal na CD s Doubravčinými písničkami. Toto zastupuje i CD Hobita, které jsem prostě nenašla a další Doubravčiny CD, které má někde sestra.
A také je tato pamětina dost spojená s Voláním Rádovských... víme proč :-)

Program TolkienConu - Mám schované programy a brožurky ke všem těmhle akcím. Prostě součást kultu.

Dřevěná vidlička s palantírem a pírkem čehosi - Dárešek od Aredhel k Volání Rádovských. Pamětiny stvořené ze všeho přebytečného, co doma našla. Je to holt Noldor, žádná charita :-) A je to jedná z mých opravdu oblíbených pamětin.

Papírová kytička, zavíratelná- Od Falka, k Nostě. Připomenutí toho, že dokud se neotevřeme světu, nebude květ v nás vidět.

Pohlednice s Pipinem - Od Pomněnky, jako pamětina o Novoroku. Naprosto dokonalá! Netuším, jak ji sehnala, ale... slinty slinty. Jaké bylo mé překvapení, že Jíťa jich má celou sbírku. Naplánujeme velkou hobití loupež?

Jízdenka na trajekt do Irska - Protože Irsko, protože zelené kopečky a protože čekání na Boyda a Monaghana (viz. reportáž).Podpis Kořena - Onen slavný autentický podis Kořena, který jsem si vyškemrali v zoo.

Podivné obrázky na poskládaném papíře - Obrázky lidí, na kterých mi záleží, nakreslených jako semínka. Uděláno k programu Nosty. Celkem to vyšlo, chválně kdo se poznáte (Aredhel se omlouvám předem, ta se mi povedla nejméně).

Lampion s vystřihnutými znaky tengwar - Náš památný lampionek na OZP, vyrobený Polly a přechovávaný u mě. Obdiv sklízí každoročně (...dvakrát) :-)

Kresba dívky - Od Delfi kresba dívky, co měla být Faramir. Protože mě tohle ztvárnění Gondorského správce dost fascinuje.

Obálka s norou a podpisy - Dopisy od Polly ze skautského tábora a ty nejlepší dopisy, které jsem kdy dostala. S podpisy jejích kamarádek jako postav ze Středozemě.

Mapa od Tani - Mapa k mé přednášce na Conu, vyrobená za jednu noc (promiň!).


Vykukující dopis - Dopis od Polly, který sem patří i když obsah je příliš soukromý než abych ho mohla vyfotit celý.

Čarodějky ze země Oz - Totální kravina, fakt divný film, kde má ovšem hlavní roli Billy Boyd. No jo, zamilovaná puberťačka.

Okno hobití nory - Okno oné slavné stanové nory na Conu


Krb od nory - Stejné jako s oknem. Ruční výroba, při sledování prodloužených verzí hobita 3.

Drátkovaný stromeček - Další památka na Radostiny, tentokrát na Bílé Stromy Gondoru, které jsme tam vyráběli.

Hrnek se šálou - Když se ukázalo, že budeme na tábor potřeboval nějaké snadno odlišitelné hrníčky, zrodil se nápad. Ten byl realizován v Maříži, kam jsme jeli o prázdninách na výlet. Udělala jsem tam dva hrnečky, jeden se šálou pro me a jeden s vestou pro Smíška. Tohle je ten můj, sice je už trochu kleplý na okraji, ale jinak se mi fakt líbí.

Báseň - Básnička, kterou pro mě Polly kdysi napsala. Moc hezká a taková... hobití. Se spoustou vzpomínek. Visí mi spolu s tou veverkou nad postelí, je dokonace zasklená a ze stavu onoho skla (jako že je nerozbité) je krásně vidět, jak moc si jí vážím.


Obal od dárku s andělíčkem a nápisem Pipin - Kamarádům občas dáváme s Polly hádanku "Poznej umělecké dílo". Toto bylo takové předznamenání od Delfi, o jaké dílo se bude jednat. Víte?

Obal s nápisem - Obal na dárky ke Dni hobitů od Pomněnky. Protože vlídná slova vždy potěší a sestřenka jich má víc než dost.

Krabička od zápalek - Tuto krabičku od zápalek jsem dostala na Nostě. A všimli jste si toho obrázku na ní? Vybráno náhodně. Někdo má holt štěstí. (Pro nevidíci - je tam několik bílých koz)

Fotka v rámečku - Od Vendy, zarámovaná fotka z našeho prvního blogerského srazu. Jo, to byly časy... Tuším že dárek k vánocům.

Nápis Mittalmar - To jsme jednou o výtvarce dělali historické nápisy... Tématicky zeleno žluté, netématicky gotické písmo.

Zelená visačka - Ke Dní hobitů pamětina od Toda. Na jedné straně s nápisem Nerušit - jím a na druhé s Nerušit - spím. Kdepak je Todovi teď konec...


Poslední sbohem - Vytištěný text písně Last Goodbye, jak ji pro mě přeložili mí kamarádi z Radostin. Věřte mi, kdybych si měla vybrat tři věci, které mi kdy udělaly největší radost, tahle by mezi nimi byla určitě. Přo vzpomínce na to, jak mi ji poprvé zpívali mi vhrkávají slzy do očí ještě teď, po roce. Tam dole krásný obrázek nás šesti z Radostin, jedna z mých nejoblíbenějších fotek vůbec. Jo, Radostiny...

Nora - Dárek od mé sestry k narozeninám, vyrobila mi tuhle krásnou noru. Uvnitř je několik obrázků jako možností na pozadí - vnitřek nory, Prstýnek...

Kamínek - Kamínek od Smíška, jeden z artefaktů dvojičkového programu na Nostě. Protože kamínek nikdy nepřestane být kamínkem, ale je možné mu pomoct a z té vody ho dostat.

Obrázky s norou - Sestra mi připravovala svačinu, když jsem měla narozeniny, a přidala mi k ní i tyhle obrázky a krátké vzkazy. A já si je schovala, protože jsem na svou sestřičku neskutečně hrdá, jak milý a odhodlaný to je hobit.

Divný náhrdelník - Taková ta šílenost, co jsem vyrobila na Branách léta, v naivní představě že to dám Smíškovi. Je to totálně divné...

Obrázek hobita - Od Gilly, opět ke Dni všeho hobitstva. Strašně mi připomíná Pipa.

Nápis - První heslo blogu "Hobiti jí jen jednou denně, od rána až do večera". Tuším že tahle památná hláška je Pollyina. Dílko vzniklo opět ve škole, jinak bych tam dala "Hobiti jsou jako hermelín. A Kozk je jako USA"PF - Krásné zelené PF od Yavanny. S vyobrazením krásné krajiny Kraje a osobním přáním.

Skládačka s obrázky ze Společenstva, Dvou Věží a Návratu Krále - Když jsem od strejdy a tety dostala DVD s PP, jako dárek k tomu byly i tyhle skládačky. Různé postavy z filmu, které, když se správně složí, dají na druhé straně obrázek Prstenu. Moc hezké na dlouhé zimní večery.

Lístek se rčením "Podívej se na svět jeho očima" - Z Nosty, připomínka toho, co udělá mému nejlepšímu kemarádovi nejlépe. Aneb, jak bycházet se svými bližními, podívat se na svět jejich očima. Jo, kdybych tohle uměla...

Podívný přívěšek alias luneční hodiny - Vyhrála jsem ho na Nostě v Lístečkové buchtě od Laisi. Nikdo netuší, jak to funguje, údajně to mají být sluneční hodiny... rozhodně se s tím bude ale skvěle machrovat...

Žlutá žirafa - Dárek od Pomněnky ke Dni všeho hobitstva. Leží vystavená na poličce, občas spadne na zem... taková hezká připomínka na to co bylo a co (snad) zase bude.

Mušlička - Mušle z Atlantiku z Irska. Když jsem tam na podzim s Polly byly, napadlo nás nasbírat co nejvíc mušlí, vyčistit je a pak je dát našim kamarádům ze Středozemě jako takový neobvyklý dárešek. Takhle mušličku dostali Mittalmarovci (tento výraz je poněkud zvláštní... hlavně když ho používám já. Abych osvětlila o co jde, jak to shrnula Pomněnka. "Mittalmar, to jsme my čtyři - Pomněnka, Irith, Polly a Tani. Ale Mittalmarovci, to je i Šárka, Aredhel, Třezalka a další, co s námi tvoří takovou tu skupinku generace... Mittalmar :-) ), Písně Středozemě, Tom Hraničář a další a další naši známí a kamarádi, které máme rádi a na kterých nám záleží. Ovšem mušličky už došly a tak se ani zdaleka nedostalo na všechny :-(.

Kaštan - Ano, taková ta černá koule na zemi je opravdu kaštan. Kaštan z Irska, opět. To jsme takhle čekaly na autobus, nudily se, až jsem si vylezly s Polly k lesíku, utrhly kaštan a začaly si s tou zelenou pichlavou věcí házet. Takže ano, to je on, sice kapku mumifikovaný, ale originální.

Vlaječka s Bílým Stromem Gondoru - Tohle se dávalo na vystoupení Falešného Společenstva na Conu 2015 v Rohirech. Já tam nebyla, fanfikce zkrátka pro mě byly tenkrát poněkud zajímavější (a doteď toho lituji), ale Polly mi donesla tuhle vlaječku. Díky!

DVD - Pán Prstenů, přepálený od strejdy s tetou. Tím to celé tak nějak také trochu začalo. Dostala jsem to k Vánocům, poté, co jsem si to strašně, ale strašně moc přála asi rok (tehdy jsem netušila, že existuje něco jako stahování z ulož.to). Když jsem to vážně pod tím stromečkem našla, málem jsem dostala rozrušením horečku.

Malinkatý pohárek a růžový meč - Bezedný pohárek s živou vodou z Nosty a plastový mečík z téhož. Scéna, kdy mě Hanka Tintarel vyzvala s tímto mečíkem na souboj a já na ní vytáhla půl ruční larpový meč je nezapomenutelná... Nosta vůbec byla dost zvláštní. Líbila se mi mnohem více než Eruhantale a rozhodně na mě zanechala větší stopy (třeba trauma z toho, že zapamatovat si Bilbické veršíky je absolutně nad moje síly).

Červená visačka - Dárek od Falka. Už jsem se zmiňovala o tom, jak super sestřičku mám? Tuhle úžasnou 3D visačku mi dala k narozeninám, tuším. Někdy sem dám článek s fotkami všech blbostí, které sestra takhle v hobitím stylu vyrobila a rozvěsila po bytě. Ale je to strašně milé. Vážn jsem ráda, že jí mám. I když je občas na zabití, neměnila bych.

Maličké obrázky - Dárek od Polly k prvnímu Dni všeho hobitstva - "kapičky z Galadrielina zrcadla". S miláškem a nápisem Pip a Pipin. Sice se mi neustále ztrácí, ale pořád je ještě mám!

Visačka z Conu - Jednak se mi strašně líbí a jednak jsem poněkud sentimentální. Nechutně sentimentální, zvlášť v těhle případech. Připomínka první Tolkienovské akce (nepočítejme kino), připomínka mých skvělých kamarádů a prostě toho, co všechno se může splnit, když si to opravdu hodně přejete.

Herní kartičky s draky - Hra od Agnesky, dárek ke Dni všeho hobitstva. Hra je to jednoduchá, ale na zabavení dokonalá, se skvělými ilustracemi. Agnesko... kde je ti konec...

Velké desky s nápisem - Opět dárek od sestřičky, tentokrát abych měla do čeho dávat výkresy. Netřeba dodávat, že je stejně stáčím do ruličky a dávám do skříně...

No a to je vlastně všechno. Tedy ne že by toho bylo nějak málo... snad jste neusnuli a udělali si obrázek o mé sbírce. Ta se nicméně každým dnem rozšiřuje, takže to rozhodně není všechno. Třeba časem doplním.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jeremiáš Jeremiáš | 18. června 2016 v 12:59 | Reagovat

To už pomalu vydá na menší muzeum. Tedy s tím výkladem rozhodně. Vlastně jsem si skoro jistý, že se váš hobití revival bude jednou podobným způsobem připomínat. Jinak i ty dřevěné meče by se daly upravit na larpové, vlastně možná i docela snadno. Ale z obrázku přesně neposoudím kvalitu a tloušťku dřeva, takže jenom hádám... :-?

2 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | 18. června 2016 v 17:46 | Reagovat

WOW! Tohle je opravdu sbírka a velkým S! Já vůbec žádné meče nemám a nic takovýho. Na tuhle sbírku fakt nemám. :D

3 Jíťa Jíťa | Web | 22. června 2016 v 22:44 | Reagovat

Týjo, toho je :D teď mě mrzí, že jsem do své ukázkové sbírky nepřidala obrázky z výtvarky :D
Ty šály jsou vážně skvělé :)

4 Aredhel Aredhel | Web | 24. června 2016 v 11:15 | Reagovat

Vážně, menší muzeum, jak říká Jeremiáš, by se hodilo. :-D Obdivuju tě, že jsi to všechno shromáždila, nic nepoztrácela a tak.
Tvoji sbírku obrázků ti závidím (jasně mám vlastní, ale stejně ;-) ). Věcí podobných těm, které jsi zařadila pod "ostatní" mám taky plný šuplík (včetně brožurek z conů), ale kolektivizovat by se mi to vážně nechtělo. :-D
Pokoušela jsem se rozluštit ta semínka, ale neúspěšně...

5 Irith Irith | Web | 26. června 2016 v 11:23 | Reagovat

[1]: Tyjo, až za mnou budou chodit bandy puberťáků pro podpis na tričko...
Nedal. to dřevo je nekvalitní - velice měkké a špatně spojené - velice nepevně.

[2]: Tak jestli chceš na larp tak by sis je měla pořídit...

[3]: Tak udělej další článek... obrázky by mě zajímaly.

[4]: Semínka se snad ještě vyskytnou u reportáže z Nosty. Tedy pokud se nebudu stydět.

Díky všem!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama